زندگي در کيش چگونه است؟

Areza59

New member
2016-01-02
18
4
0
تنهران
زندگي در کيش چگونه است؟


خيلي از افراد در سفر‌هاي اوليه‌شان به کيش، گفته‌اند که دوست دارند در اين جزيره زندگي کنند. اين را از زبان خيلي‌ها شنيده‌ايم. آرامش، زيبايي و هواي پاک جزيره کيش خيلي‌ها را جذب خودش مي‌کند. اما بسياري از اين افراد نمي‌توانند سکوت جزيره را تحمل کنند و بعد از چند ماه دوباره گرفتار هواي آلوده و سروصدا و جنب‌وجوش شهري مي‌شوند. اما خب اين را نبايد ناديده بگيريم که خيلي از افراد به دنبال آرامش هستند و همين سکوت جزيره است که آن‌ها را به زندگي اميدوار مي‌کند. شرايط زندگي کردن در جزيره سخت نيست، تنها بايد راهش را بلد باشيد تا بتوانيد از زندگي‌تان به معناي واقعي کلمه لذت ببريد.
خورد و خوراک
اگر به کيش رفته باشيد، حتما متوجه شده‌ايد که هزينه خورد و خوراک کمي بالاست. مثلا اگر در تهران 500 تومان براي يک نوشابه هزينه مي‌کنيد، در کيش بايد 1000 تومان براي خريدن نوشابه بدهيد. اين مقياس کوچکي از قيمت‌هاي مواد غذايي است. پس اين را بايد در نظر داشته باشيد که هزينه خورد و خوراکتان در کيش مانند شهري که قبلا در آن زندگي مي‌کرديد، نيست. اين عنصر هم درست مانند انتخاب مسکن و خانه، به شغلي که براي امرار معاش برمي‌گزينيد، بازمي‌گردد. اگر يک شغل مناسب داشته باشيد، هيچ‌کدام از اين‌ها مشکلاتي نيست که بخواهد شما را از زندگي در کيش بترساند!
مسکن
يکي ديگر از عناصر مورد نياز شما يک مسکن مناسب است. درست مانند همه جا دو راه داريد؛ يا بخريد يا اجاره کنيد. خوبي خانه‌هاي کيش، مبله بودنشان است. اکثر خانه‌هايي که در کيش اجاره يا به فروش مي‌رسد، مبله هستند. پس دردسر اسباب‌کشي را نداريد. قيمت خانه يا آپارتمان در کيش کمي بالاست، و اين انتخاب کاملا به شغلي که شما انتخاب مي‌کنيد و البته مدل زندگي کردن شما بستگي دارد. اما يک نکته را فراموش نکنيد، حسابي در کيش بگرديد و از جست‌وجو خسته نشويد. شما مي‌توانيد به‌راحتي هر چه تمام‌تر خانه‌اي را که مدنظر داريد، پيدا کنيد. تنها بايد جست‌وجو کنيد.
وسيله نقليه
داشتن وسيله نقليه در کيش جزو الزامات نيست، اما مي‌تواند موجب راحتي شما باشد. اما در انتخابش بايد حسابي دقت کنيد.آب‌وهواي جزيره مرطوب است و استهلاک ماشين‌ها نسبت به شهرهاي ديگر خيلي بالاست. پس انتخاب ماشين‌هاي جمع‌وجور و کوچکي مانند 206 انتخاب مناسبي نخواهد بود. خيلي زودتر از آن چيزي که شما فکرش را مي‌کنيد، فرسوده خواهند شد. توصيه ما به شما اين است که يا ماشين نخريد، يا اگر هم قصد خريد را داريد، وسيله‌اي را انتخاب کنيد که حداقل چند سالي براي شما کارايي داشته باشد. خرج ماشين هم درست مانند خيلي از کارهاي ديگر در جزيره بالاست!
آب‌وهوا
اگر با تمام اين شرايط کنار آمده‌ايد و خيالتان راحت است از اين‌که مي‌توانيد از پس هزينه‌هاي زندگي در کيش بر بياييد، پس بهتر است به آب‌وهوا فکر کنيد، جزيره کيش جاي گرمي است و اگر گرما شما را اذيت مي‌کند، بهتر است آن را فراموش کنيد. حداقل 9 ماه در سال هوا گرم است و شما بايد نسبت به اين نکته حسابي حواستان را جمع کنيد. قرار است در اين جزيره زندگي کنيد و تنها يک هفته براي خوش‌گذراني، خريد، تفريح، حمام آفتاب و ... به کيش نيامده‌ايد. قرار است هر روز از خانه بيرون بزنيد و در کيش کار کنيد، زندگي‌تان را ادامه دهيد و از آن لذت ببريد. کيش جاي مناسبي براي آن دسته از افرادي است که از زمستان و پاييز متنفرند، آفتاب را دوست دارند و با ديدن آسمان ابري ناراحت مي‌شوند. اگر تمام اين شرايط را داريد، کيش جاي مناسبي براي زندگي کردن است. مي‌توانيد از هواي پاک، آرامش و سکوت جزيره لذت ببريد و خوشحال باشيد از اين‌که جايي را انتخاب کرده‌ايد که سلامت جسمي و رواني شما در آن‌جا تضمين شده است.
کار
اين‌که فقط تصميم بگيريد در کيش زندگي کنيد، کافي نيست. درست مانند هر جاي ديگر شما به يک منبع درآمد احتياج داريد؛ يک منبع درآمد خوب تا بتوانيد از پس دخل‌و‌خرجتان بربياييد. هزينه زندگي کردن در جزيره کمي بالاست و حتما بايد اين نکته را در نظر بگيريد که بدون کار کردن نمي‌توانيد حتي يک هفته در جزيره دوام بياوريد. حالا کاري که انتخاب مي‌کنيد، دولتي باشد يا خصوصي، فرقي نمي‌کند. بهتر است قبل از اين‌که تصميم بگيريد در کيش زندگي کنيد، به دنبال يک کار، متناسب با روحيه‌تان باشيد. اين هم يکي ديگر از نکاتي است که بايد به آن توجه داشته باشيد. درست است که زندگي در آرامش به شما لذت مي‌دهد، اما فراموش نکنيد که اگر کارتان را دوست نداشته باشيد و صرفا به خاطر اين‌که در کيش زندگي کنيد، يک کار را انتخاب کرده‌ايد تا منبع درآمدي داشته باشيد، خيلي زود خسته مي‌شويد. پس در مورد کار دو نکته را مدنظر قرار دهيد؛ با توجه به روش زندگي‌تان کاري را انتخاب کنيد که دخل‌وخرجتان را جواب بدهيد. و دوم، از شغلي که داريد، لذت ببريد. اگر شغلتان را دوست نداشته باشيد، خيلي زود فرسوده خواهيد شد.
 

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر