فلافل با نخود و عدس

نسترن

Moderator
2014-11-28
179
154
0
papioni.blogfa.com
مواد لازم جهت تهیه فلافل با نخود و عدس سبز :
نخود1 پیمانه
عدس 1 پیمانه
جعفری خرد شده1/2 پیمانه
گشنیز خرد شده1/2 پیمانه
پیازچه خرد شده1/4 پیمانه
سیر3 حبه
پیاز سفید کوچک1 عدد
نمک2 قاشق غذا خوری
زیره سبز2 قاشق چای خوری
انبه پودر شده2 قاشق غذا خوری
* جوش شیرین1 قاشق غذا خوری

* جوش شیرین : 1 قاشق غذا خوری با کنجد برای هر پیمانه از موادی که درست میکنم.

طرز تهیه فلافل با نخود و عدس سبز :
نخود و عدس را به صورت جداگانه خیس کرده من نخود را دو شب و عدس را یک شب خیس کردم بعد از آبکشی کردن نخود و عدس را در چرخ گوشت یا غذاساز ریخته و چرخ می کنیم.

من در چرخ گوشت ریختم بعد تمام سبزیجات را نیز اضافه کردم تا آن ها کاملا چرخ شده و به صورت سس روی مواد نخود و عدس ریخته شد.

بعد سیر خیلی ریز رنده کردم به همراه تمام ادویه جات اضافه کرد و مخلوط کردم با این مخلوط حدود 8 پیمانه مخلوط فلافل بدست می آید که برای هر پیمانه موقع سرخ کردن 1 قاشق چای خوری جوش شیرین و 1 قاشق چای خوری کنجد به مواد اضافه و مدت نیم ساعت در یخچال قرار می دهیم .
بقیه مواد را بسته بندی کرده در فریزر نگهداری کنید.

فلافل را در قالب مخصوص فلافل ریخته و در روغن داغ سرخ می کنیم برای هر کدام 2-3 دقیقه کافی است .
همراه با سس انبه نوش جان کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Sina

درباره ما

• خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر