بازیابی الگوی قفل صفحه (Lock Pattern)

Sina

Administrator
پرسنل مدیریت
2013-05-11
4,710
2,901
113
چابکســـر
در گوشیهای اندرویدی وقتی شما واسه صفحه قفل الگویی میذارید یه فایل توی مسیر data/system/ با نام gesture.key ساخته میشه که با استفاده از یه روش رمزگذاری بنام SHA1 انکد شده و ما قراره تو این آموزش این کد رو کرک کنیم و الگوی قفل صفحه رو ازش استخراج کنیم.

نیازمندی ها:
1. گوشی روت شده
2. نصب بودن adb در کامیوتر و یا داشتن یک Root Explorer در گوشی
3. نصب بودن پایتون 2.x ( نسخه ی 2.7) در کامپیوتر
4. دانلود اسکریپت کرک کننده ...> ب <...

آموزش:

1. از روت بودن گوشی اطمینان حاصل کنید. سپس با یکی از روشهای زیر فایل gesture.key رو به کامپیوتر منتقل کنید:

a) با استفاده از یک فایل منیجر که دسترسی به رووت داره(بعنوان مثال Root Explorer) به مسیر /data/system/ رفته و فایل gesture.key رو اول تو مسیر sdcard/ کپی کرده و بعد با بلوتوث یا کابل یا وافای به کامپیوتر انتقال بدید.

b) از طریق cmd به مسیر adb با استفاده از دستور cd برید و بعد دستور زیر رو اجرا کنید تا فایل gesture.key از گوشی دانلود بشه(باید تیک Android debugging رو تو ستینگ گوشی زده باشید):

کد:
adb pull /data/system/gesture.key

اگر پایتون تو سیستمتون نصب نیست اونو از لینک زیر دانلود و نصب کنید:

نرم افزار پایتون برای هر سیستمی جدا هست!
شما دوستان عزیز هر 2 نسخه زیر را امتحان کنید!

. اسکریپت رو دانلود و یه جایی تو سیستمتون اکسترکت کنید.

4. از منوی استارت سیستم مثل تصویر زیر IDLE پایتون رو اجرا کرده و از طریق File--->Open به مسیر اسکریپت رفته و بازش کنید

5. با زدن کلید F5 یا از طریق مسیر Run--->Module اسکریپت رو اجرا کنید. بعد از اجرا اسکریپت از شما مسیر فایل gesture.key رو میخواد. شما هم مسیر کامل فایل رو تایپ کنید(شکل زیر که من فایل خودمو تو مسیر E:/gesture.key دارم) و کلید Enter رو بزنید...

مشاهده میکنید که بعد از زمان اندکی الگوی قفل کرک شده به شما نشون داده میشه!

منبع : i-android.ir

درباره ما

• خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر