ناخن ها و همچنین بیماری های مختلف آن

sheyda69

New member
2016-07-11
14
6
0
iran


:
چرا ناخن های بعضی اشخاص زیبا نیستند و همچنین شکل و همچنین ظاهری زیبا ندارند انواع حالات ناخن ها که باعث بدفرم شدن آن ها می شوند را در ادامه مطلب برایتان آورده ایم

آراستگی ناخن‌‌ها جهت بسیاری از خانم‌‌ها و همچنین آقایان مهم می باشد. خیلی از خانم‌‌ها هم ترجیح می‌دهند سراغ ناخن‌‌های مصنوعی نروند تا احتمالا مجبور نشوند با معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین عفونت‌‌های احتمالی آن هم روبه‌‌رو شوند. از طرفی ناخن‌‌های سالم هم جذابیت بسیاری دارند و همچنین داشتن ناخن‌‌های سالم و همچنین درخشنده که طراوت دارند، می‌‌توانند دست‌‌های تو را زیباتر کنند.

شاید تو هم با نگاه کردن به ناخن‌‌های خود فررفتگی و همچنین سفیدی‌‌هایی را ببینید که زیبایی ناخن‌‌های‌تان را از بین برده می باشد. به ناخن‌‌های خود نگاه کنید، آیا آن ناخن‌‌‌‌ها زیبا نیستند؟ مدام سراغ لاک یا کاشت ناخن نروید زیرا و به درستی که با حل معظلات و مسائل و مشکلات سلامتی می‌‌توانید زیبایی را به دستان خود برگردانید. آن مطلب را بخوانید تا اکثرا و بیشتر در مورد ظاهر ناخن‌‌ها بدانید.

صاف و همچنین صیقلی نیست؟

سطح ناخن موج‌دار یا حفره‌دار می‌تواند از نشانه‌های ابتدایی و اولیه پسوریازیس یا آرتریت‌های التهابی باشد. رنگ ناخن و همچنین پوست زیر آن هم قهوه‌ای مایل به قرمز تغییر می‌یابد . پسوریازیس بیماری پوستی می باشد که از ناخن شروع می‌می شود.

ترک خورده می باشد؟

خشکی، شکنندگی ناخن‌ها که دائما ترک ترک شده‌اند با بیماری تیروئید در ارتباط می باشد. البته در صورتی که با رنگ زرد همراه می شود احتمال دارد به علت یک عفونت قارچی باشد.

چرا پف آلود شده‌اند؟

در صورتی که پوست اطراف ناخن، قرمز و همچنین پف کرده به نظر برسد به عنوان التهاب ناخن شناخته می‌می شود و همچنین شاید در پس نتیجه آن می شود که لوپوس یا یکی دیگر از بیماری‌های بافت همبند ناخن باشد.

لاک، ناخن را شکننده کرده‌؟

شکنندگی به علت خشکی یا واکنش مواد شوینده شیمیایی با مولکول‌های گوگرددار موجود در ناخن ساخته یا ایجاد می‌می شود. هنگام شستن ظرف‌ها از دستکش بهره بری و استفاده کنید. لاک ناخن را به روش مکرر پاک نکنید.

چرا رنگش پریده؟

در صورتی که ناخن‌های‌تان به شدت رنگ پریده شده ‌می باشد بهتر می باشد آن هم را دست‌کم نگیرید چرا که ممکن می باشد نشانه یک بیماری جدی باشد. بیماری‌هایی زیرا و به درستی که: کم‌خونی، ناراحتی‌های کبدی، سوءتغذیه، ممکن می باشد معظلات و مسائل و مشکلات کبدی داشته‌ باشید

سفیدی ناخن‌ها نشان از بیماری می باشد؟

در صورتی که ناخن‌ها سفید باشد و همچنین با حلقه‌ای از رنگ تیره احاطه می شود، می‌تواند نشانه‌ای از معظلات و مسائل و مشکلات کبدی مانند هپاتیت باشد. در آن تصویر، تو می‌توانید ببینید انگشتان نیز زردی دارند که همین یکی دیگر از نشانه‌‌های معظلات و مسائل و مشکلات کبدی می باشد. عفونت‌های قارچی اکثرا و بیشتر از همه محتمل می باشد.

چرا دائما ناخن‌‌ها زرد خواهند بود؟

یکی از شایع‌ترین علل ساخته یا ایجاد ناخن‌های زرد عفونت‌های قارچی می باشد. با بدتر شدن اوضاع عفونت بستر ناخن ممکن می باشد به عقب رانده می شود و همچنین ناخن‌ها ضخیم شده و همچنین فروریخته می شود. در موارد نادر، ناخن‌های زرد می‌تواند نشان دهنده یک بیماری جدی مانند بیماری تیروئید شدید، بیماری ریوی، دیابت یا پسوریازیس باشد.

چرا آبی بد رنگ شده‌اند؟

ناخن‌ها با رنگ مایل به آبی می‌توانند به معنای آن باشد که بدن اکسیژن کافی گرفتن نمی‌کند. آن می‌تواند نشان‌دهنده عفونت در ریه‌ها، مثل ذات‌الریه باشد. اندکی رنگ مایل به آبی هم ممکن می باشد دیابت را نشان دهد. بهتر می باشد در صورتی که نیت و اراده کاشت ناخن دارید، حتما از سلامت ناخن‌های خود مطمئن شوید.

ریشه ناخن‌ها از کجا آمده‌اند؟

جویدن و همچنین کندن پوست اطراف ناخن موجب بروز ریشه کنار ناخن می‌می شود کوتاه کردن نامناسب ناخن، مانیکور کردن نامناسب و همچنین صدمه ناگهانی به ناخن نیز می‌تواند از علل بروز ریشه کنار ناخن باشد ولی باید توجه داشت یکی از مهم‌ترین عوامل بروز آن مشکل و همچنین خشک بودن پوست پایه ناخن می باشد. هنگامی که آن منطقه خشک می شود، پوست اطراف ناخن از خود ناخن جدا می‌می شود و همچنین ساخته یا ایجاد مشکل می‌کند. آن ریشه باریکی که از پوست گوشه ناخن آویزان می باشد را نباید با دست خود بکنید زیرا باعث سوزش و همچنین بدتر شدن آن مشکل می‌شوید.

ناخن‌ها پیرند؟

آن عارضه هم از مشخصه‌های پیری می باشد هر چند که محدود به پیری و همچنین جوانی نمی‌می شود. ورقه ناخن در قسمت بستر ناخن به سمت جلو رشد می‌کند ولی باید توجه داشت به شکل راه‌راه و همچنین برجسته، یعنی خطوط برجسته و همچنین عمودی از بستر ناخن بیرون آمده و همچنین رشد می‌کند. به مرور که ما پیرتر‌تر می‌شویم سطح چربی و همچنین آب طبیعی ناخن کم شده و همچنین آن خطوط برجسته ریل مانند نمایان می‌می شود. ناخن‌های راه‌راه شده برجسته را هر روز خدا دوبار با جریان آبرسانی و همچنین مرطوب‌کننده‌های موجود در بازار به ویژه انواع حاویjojoba و همچنین ویتامینE چرب کنید تا بهبود یابد.

پوسته پوسته می‌شوند؟


آن عارضه در اثر ضربه (به ویژه در افرادی که پوست‌شان خشک می باشد) و همچنین به صورت ترک خوردن یا کنده شدن پوست دور ناخن، بروز می‌کند. لبه‌های کنده شده را می‌قدرت با قیچی‌های مخصوص برید و همچنین با بهره بری و استفاده از کرم‌ها و همچنین لوسیون‌های مرطوب‌کننده جهت جلوگیری از خشکی رطوبت مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را به آن هم رساند و همچنین با حفاظت پوست دور ناخن به وسیله دستکش به ویژه هنگام و زمانی که دست‌ها به روش مکرر درآب فرو برده می‌می شود، می‌قدرت به مقدار و اندازه و میزان بسیاری از پوسته‌پوسته شدن ناخن جلوگیری کرد.

با شیارهای ناخن چه کنیم؟


شیارهای عمودی معمولا در میانسالی ظاهری می‌شوند و همچنین علامت بالا رفتن سن خواهند بود. شیارها از لبه ناخن شروع می‌شوند و همچنین به مرور زمان بر تعداد آنها افزوده می‌می شود. در صورتی که ظاهر ناخن تو را ناخوش و غمگین می‌کند می‌توانید با یک سوهان ناخن آن هم را صاف کنید. شیارهای افقی که از یک طرف به طرف دیگر ناخن کشیده می‌شوند بر اثر وقفه‌ای در رشد ناخن ساخته یا ایجاد می‌شوند. آن وقفه ممکن می باشد بر اثر بیماری‌هایی مانند ذات‌الریه یا حمله قلبی به وجود آید. تروما و همچنین صدمات ناخن هم می‌توانند باعث ساخته یا ایجاد آن شیارها شوند. شیارهای افقی به مرور زمان رشد می‌کنند و همچنین از ناخن خارج می‌شوند.

مانیکور کنید


بهره بری و استفاده هر روز خدا از یک کرم خوب و همچنین مانیکور کردن ناخن تاثیر بسزایی در زیبایی آن هم دارد. در اینجا ۲ روغن جهت حفاظت از ناخن و همچنین دست آورده‌ایم. آن روغن‌ها را با ترکیب کردن مواد آن هم بسازید و همچنین در بطری شیشه‌ای تیره‌رنگی نگهداری کنید. هر روز دست‌ها و همچنین انگشتان خود را با آن روغن ماساژ دهید. آن روغن به خصوص جهت پوست‌های چرب مناسب می باشد.

مواد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری: روغن جوجوبا یک‌چهارم فنجان یا ۵۰ میلی‌لیتر، روغن بادام یک‌چهارم فنجان، روغن اسانس گل رز ۶ قطره، روغن بادام یک‌چهارم فنجان، روغن هسته زردآلو ۲ قاشق سوپ‌خوری، روغن اسانس گل رز ۲ قطره

نکته هایی که شاید به کارتان آید

رنگ آبی

ناخن‌ها با رنگ مایل به آبی می‌تواند به معنای آن باشد که بدن اکسیژن کافی گرفتن نمی‌کند.

ارتباط و رابطه ناخن و همچنین بالا رفتن سن

شیارهای عمودی معمولا در میانسالی ظاهری می‌شوند و همچنین علامت بالا رفتن سن خواهند بود.
منبع:
 

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر