روش خشک کردن موز

Sina

Administrator
پرسنل مدیریت
2013-05-11
4,710
2,901
113
چابکســـر
خشک کردن موز روشی مناسب برای تهیه یک دسر سالم و مغذی و همچنین روشی مفید برای نگه‌داری موز است. موز سرشار از پتاسیم و ویتامین‌های دیگری است که بدن شما به آن نیاز دارد.[h=3]مقدمه[/h] خشک کردن موز روشی مناسب برای تهیه یک دسر سالم و مغذی و همچنین روشی مفید برای نگه‌داری موز است. موز سرشار از پتاسیم و ویتامین‌های دیگری است که بدن شما به آن نیاز دارد. در این مقاله روش خشک کردن موز را خواهید آموخت.


[h=3]مراحل:[/h] 1. موزها را در آب لیمو خیس کنید. موزها را در یک کاسه آب لیموی تازه خیس کنید. بگذارید برای 5 دقیقه خیس بخورد. آب لیمو مانع قهوه‌ای شدن موزها در حین فرآیند خشک شدن آن می‌شود.. موزها را از آب لیمو بیرون آورده و آن‌ها را تکه تکه کنید.
همه‌ی موزها را به قطعاتی با ضخامت یکسان ببرید. ضخامت آن‌ها باید حدود 0.6 سانتی متر باشد. از یک تخته برش یا بشقاب استفاده کنید.. موزها را روی یک قفسه‌ی سیمی قرار دهید.
از یک قفسه برای خنک کردن و خشک کردن موزها استفاده کنید. قفسه را روی یک سینی شیرینی پزی کم‌عمق قرار دهید. قرار دادن موزها روی این قفسه موجب می شود هرگونه رطوبت اضافی که در قطعات موز است خشک شود. تکه‌های موز نباید روی هم انباشته شوند. بهتر است در کنار هم قرار داشته باشند. اشکالی ندارد که لبه‌ی تکه‌های موز با هم تماس داشته باشد. زیرا موزها در حین فرآیند خشک شدن کوچک می‌شوند.. فر را روشن کنید. دمای آن را 125 درجه تنظیم نمایید. اطمینان یابید که فر از قبل گرم شده باشد.
5 . موزها را داخل فر قرار دهید. • موزها روی توری سیمی و سینی شیرینی پزی باید بمانند و در ردیف وسطی فر قرار داده شوند. موزها را برای 18 ساعت و یا تا زمان ترد شدن داخل فر بگذارید، اما مراقب باشید که قهوه‌ای نشوند.. موزها را داخل خشک کن بگذارید.
• اگر به خشک کن دسترسی دارید، می‌توانید قطعات موز را داخل یکی از سینی‌های خشک کن قرار داده و دمای آن را روی 135 درجه تنظیم کنید. موزها را برای 8 تا 16 ساعت داخل خشک کن بگذارید. موزها باید ترد شوند اما قهوه‌ای نشود.. اکنون کار شما به پایان رسیده است و موزها آماده هستند.منبع: wiki.5040.ir 
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: asalak و Atash

Atash

افتخاری
2013-07-17
1,568
3,723
0
این همه زحمت سینا؟!!!!!!!

چه کاریه؟

تا بخریم میخوریم تازه و خوشمزه :big-smile-68:
 
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Sina

Sina

Administrator
پرسنل مدیریت
2013-05-11
4,710
2,901
113
چابکســـر
آره بابا،خونه ما که یه روزم نمیکشه،پروندشو می پیچیم :d

این اموزشم ماله این قرتی مرتیاست :d
 
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Atash

asalak

شهبانو
2014-01-02
596
1,195
0
ادرسم عوض شد...
نه دیگه بعضیا برای اینکه ماندگاری یه میوه ای رو حالا به دلایل خاص بالا ببرن خشک میکنن

تازه موز خشک شده کلییییییییییی خواص داره .:)
 
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Sina

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر