besooiekamal

New member
2014-07-24
15
11
0
گاهی اوقات دچار مشکلاتی می شود که حل کردن آن ها بسیار سخت است، این مشکلات می توانند بنیان خانواده را بهم بریزند و حتی باعث جدا شدن افراد از یکدیگر شوند اما با راه های مختلف می توان از این جدایی جلوگیری کرد.

90 درصد طلاق ها می تواند انجام نشود به شرطی که قبل از عصبانیت، هیجان، روکم کنی از همدیگر، فکر کنیم و بهترین راهکار ها را انتخاب کنیم. هرگاه داخل بحران هستید بهترین شیوه را برای حل مشکلتان انتخاب کنید، هیچ گاه با افراد ساده انگار، بدبین و مطلقه در مورد مشکلات زندگی تان صحبت نکنید بلکه با یک که آگاهی های لازم را دارد و خیر و صلاح شما را می خواهد مشورت کنید.

هر گاه طلاقی صورت می گیرد هر دو زوج مقصر هستند ولی این نسبت دارد. اگر مرد یا زن مشکلی داشت و همسرش خواست از او جدا شود لحظه ای به خاطر خدا، به زندگی و بچه هایش فکر کند که سرنوشت او، زندگی و بچه هایش بعد از طلاق چه خواهد شد هیچ گاه به حرف دوستان نادانش گوش ندهد که اگر طلاق بگیری راحت می شوی مشکلاتت حل می شود تو که هزار تا شوهر برایت ریخته، تو که دخترا برایت سر دست می شکنند و ... شما به این حرف ها گوش نکنید شما سال ها برای ساختن زندگی تان زحمت کشیدید حیف است که خیلی راحت آن را خراب کنید.

شما در دور و اطراف خود دشمنان زیادی دارید که دوست دارند شکست و ناکامی شما را ببینند شما با طلاف فقط دشمنان خود را شاد و عزیزانتان را از جمله پدر ، مادر و فرزندانتان را ناراحت می کنید.

دست از من خودت بردار

اگر همسر شما ضعیف است و قدم جلو نمی گذارد تو بگذار تو مادری بهشت زیر پای توست، تو مرکز عاطفه ها هستی، کنترل زندگی ات را به دست بگیر، اجازه نده که دیگران در زندگی ات دخالت کنند و چرخ زندگی ات را بچرخانند چه بسا که ممکن است به نفع تو نچرخانند.

نمي توان انتظار داشت كه زوج، به رغم ناشادكامي در كنار يكديگر باقي بمانند ولي از سوي ديگر نبايد فراموش كرد كه فسخ ازدواج نيز ممكن است همشه بهترين پاسخ يا تنها پاسخ مشكل نباشد. طلاق معمولا مجموعه اي از مشكلات را جايگزين مجموعه اي ديگر مي كند.جدایی قانونی زن و شوهر از همدیگر را طلاق می نامند

طلاق های دیگری هم هستند مثل طلاق عاطفی كه زن و شوهر با هم زندگی می کنند اما مهر و محبتی بین آنها نیست و نسبت به هم بی تفاوت هستند.1. شوک و نارحتی بعد از طلاق

شاید شما برای طلاق گرفتن خیلی فکر کرده باشید و آن را به عنوان بهترین گزینه برای خود انتخاب کرده باشید اما همین که امضا می کنید و از دادگاه بیرون می آیید حالتان خوب نیست افسرده و غمگین هستید. جدايي از همسر به طور ناگهاني يا پيش بيني شده براي همه اعضاي خانواده، علي الخصوص فرد، يك شوك محسوب مي شود. در اولين مرحله انسان هنوز نمي داند بايد واقعيت جدايي را بپذيرد يا نه؟

2. مرحله بیم و امید

بعد از مرحله ناراحتی و شک وارد مرحله جدیدی به نام بیم و امید می شوید دائما پیش خود فکر می کنید شاید بیاید سراغم، شاید به اشتباه خود پی ببرد، آخر چرا فقط منتظری که او به اشتباهش پی ببرد شاید تو اشتباه کردی، تو به اشتباه خودت پی ببر و قدم بردار، کسی که قدم برمیدارد در جایگاه قدرت است نه ترس. اسمش منت کشی نیست اسمش شور زندگی است وقتی قدم بر میداری به طرف خودت اثبات می کنی من تو را دوست دارم یا من انقدر برای آینده و زندگی ام ارزش قائل هستم که حاضرم هر کاری برای زندگی زناشویی ام انجام دهم.

3. باور

در این مرحله شما باور می کنید که طلاق اتفاق افتاده و شما از همسر خود جدا شده اید.

4. سازش

در این مرحله شما طلاق را باور کردید و حالا باید خودت را با شرایط طلاق وفق می دهید.

5. ترس از آينده

تصميم به پايان دادن به يك رابطه نزديك، كار ساده و بي اهميتي نيست، اين تصميم با احساس تأسف و سرزنش خود همراه است. ترس از تنهايي پس از طلاق، احساسي است كه زنان بيش از مردان ابراز مي كنند. اين ترس بيشتر ناشي از اين نگراني است كه آيا شريك زندگي ديگري خواهند داشت؟ ترس و يأس از اينكه نتوانند بدون يك مرد زندگي كنند و فرزندان خويش را به تنهايي اداره كنند و شغلي بيابند و از نظر مالي خود و فرزندانشان را اداره كنند.

در اين هنگام بحران عاطفي رخ مي دهد. احساس انسان با عقل منطبق نيست و واكنش هاي فرد غير ارادي است و در اكثر موارد دچار درماندگي مي شود. در اولين مرحله انسان هنوز نمي داند بايد واقعيت جدايي را بپذيرد يا نه؟ آيا تنها خواهد ماند؟ آيا در آينده همسري مناسب پيدا خواهد كرد؟

6. حسرت گذشته

آنها یک حس عجیب هم دارند یعنی در همان حالی که از همسر سابقشان دلخوشی ندارند، همزمان نسبت به او احساس مثبتی هم دارند و پیش وجدان خود اعتراف می کنند که رفتارهايي او را که در گذشته دوست داشته اند، هنوز هم می پسندند. اما این احساسات راه به جایی نمی برد، چون میان او و همسرش فاصله ای افتاده که به این راحتی ها مرمت نمی شود. برای همین، بیشتر این آدم ها حسرت گذشته را می خورند، چون فکر می کنند می توانسته اند بهتر رفتار کنند اما نکرده اند.

7. اعترف به گناه خود

بعضي افراد پس از طلاق در محکمه وجدان خود به قضاوت می نشینند و چنین نتیجه می گیرند که شریک سابق زندگی شان آن قدرها هم غیرقابل تحمل نبوده است. آن ها تصمیم می گیرند برای یک بار هم که شده به اشتباهشان اعتراف کنند و همسر سابق شان را رو در رو بنشانند و سوگند بخورند که روزهای جدایی از او به آنان ثابت کرده که طلاق بدترین راهی بوده است که برای حل مشکلاتشان انتخاب کرده اند.

8. انگیزه هایی برای شروع دوباره

عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند میل دوباره برای بازگشت به زندگی مشترک را به وجود آورد. عواملی مثل وجود دلبستگی، محبت میان زوجین و وجود خاطرات گذشته، كه زوجین پس از جدایی متوجه این موضوع می شوند و به تاثیرات منفی طلاق پی می برد.

اگر برای جدایی از همسرتان، درخواست طلاق داده ايد، باید مواظب باشید که طوری برخورد کنید که وضعیت آشفته خود را از آنچه که هست بدتر نکنید. شاید فرصتی پیش بیاید که خود شما بتوانید از تقاضایطلاقصرف نظر کنید. در این میان، چیزهایی که ممکن است در نظر شما بی اهمیت جلوه کند، ارزش زیادی پیدا می کند و حتی ممکن است در زندگی مشترک شما سرنوشت ساز واقع شود.آقا یا خانم اگر قدم برنداری احساس بدی پیدا می کنی و مدام به خود می گویی شاید من اگر این قدم را برمی داشتم بهتر می بود. وقتی قدم برداری و پا پیش می گذاری به فرزندانت ثابت می کنی که برای آنها ارزش قائل هستی که به خاطر آنها روی غرورت پا گذاشتی.

حال اگر همسرت این کار تو را درک نکرد و نفهمید، تو که عقل بیشتری داري عزیزم به او بگو من نمی خواهم اشتباه تو را تکرار کنم. زن و مردی که پس از طلاق تصمیم می گیرند دوباره با هم زندگی کنند، در صورتی کامیاب خواهند شد که به اشتباهات گذشته خود پی برده و به قصد جبران آمده باشند. البته این روحیه باید در دو طرف وجود داشته باشد، چرا که اگر فقط یک نفر قصد جبران اشتباهات را داشته باشد، دوباره وضع به همان شکل قبلی ادامه خواهد یافت. هنگامي كه براي عذرخواهی پيش قدم مي شويد دیگه اشتباهات گذشته را مرور نکنیند و دنبال مقصر نباشید.

نوشتن نامه

گاهی اوقات بجای پیش قدم شدن مستقیم، حرفايتان را روي یك کاغذ بنویسیند و بگذارید جایی تا برود و بخواند. تا زمانی که مساله را بین خودتان شفاف سازی و ریشه یابی نکردید به راحتي از كنار آن رد نشويد تا مبادا آن اشتباه دوباره تکرار شود. مواظب باشیند جملاتی که بکار می برید با فکر و تمرکز کافی به زبان یا به قلم بیايد. گاهی حواستون نیست جمله ای می نويسيد که منظور خاصی ندارید اما ممکن است كه طرف مقابل شما در آن شرایط طور دیگه اي برداشت کنند. او هم در نامه مجبور است از لحن و کلمات مودبانه استفاده کند و شما هم می توانید به او پاسخ مودبانه دهید.معمولاً زن و شوهری که قصد جدایی از یکدیگر را دارند بارها و به طور مکرر با یکدیگر جر و بحث کرده اند و یا بارها دعوا کرده و با یکدیگر قهر کرده اند و چون بعد از هر دعوا یا قهر و آشتی نتوانسته اند یک راه حل مناسب برای مشکل خودشان پیدا کنند و فکر می کنند که غیرممکن و بی فایده است.

در صورتی که چنین افرادی باید همیشه به یاد داشته باشند که همه دعواها و قهرها منجر به طلاق نمی شود. چه بسا ممکن است که اگر با یک فرد با تجربه و متخصص در این مورد صحبت کنید، مشکلات شما رفع مي شود و از درخواست طلاق پشیمان شوید. معمولا هر چه زوجي كه ازدواج آنها با مشكل مواجه شده زودتر به يك مراجعه كنند احتمال موفقيت آنان بيشتر خواهد بود.

وقتی زن و شوهر ها هنوز راهی برای آشتی عاطفی دارند و می توانند برای حل و فصل مشکل خود اقدام کنند باید حتما با مشورت کنند. اما متاسفانه هنوز بسیاری از زن و شوهر*ها اطلاعات کافی نداشته و نمی*دانند که برای رفع مشکلات خود باید چه اقدامی انجام دهند.

زن و شوهر*ها بدانند که اقدامات مقطعی و زودگذر یا اقدام برای جدا شدن و طلاق گزینه خوبی نیست که بتوان برای آن برنامه ریزی کرد چرا که زوج هایی که یکدیگر را دوست دارند و بر اساس احساسات و کار عجولانه طلاق می*گیرند، بعد از تنها شدن دچار پشیمانی شده و از اینکه نتوانستند خود را مدیریت کنند آشفته خواهند شد و درحسرت زندگی از دست رفته خواهند ماند. جوانان مطمئن باشند که براساس تجربیاتی که دارند با دادن راهکارهای مختلف، می*توانند شما را در مسیر زندگی خوشبختي قرار دهند
 
آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zahra

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر