تعویض شیشه شکسته صفحه نمایش

Sina

Administrator
پرسنل مدیریت
2013-05-11
4,705
2,901
113
چابکســـر


تعویض شیشه شکسته صفحه نمایش


جام جم کلیک: موبایل گلکسی S3 شما اتفاقی از دستتان به زمین افتاده و شیشه محافظ صفحه نمایش آن شکسته است اما صفحه نمایشش (تاچ) هنوز کار می‌کند. در این‌صورت هیچ نیازی نیست که مبلغ گزافی را برای تعویض کل صفحه نمایش تلفن همراه هوشمند (اسمارت‌فون) خود هزینه کنید، بلکه با تنها تعویض شیشه محافظ شکسته صفحه نمایش که قیمت چندانی هم ندارد، می‌توانید موبایل خود را تعمیر کنید. ما در اینجا قصد داریم تا با راهنمایی قدم به قدم مراحل انجام این کار را برای شما شرح دهیم.


ابزارها و لوازم مورد نیاز


1- پیچ گوشتی تخت فولادی با نوک بسیار ظریف و تیز


2-کیت ابزار پلاستیکی (پیچ گوشتی‌های کوچک سر تخت پلاستیکی)مخصوص باز کردن موبایل و پیک مخصوص نواختن گیتار


3-پیچ گوشتی فیلیپس چهار سوی شماره 00# یا پیچ گشتی ساعتی هم اندازه آن


4-تفنگ حرارتی یا سشوار داغ


5-نوار استیکر 2 و 3 میلی‌متری دو رو چسب مخصوص چسباندن شیشه محافظ به صفحه نمایش


6-نوار چسب کاغذی یا نوار چسب مخصوص بسته‌بندی


7-دماسنج اینفرا رد (فرو سرخ) یا تماسی


8-شیشه یدکی محافظ صفحه نمایش موبایل گلکسی اس 3


مراحل کار


1- شیشه محافظ


تکه هایی از نوار چسب کاغذی را به اندازه عرض یا به طول صفحه نمایش موبایل بریده، با آن سطح صفحه نمایش موبایل را بپوشانید. به این طریق می‌توانید به راحتی تکه‌های شکسته شیشه محافظ صفحه نمایش را از سطح صفحه نمایش موبایل جدا کرده و بردارید.2- باز کردن درپوش پشتی موبایل


به‌وسیله کیت ابزار پلاستیکی مخصوص باز کردن موبایل یا ناخن دست خود، درپوش پشتی موبایل را جدا کرده و کنار بگذارید.3- باتری موبایل را جدا کرده و کنار بگذارید.4- سیمکارت گوشی را خارج ساخته و در جای مناسبی از آن نگهداری کنید.5- کارت حافظه موبایل را از جایگاه مخصوصش خارج ساخته و آن در جای مناسبی نگهداری کنید.6- در این مرحله با استفاده از گرم کردن موبایل توسط تفنگ حرارتی یا سشوار داغ قطعات سخت‌افزاری گوشی را از هم جدا می‌کنیم.


برای انجام این کار باید بی‌نهایت صبور باشید.


با استفاده از سشوار داغ و گرفتن آن روی کناره‌های قاب گوشی و کنترل مداوم سطح گوشی با حرارت‌سنج اینفرارد، حرارت حاشیه قاب آن را به حدود 70 تا 80 درجه سانتیگراد برسانید .این کار باعث آب شدن چسب نگهدارنده قاب موبایل می‌شود اما در این حرارت به قطعات الکترونیکی گوشی صدمه‌ای نمی‌رسد.


تفنگ حرارتی یا سشوار داغ را باید در فاصله‌ای در حدود 7 سانتی‌متری گوشی نگهداشته و خیلی به آن نزدیک و یا دور از آن نگیرید. اگر از تفنگ حرارتی استفاده می‌کنید، حرارت آن را روی درجه کم بگذارید. حالا بسته به قدرت حرارت‌دهی وسیله حرارتی مورد استفاده حاشیه‌های قاب گوشی را 3 الی 5 دقیقه حرارت دهید.


مراقب باشید که اگر هرگونه علائم تغییر رنگ یا شکل و آب شدن پلاستیک بدنه گوشی را مشاهده کردید، این علامت رسیدن حرارت زیادی به‌آن است و باید وسیله حرارتی را خاموش کرده و عمل حرارت دادن قاب موبایل را متوقف سازید. در غیر اینصورت می‌توانید با ایجاد حرارت اضافی در حاشیه‌های قاب و بدنه موبایل دیجیتایزر موبایل را آب کرده و یا به قطعات الکترونیکی و قطعات سخت افزاری موبایل صدمات جدی وارد سازید.


در صورت استفاده از سشوار کار حرارت دهی و گرم کردن موبایل، حتی ممکن است تا یک ساعت طول بکشد.


این کار چسبی که شیشه محافظ صفحه نمایش را به قاب و سطح خود صفحه نمایش می‌چسباند را آب کرده و به این ترتیب می‌توانید شیشه شکسته را از سطح صفحه نمایش و قاب موبایل جدا ساخته و بردارید.7- با استفاده از ابزار نوک تیز پلاستیکی مخصوص باز کردن موبایل و پیک مخصوص نواختن گیتار، با دقت و حوصله تمام، شروع به جدا کردن شیشه محافظ از روی قاب و صفحه نمایش موبایل کنید. کار را از پایین موبایل شروع کنید.


همینطور که شیشه را جدا می‌کنید گاه‌گاهی از تفنگ حرارتی یا سشوار برای گرم کردن مجدد قسمت‌هایی که دارید شیشه محافظ را از آنها جدا می‌کنید، استفاده کنید.برای شیشه‌های محافظ خیلی صدمه دیده‌، باید دقت اضافی به‌کار ببرید تا مبادا با لبه تیز تکه‌های کوچک و نوک ابزارهای به کار برده شده، به صفحه نمایش صدمه‌ای را وارد سازید.8- برای جدا کردن شیشه از کناره‌ها شروع کرده، رو به مرکز گوشی پیش بروید.


سعی نکنید برای جدا کردن شیشه از کشیدن و اعمال فشار زیادی استفاده کنید زیرا با این کار ممکن است به دکمه‌ها و کابل‌های ریبونی زیر شیشه صدمه بزنید. برای برداشتن تکه‌های کوچک شیشه از پنس استفاده کنید.9- قطعات فلزی کوچک چسبیده به شیشه شکسته را از آن جدا کرده و نگهدارید، چون باید برای چسباندن شیشه جدید به گوشی مجددا از آنها استفاده کنید.


چسب‌های باقیمانده زیر شیشه را به آرامی و بدون اعمال فشار زیادی کاملا تمیز کرده و مراقب باشید دکمه‌ها مطابق عکس در یک ردیف قرار بگیرند.11- دیجیتایزر و صفحه نمایش را با استفاده از پارچه نرم بدون پرز و مایع پاک کننده لنز کاملا تمیز کنید تا هیج گرد و خاک و چربی یا اثر انگشتی به جا نماند.


حالا شیشه محافظ نو را از پلاستیکش با انگشتانتان از لبه‌ها گرفته و طوری بیرون بیاورید که دستتان با قسمت زیرینش تماس پیدا نکند.پیش از این‌که شیشه محافظ را روی صفحه نمایش قرار دهید، پلاستیک‌های نازک و باریک محافظ 4 دور آن با دقت جدا کرده، بردارید. کاغذ روی استیکر‌ها را بکنید و دور بیندازید. حالا با دقت شیشه محافظ جدید را روی قاب گوشی بچسبانید و فشار دهید، به‌طوری که هیچ حباب هوایی در گوشه‌های دورتا دور موبایل بین شیشه و قاب موبایل یا صفحه نمایش باقی نماند. برای مدتی روی 4 طرف موبایل فشار بیاورید تا حسابی بچسبد. خوب دیگر صفحه نمایش موبایل شما تعمیر شده و آماده استفاده است.

 

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر