زیبایی در کنار سایز مناسب

alijenab

New member
2014-12-10
42
17
0
طهران
سرویس مد و لباس هنرآنلاین: به عنوان یک اصل راهنما، کت و شلوار باید کاملا روی بدن شما قرار گیرد، نه اینکه گشاد و آویزان باشد. بنابراین تصمیم‌گیری برای سفارش کت باید بر اساس نوع بدن شما باشد، نه شیوه رایج روز. البته باید در نظر داشت ضمن اینکه خوب به نظر رسیدن لباس مهم است، کت و شلوار باید بسیار راحت باشد. خیاطی که لباس‌های خوش ظاهری می‌سازد که برای پوشنده محدودیت حرکت به وجود می‌آورد، هیچ اعتباری نخواهد داشت. در سال‌های 1800 کت سوارکاری انگلیسی، جد کت مدرن امروزی، اجازه آزادی حرکت به اسب سواران می‌داد. در اینجا برخی از دستورالعمل‌ها برای پیدا کردن اندازه مناسب کت ارائه می‌شود. طول سرشانه و قد کت از مهمترین نکاتی هستند که باید در نظر گرفته شوند. شانه‌های کت باید در لبه عضلات دلتوئیدی تمام شود تا یک خط طبیعی ایجاد کند که از شانه پایین می‌افتد. قد کت برای توازن کلی کت و شلوار بسیار مهم است و برای شناختن طول صحیح کت چند نشانه وجود دارد. اول اینکه فقط باید به اندازه‌ای بلند باشد که پشت شلوار شما را در محل چسبیدن به پشتی صندلی بپوشاند. دوم، وقتی دست شما کنار بدن آویزان است، کت باید تقریبا جایی پایان یابد که نوک انگشت شصت کنار انگشت سبابه قرار می‌گیرد. بهترین راه برای تعیین اینکه آیا کت شما طول درستی دارد این است که از این دو روش در اولین مرحله پرو کت استفاده کنید و جزییات دیگر را برای مراحل بعدی بگذارید. جای دکمه محل قرار گرفتن دکمه‌ها هم از نظر ظاهر و هم اندازه مناسب کت بسیار مهم است. محل دکمه‌گذاری یک تکیه‌گاه بین قسمت فوقانی (برجستگی قفسه سینه) و قسمت پایین (محل به هم رسیدن لبه‌های کت) ایجاد می‌کند. یک نقطه دکمه‌گذاری درست مانع از این می‌شود که کت شما زمانی که نشسته‌اید به شکل غیرعادی بالا بپرد. یک خیاط سنتی محل دکمه را نیم اینچ پایین‌تر از خط طبیعی کمر قرار می‌دهد. دور کمر طبیعی، باریک‌ترین بخش از کمر است و برای بسیاری از مردان، دکمه می‌تواند یک یا دو اینچ بالاتر از ناف قرار گیرد. در کت‌های دو دکمه این نقطه جایی است که دکمه بالا باید قرار گیرد و برای کت‌های سه دکمه، جایی که دکمه وسط باید باشد. به طور کلی کت‌های دو دکمه ایجاد یک "v" عمیق‌تر در جلوی لباس می‌کنند و به این ترتیب قد شخص را بلندتر نشان می‌دهند. نکات دیگری که در زمان سفارش و پرو لباس باید در نظر بگیرید، یقه و آستین کت است. یقه کت شما باید همه عقب یقه پیراهن را بپوشاند. همچنین آستین کت باید در حالتی که دست‌ها کنار بدن آویزان است، نیم اینچ از آستین پیراهن را نشان دهد. خود آستین پیراهن نیز باید حدود نیم تا یک اینچ پایین استخوان مچ دست باشد. توضیح این نکته ضروری است که در بسیاری از کت‌های آماده، آستین معمولا بیش از حد بلند است تا ایجاد تغییرات بعدی و تغییر قد آن متناسب با خریدار آسان باشد. به همین دلیل است که دکمه‌های سرآستین کت آماده غیرکاربردی هستند، تا بتوان در زمان تغییر طول آستین آنها را بالا و پایین کرد. 189355-800w.jpg

موقعیت حلقه آستین

یکی ازجزئیات بسیار مهم که بارها نادیده گرفته شده موقعیت حلقه آستین است. حلقه آستین باید در بالاترین جایی که ممکن است قرار بگیرد و بیشتر از یک اینچ با زیر بغل فاصله نداشته باشد. این نکته امکان بالا رفتن تمام کت در زمانی که شما بازوی خود را بالا می‌برید، به حداقل می‌رساند. وقتی در این حالت کت بالا می‌رود منظره بسیار زشتی به وجود می‌آید که یکی از مطمئن‌ترین نشانه‌های عدم تناسب لباس است. منبع : هنر آنلاین
 

nazi75

New member
2016-01-30
33
4
0
j6xdb93wlz1s.jpg


آیا لباسهایتان بـشما اعـتماد به نفس میدهد؟ منظورمان این نیست که به طرزی خودنمایانه و پر زرق و بـرق لباس بپوشید. منظور ما این است که به طریقی لباس بپوشید کـه بـاوقـار و اعتـمـاد بـه نفس جلوه کنید. قسمتی از این مسـئـله بـه رفتار شما بستگی دارد، اما بخشی دیگر به ایـن بسـتـگی دارد کـه لبـاسهـایی بپوشید که مناسب و بــرازنده ی شما بوده و به چشم بیاید. مهم این است که تـا جـایی کــه می توانید سعی کنید عالی به نظر بیایید، حـال در هر مکانی که باشید. با رعایت نکات زیر میتوانید بـه طـریـقـی لــباس بپوشید که اعتماد به نفستان را بالا ببرد. خواهید دید که چطور با تغییراتی بسیار جزئی و کوچک، نظر اطرافیان را به کلی نسبت به خودتان عوض خواهید کرد، تا جایی که نظر خودتان نیز در رابطه با خودتان تغییر خواهد کرد.
● اندازه لباس
اندازه و مناسب بودن لباستان، برای حس اعتماد به نفس بسیار مهم است. ژاکت مثال بسیار خوبی است. یک ژاکت شل و گشاد باعث می شود کثیف و نامرتب جلوه کنید. ژاکتی که اندازه تان باشد شما را تمیزتز و مرتب تر نشان میدهد و باعث میشود با اعتماد به نفس بیشتری بایستید و راه بروید. در اینجا نمونه های دیگری نیز برای شما مطرح م یکنیم تا ببینید هر لباسی در چه اندازه ای باشد به شما اعتماد به نفس خواهد داد.
▪ شلوار: شلوار مناسب آن شلواری نیست که چسبِ تنتان باشد، باید به سایزتان باشد. فکر نکنید اگر شلوار دقیقاً اندازه تان باشد، انحناهای بدنتان را مشخص خواهد کرد، بلکه شما را نسبت به شلوارهای گشاد لاغرتر و صاف تر نشان خواهد داد.
▪ ژاکت، کت، پیراهن و بالاپوش: پوشیدن بالاپوش هایی که در قسمت کمر تنگ میشود، کمک می کند که هیکلتان موجدار و متناسب دیده شود و زنانه تر است. به یاد داشته باشید که لباسهایی که بیش از حد گشاد و شل و ول هستند، شما را کوتاه قد تر و نامرتب تر نشان می دهند.
▪ کفش: گاهی اوقات پوشیدن کفش های پاشنه بلند باعث لنگ زدنتان می شود و کسی آن را نمی پسندد. اما اگر کفشی را انتخاب کنید که مناسب و برازنده ی شما باشد، اگر پاشنه ی بلندی داشته باشد باعث می شود که بلندقدتر، لاغرتر و جذابتر تر به نظر برسید.
▪ جواهرات: یکی از سریعترین و موثرترین راه ها برای داشتن ظاهری زیبا و پرجلوه استفاده از جواهرات است. انداختن گردن بند، دستبند و گوشواره های پهن باعث جلوه بیشتر شما می شود و توجه شوهرتان را به سمتتان جلب می کند.
تاثیری که روی دیگران می گذارید، به نحوه ی آرایش و اصلاح شما نیز تا حد زیادی بستگی دارد. حتی لباسهای گران قیمت و عالی هم اگر ناخن هایتان شکسته و لب پریده باشد و یا ابروهایتان اصلاح نشده و نامرتب باشد جلوه ای نخواهد داشت. حتی اگر آرایش هم نکنید، رژلب و ریمل هم نزده باشید، اصلاح شدن صورتتان در زیباییتان تاثیر شگرفی دارد. به نکات زیر دقت کنید.
▪ تمیز کردن ناخن ها: چه خودتان ناخن هایتان را مانیکور می کنید، و چه به سالن های آرایشی برای این منظور مراجعه می کنید، سعی کنید ناخن ها و پوستتان همیشه مرتب و تمیز باشد.
▪ مراقبت از موها: به طور مداوم به آرایشگر مراجعه کنید تا موهایتان را مرتب کند. اگر موهایتان توی صورتتان می ریزد، میتوانید از سنجاق سرهای زیبا برای عقب نگاه داشتن آن استفاده کنید. ریشه ی موهایتان را همیشه رنگ کنید. و هر از گاهی مدل موهایتان را تغییر دهید تا جلوه کنید.
▪ ابروهایی زیبا: داشتن ابروهایی مرتب و تمیز در زیبایی صورتتان تاثیر شگرفی دارد. برای برداشتن و اصلاح ابروهایتان به آرایشگاه مراجعه کنید.
▪ آرایش: اصلاً نیازی به آرایش کردن نیست، اما اگر اصرار دارید همیشه آرایش ملایم انجام دهید. رژلبی کمرنگ یا کمی رژگونه صد چندان به زیبایی شما خواهد افزود .
پاپیون نوعی دستمال گردن مردانه است. پاپیون را به صورت پروانه‌ای، دور یقه‌ی پیراهن به صورت متقارن گره می‌زنند.جاذبه ی زمین بر پاپیون های پشمی و پنبه ای بر خلاف کراوات ابریشمی، ممکن است اثری مخرب داشته و کشش زیاد نیروی گرانش به پارچه آسیب رسانده و پاپیون شکل اصلی خود را از دست بدهد. پشم، جزء الیاف طبیعی تولید شده از گوسفند، بز یا شتر است که بسیار نرم بوده و در برابر سرما عایق خوبی می باشد.هر چند نمی‌توان انتظار داشت با کت و شلوار و لباس شب در خانه گشت اما بی‌تفاوتی کامل به لباس‌هایی که می‌پوشیم هم می‌تواند رنگ و لعاب زندگی‌مان را بگیرد. اگر نمی‌‌خواهید این اتفاق بیفتد رموز زیر را به خاطر بسپارید.امسال بسیاری از برندهای مطرح مردانه، کت و شلوارهای دوخت اسلیم خود را با کفش های راحتی اسپرت و عموما سفید رنگ ست کرده اند. معمولاً کم تر چروک می شوند. هیچ‌وقت راحتی خود در لباس را فدای هیچ‌چیز دیگر نکنید. حتماً و همیشه از لباس‌هایی استفاده کنید که در آن احساس راحتی می‌کنید.مورد تعداد دکمه های کت باید یدانید که هر چه تعداد دکمه ها کمتر باشد ، کت رسمی تر است چون پیراهن زیر کت بیشتر مشخص می شود و تعداد دکمه به قد شما هم بستگی دارد.نگهداری از البسه و اکسسوری یکی از مواردی است که باید به آن به‌خوبی توجه کنید. برای محافظت از لباس جای خنک، تاریک و خشک را در نظر بگیرید. نور خورشید، الیاف پارچه را زرد، ضعیف و کم رنگ خواهد کرد. بنابراین لباس هایی را که فصل آن گذشته است، در کمدی دور از نور خورشید و پنجره قرار دهید. اما اگر در مناطق گرم و مرطوب زندگی می کنید، از دستگاه هایی که رطوبت را کم می کند، استفاده کنید.کمربند با توجه به اهمیتی که در تیپ شما دارد باید به‌خوبی نگهداری شود.البته به جز مناسبت های اجتماعی، این استایل انتخاب خوبی برای مراسم و مهمانی ها هم می تواند باشد، برای داشتن ظاهری شیک و آراسته تنها انتخاب این استایل کافی نیست برای اینکه کمربندتان سالم بماند، آن را به‌صورت مارپیچی به درون خودش لوله کنید و در جای مناسبی نگه‌دارید.یقه فراک”Frock Collar“ نیز مربوط به نوع خاصی از یقه کت است که اندازه قدی بلندی داشتند، و یقه آن ها معمولا از جنس و طرحی متفاوت از جنس کت انتخاب می شدند لذا یقه متفاوت تری نسبت به دیگر کت ها داشتند و دارند؛ این مدل کت در روزگار گذشته بسیار مشهور و پر کاربرد بود ولی امروزه کمتر مورد توجه قرار می گیرد.
پاپیون مشکی انتخابی کلاسیک و همیشه مد و به روز است که با هر رنگ کتی سازگاری دارد،‌ خیلی ضروری نیست که رنگ کت تان مشکی باشد، از رنگ های شیری،‌ آبی و قهوه ای هم می توانید استفاده کنید، هم چنین دستمال جیبی را هم فراموش نکنید، از انواع دستمال های ساده و طرح دار، برحسب سلیقه خودتان استفاده نمایید.
سر تا پا مشکی پوشیدن باعث می شود که لاغرتر و صاف تر جلوه کنید. اما پوشیدن لباسهای رنگی به دیگران نشان م یدهد که شما از اینکه به چشم بیایید نمی ترسید. همچنین لباسهای رنگی کمک می کند تا قسمت هایی را که نمی خواهید مورد توجه قرار بگیرند را بپوشانید. در اینجا به نکات دیگری در زمینه ی رنگ لباس اشاره میکنیم.
▪ ترکیب رنگها: مجبور نیستید تا رنگ همه چیز را با هم سِت کنید. پوشیدن تاپ نارنجی بسیار جالب است، اما اگر آن را با یک شلوار شکلاتی، ذغالی یا بورگاندی ست کنید جلوه ی بهتری به آن خواهد داد. صورتی را با خاکستری یا آبی نفتی سِت کنید، جالب خواهد شد. طوری لباس بپوشید که خودتان احساس اعتماد به نفس کنید. اگر با پوشیدن رنگ روشن تر برای بالاتنه و رنگ تیره تر برای پایین تنه احساس بهتری دارید، به هر طریقی شده همین کار را انجام دهید.

 

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر