قطعات تشکیل دهنده یک میکروفن کنفرانس در یک سیستم کنفرانس

mojtaba_br

همراه نمونه
2015-09-21
406
41
0
قطعات تشکیل دهنده یک میکروفن کنفرانس در یک سیستم کنفرانس: در یک سیستم کنفرانس هر میکروفن کنفرانس از یک میکروفن جهت گرفتن صدای افراد و از یک بلندگوی داخلی جهت پخش همگون صدا در سیستم کنفرانس تشکیل شده است.
میکروفن های کنفرانس در
اغلب دارای یک خروجی هدفون هستند که به کاربر امکان استفاده از صدای ترجمه شده در مواقع وجود مترجم همزمان در سالن را میدهد.
زنجیره های میکروفن های کنفرانس در سیستم کنفرانس اصولا از یک میکروفن ریاست و چندین میکروفن سخنران تشکیل شده است که بطور سری به دستگاه مرکزی سیستم کنفرانس که وظیفه تغذیه میکروفن ها و کنترل سطح صدای سالن جهت جلوگیری از فیدبک را دارد ، متصل گشته اند.
برخی از میکروفن های کنفرانس در سیستم های کنفرانس قابلیت رأی گیری را دارند که در اینصورت یک صفحه LCD جهت نمایش آرای مأخوذه و … روی هر میکروفن ( و یا بصورت جداگانه کنار میکروفن) تعبیه میگردد.

در سیستم کنفرانس مجهز به سیستم تصویربرداری اتوماتیک ( Auto Tracking) یک ( و یا چند ) دوربین گردان نیز در سالن وجود دارد که توسط قطعه ای به نام اینترفیس با دوربین ها در تماس میباشند.

بمحض روشن شدن میکروفن توسط کاربر دوربین بصورت اتوماتیک به سمت وی میچرخد و صدا و تصویر او را توسط دستگاه DVD Recorder بر روی یک لوح DVD و یا هارد دستگاه ذخیره مینماید.

جهت دسترسی آسان هر کاربر به انواع پورت های اتصالی معمولا” بر روی میزهای کنفرانس ، باکس هایی در نظر گرفته میشود که شامل ورودیهای مختلفی از جمله VGA , HDMI , Audio , USB , … میباشند .

چنانچه صدای پخش شده از بلندگوهای میکروفن کنفرانس جهت سالن کنفرانس کفایت نکند ، معمولا” از چند بلندگوی جانبی برای تقویت صدا استفاده خواهد شد.

استفاده از یک میکروفون بی سیم دستی جهت صحبت کردن ناظران در جلسه نیز معمول میباشد.
 

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر