عکاسی صنعتی در محیط های نورانی

mojtaba_br

همراه نمونه
2015-09-21
406
41
0
عکاسی صنعتی در محیط های نورانی : در برخی از مواقع نور های محیطی شدیدی روی اجسام می افتاد که به علت بالا بردن بیش از حد کنتراست عکاسی صنعتی در محیط های نورانی ، کیفیت تصاویر را به شدت پایین می آورد. در این مقاله قصد داریم روش هایی را برای عکاسی صنعتی در محیط های نورانی معرفی کنیم تا این مشکلات حل شده و عکس های زیبایی را از اجسام و اهداف مورد نظر ثبت کنیم ، با لایت روم همراه باشید...
1- استفاده از هود در عکاسی صنعتی در محیط های نورانی

شاید شما هم عکس ها و تصاویری را مشاهده کرده باشید که در آن ها به دلیل تابش نور شدید خورشید و عدم ززاویه بندی صحیح دوربین عکاسی دایره های کوچک و روشن افتاده باشند، هود ابزاری است فنجان مانند ، که در و بر روی لنز قرار گرفته و نور های مزاحم را تا حد زیادی حذف کرده و مانع از افتادن این لکه ها در عکس ها می شود، این لکه های ریز که با نام نقاط خورشیدی شناخته می شوند، ممکن است در محیط های داخلی مکان های صنعتی که نور زیادی دارند نیز روی عکس ها ظاهر شوند.پس در عکاسی صنعتی در محیط های نورانی استفاده از هود را فراموش نکرده و دوربین را در زاویه مناسب با اجسام مورد نظر قرار دهید.

2- ISO را در پایین ترین درجه قرار دهید
این کار به شما کمک می کند تا میزان سرعت شاتر را نسبت به نور های اطراف تنظیم کرده و عکس های گرفته شده در عکاسی صنعتی در محیط های پر نور را از نوردیدگی زیاد نجات دهید. نوردیدگی زیاد ممکن است بر روی کیفیت چاپ تصاویر نیز تاثیر گذاشته و تصاویر بیش از حد روشن را به شما ارائه دهد.

3- استفاده از فیلتر های ND
استفاده از این فیلتر ها در دوربین های عکاسی ، نور های ورودی را کم کرده و باعث می شوند جزئیات تصاویر در عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی در محیط هایی با نور زیاد ، بهتر نمایان شوند.در این روش از عکاسی صنعتی همچنین استفاده از فیلتر U.V می تواند حجم پرتو های ورودی به لنز دوربین را نیز کاهش داده و باعث می شود تصاویر زیبایی را در عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی خلق کنیم.

4- استفاده از تنظیمات Exposure-Value در عکاسی صنعتی در محیط های نورانی
Exposure-Value تنظیماتی است که در آن میزان نور دهی خود دوربین هنگام عکاسی را مشخص می کند، اغلب اوقات این تنظیمات به خوبی توسط دوربین انجام می شود ولی معمولا در محیط های پر نور این تنظیمات به خوبی صورت نگرفته و نتایج خوبی را در تصاویر مشاهده نمیکینم. معمولا کیفیتی که در حالت های پر نور در نظر می گیرد ، با کیفیتی که چشم انسان در نظر دارد متفاوت بوده و تصاویر با کیفیت جالبی از آب در نمی آیند ، در ادامه به معرفی برخی از تنظیمات Exposure-Value در عکاسی صنعتی در محیط های پر نور می پردازیم که بسیاری از این مشکلات را حل کرده و باعث زیبایی تصاویر می شوند:

• الگو گیری compensation از میزان نور محیط
اگرچه اغلب اوقات این تنظیمات توسط خود دوربین عکاسی صنعتی در محیط های نورانی به درستی انجامم می شوند ، ولی می توان آن را باتوجه به میزان نور موجود در محیط تنظیم و راه اندازی کرد، برای تنظیم این حالت آن را دو گام پایین آورده و یا آن را بالا می بریم، توجه داشته باشید که افزایش آن باعث بهتر شدن کیفیت تصاویر در محیط های پر نور شده و برعکس در محیط های کم نور کاهش آن ، کیفیت تصاویر را بالا می برد.

• تنظیم EV بر اساس نور زمینه
اگر پس زمینه موضوع عکاسی شما خیلی روشن باشد و یا نور مستقیم آفتاب یا لامپ در کادر عکاسی شما قرار گیرد، می توانید با افزایش EV نور های مزاحم را تا حد زیادی حذف کرده و جزئیات بیشتری از نقاط تاریک در عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی از اجسام را نشان داد.

• تصاویر مختلف از زاویه های متفاوت
ممکن است تصاویری که در LCD دوربین از اجسام در عکاسی صنعتی در محیط های نورانی مشاهده می کنید ، با کیفیت و خوب به نظرتان برسند ، ولی به این تصاویر متکی نباشید ، با قرار دادن تنظیمات EV در حالت های مختلف و با زاویه بندی های متفاوت ، سعی کنید تصاویر زیادی را ثبت کرده و از میان آن ها تصاویر با کیفیت بالا را انتخاب کنید. افزایش و کاهش EV یکی از راهکار های کارامد در این مرحله می باشد.
 

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر