انواع محصولات پوست

mojtaba_br

همراه نمونه
2015-09-21
406
41
0

انواع محصولات پوست: شامل شوینده ‎های منافذ پوست‎، پاک کننده‎ها‎ی آرایش، کرم‎ها‎ی ضد آفتاب، مرطوب کننده‎ها‎‎ ‎و ... از جمله محصولاتی هستند که برای حفظ سلامت پوست از سوی متخصصین این حوزه توصیه می‎شوند.

skin_masks_feeds.jpg


پوست صورت به دلیل قرار گرفتن در معرض دید عموم برای افراد اهمیت بسزایی دارد. بطوری که داشتن پوستی زیبا و لطیف و بدون لک، آکنه، جوش و سایر بیماری‎ها‎ی پوستی آرزوی هر فردی است.
امروزه به دلیل افزایش گازهای دی اکسید کربن و نازک شدن لایه اوزن، خطرات ناشی از اشعه نورخورشید بیشتر از گذشته افراد را در معرض خطر قرار می‎دهد. شیوع بیماری‎ها‎ی پوستی همچون سرطان پوست یکی از این خطرات می‎باشد که بسیاری از متخصصین و پزشکان پیوسته افراد را به و توصیه می‎کنند.

انواع پوست‎ها‎، آب و هوای های مختلف، مکان‎ها‎ی متفاوت، شرایط مختلف و ...‎ ‎موجب شده تا انواع را برای مراقبت از پوست و حفظ شادابی و سلامتی آن تولید و عرضه شوند. در اینجا به برخی از مهمترین محصولات پوست به همراه نوع کارکردشان اشاره می‎کنیم.

• پاک کننده آرایش
گاهی بانوان برای پاک کردن آرایش‎ ‎به علت عدم دسترسی به آب با مشکل مواجه می‎شوند. در این زمان می‎توان از محصولات پاک کننده آرایش استفاده نمود. این محصول که گاهی به صورت ضد آب نیز تولید می‎شود، برای افرادی که از لنزهای تماسی استفاده می‎کنند مناسب است.‎
‎دستمال‎ها‎ی مرطوب نیز موارد مناسب دیگری هستند که می‎توانند برای پاک کردن آرایش از آنها استفاده نمود. این نوع دستمال غنی شده با مواد معدنی دریایی و ویتامین B5بوده که تمام چربی‎ها‎ و مواد آرایشی روی پوست را از بین می‎برد و در عین حال شادابی و طراوت را به پوست هدیه می‎دهد.

• شستشو دهنده منافذ پوست
به دلیل تجمع چربی‎ها‎ی پوست و همچنین آلودگی‎ها‎ی ناشی از محیط، منافذ پوست بسته می‎شوند به همین دلیل شستشوی پوست برای از بین بردن مواد اضافه الزامی است. این کار می‎تواند از طریق محصولات شستشو دهنده منافذ پوست صورت گیرد. این محصولات با دو عملکرد ضد لک و ضد علائم جوش به عنوان یک لایه بردار عمل کرده که موجب پاکیزگی و طراوات پوست می‎شود.

• تونر مات کننده
این محصول ناخالصی‎ها‎ی پوست را از بین می‎برد و چربی پوست را کنترل می‎کند. تونر مات کننده با سیستم تنظیم کننده اکتیو شاین و ویتامین B5، در عین حفظ رطوبت، برای پوست‎ها‎ی پوست های چرب و نیمه چرب قابل استفاده است. البته باید گفت استفاده تونر مات کننده برای پوست‎ها‎ی خشک توصیه نمی شود.

• کرم‎ها‎ی ضد آفتاب
به دلیل وجود اشعه‎ها‎ی مضر در نورخورشید که موجب آسیب‎ها‎ی جدی به پوست می‎شود، استفاده از کرم‎ها‎ی ضد آفتاب هنگام خروج از منزل ضرورت دارد. در این زمینه توصیه می شود کرم ضد افتاب هر دو ساعت یکبار شسته و مجدداً استفاده شود.

• محصولات ضد جوش
بسیاری از افراد همواره از جوش های صورت خود ناراضی و درصدد از بین بردن و محو آنها بر می آیند. استفاده از محصولات ضد جوش می‎تواند با تنظیم چربی صورت از ایجاد جوش‎ها‎ی جدید جلوگیری نماید و در عین حال به دلیل داشتن اسید سالسیلیک باعث بهبودی جوش‎ها‎ی صورت و ترمیم طبیعی پوست گردد.

• محصولات مرطوب کننده
رطوبت کافی پوست مانع از رشد باکتری‎ها‎ و در نتیجه بیماری‎ها‎ی پوستی می‎شود. بسیاری از متخصصین بر این اعتقادند که افراد به طور معمول باید در طی روز یک یا دو بار پوست خود را مرطوب نمایند. استفاده از محصولات مرطوب کننده برای رفع خشکی پوست موجب از بین بردن سلول‎ها‎ی مرده می‎شود.
 

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر