اصول مهم در نصب گیت فروشگاهی

mojtaba_br

همراه نمونه
2015-09-21
406
41
0
اصول مهم در نصب گیت فروشگاهی:


  • از بین بردن منابع تولید امواج مزاحم (نویز) و یا کم کردن اثرات آن

الف)
یا همان بر پایه ارسال و دریافت امواج الکترومغناطیسی عمل میکند و نویز هایی (امواج مزاحم الکترومغناطیس) که در محدوده فرکانسی دزدگیر فروشگاهی ، در محیط وجود دارد ، باعث ایجاد اختلال بر روی گیت فروشگاهی می شود. برخی دستگاههای الکتریکی و الکترونیکی مثل لامپ نئون ، کولر ، کابلهای حامل عبور جریان برق در نزدیکی گیت ها و … منابعی هستند که باعث ایجاد نویز می شوند. اگر بخواهید یک نصب بدون ‌اشکال گیت فروشگاهی انجام دهید باید در تشخیص منابع نویز و رفع آن‌ امواج مزاحم و یا کم کردن تاثیر آنها بر روی دزدگیر پوشاک خود دقت کنید .

چندی از منابع ایجاد نویز در سیستم های دزدگیر فروشگاهی را برایتان شرح می دهیم :

الف) کابل های حامل عبور جریان های برق گیت فروشگاهی

سیم برق یکی از اصلی‌ ترین منابع ایجاد نویز است . دقت داشته باشید که فاصله نزدیک سیم دارای جریان برق با آنتن گیرنده و همچنین شدت جریان و موازی بودن سیم با آنتن (گیت) ، اثر نویز را بر روی گیت فروشگاهی بیشتر می‌کند. به همین نسبت تغییر دادن این شرایط ، اثرات نویزی را کم میکند . به عنوان مثال در صورتی که منبع تغذیه یک وسیله برقی پرمصرف از کابل برقی تأمین می‌شود که فاصله کمی با آنتن گیرنده دارد، شما می‌توانید محل تأمین برق وسیله مذکور را تغییر دهید و یا با قرار دادن سیم های حامل جریان برق که در نزدیک
هستند در غلاف فلزی می‌توان عوامل نویزی را کاهش داد.

ب) انواع لوازم برقی
ج) ترانس های برق
د) نویز های موجود در برق شهری…

  • قرار دادن گیت فروشگاهی در فاصله مناسب

زیاد بودن فاصله بین دو پایه آنتن، میزان جواب دهی و عملکرد سیستم دزدگیر پوشاک و
را کم میکند . میزان نویز محیط اطراف ، نوع تگ مورد استفاده ، میزان خطای قابل قبول برای صاحب فروشگاه از عوامل تعیین کننده فاصله مناسب بین دو پایه گیت فروشگاهی (آنتن) می‌باشند. برای نمونه اگر محیط فروشگاه شما یک محیط پرنویز می باشد و تگ هایی که استفاده می کنید را لیبل یا برچسب ضد سرقت تشکیل می‌دهد و قیمت اقلام فروشگاه نیز بسیار گران قیمت است ، باید فاصله بین دو آنتن بسیار کمتر از فاصله تعیین شده ای باشد که در کاتالوگ‌ دستگاه گفته شده است . به همین نسبت، اگر تگ استفاده شده از نوع تگ سخت با کیفیت و بزرگ و همچنین محیط کم نویز باشد و سارقان در فروشگاه تردد چندانی نداشته باشند، فاصله بین دو آنتن از یکدیگر می‌تواند کمی بیشتر از فاصله تعیین شده در کاتالوگ گیت فروشگاهی نیز باشد. همانطور که میدانید اغلب صاحبان و مدیران فروشگاه ها رغبت دارند که فاصله بین آنتن‌ها بیشتر و محل عبور بزرگتر ، تعداد آنتن ها کمتر و همچنین دکوراسیون زیبا‌تر باشد، ولی باید توجه داشت که این امتیاز‌ها به بهای کاهش امنیت فروشگاه به دست آید و نهایتا نتیجه ای که به دست می آید به زیان صاحب فروشگاه می باشد . اطلاع رسانی و توضیح این موارد به صاحبان فروشگاه ها بر عهده مجریان و کارشناسان نصب گیت فروشگاهی خواهد بود .

  • زیبایی دکوراسیون فروشگاه ها با نحوه جانمایی دزدگیر فروشگاهی ارتباط مستقیم دارد.

اولا به دلیل اینکه گیت فروشگاهی در جلوی درب خروج از فروشگاه نصب می‌شود و کاملاً در دید مشتری ها قرار می گیرد و دوما اینکه ابعاد و اندازه های آنتن های دزدگیر فروشگاهی با هم متفاوت هستند بهتر است کارشناس فنی سیستمی را به صاحب فروشگاه پیشنهاد دهد که با دکوراسیون فروشگاه تناسب بیشتری دارد.

بسیاری از آنتن‌های دزدگیر فروشگاهی ابعاد و ظاهری دارند که امکان انجام تبلیغ فروشگاه یا برند خاصی بر روی آن‌ها وجود دارد و برای صاحب فروشگاه تابلوی تبلیغاتی بسیار خوبی باشد. در اینصورت میتواند این موضوع را با مدیر فروشگاه مطرح کنید تا از این مکان برای تبلیغ خود استفاده نماید. اغلب شرکت مجری هم برچسب شرکت خود را در بخشی از دستگاه بچسباند (بخش پایینی آنتن ها) تا در صورتی که نیاز به تعمیر و پشتیبانی بود مدیر فروشگاه بتواند از روی آن به آدرس و تلفن شرکت مجری ارتباط برقرار کند.

  • عدم تداخل دزدگیر پوشاک نصب شده شما با گیت فروشگاهی همسایه تان

آنطور که قبلا اشاره کردیم گیت فروشگاهی بر اساس امواج الکترومغناطیس کار می‌کند . فرکانس کاری تمامی دزدگیر فروشگاهی دنیا ، در محدوده های مشخصی می باشد . دزدگیر پوشاک فروشگاه شما در صورت همفرکانس بودن با دزدگیر پوشاک همسایه تان و چنانچه در فاصله نزدیکی از فروشگاه همسایه شما نصب شود ممکن است با هم تداخل پیدا کنند و کارکرد همدیگر را مختل نمایند و یا باعث ایجاد خطا یا بوق کاذب برای یکدیگر شوند . برای برطرف کردن این مشکلات میتوانید از گیت‌هایی با فرکانس های مختلف استفاده کنید. برای نصب گیت فروشگاهی در محیط ‌های شلوغ مانند بازار ها و پاساژ‌های بزرگ ، لازم است قبل از نصب اطلاعات کاملی از فرکانس و دستگاه های گیت فروشگاهی مجاور کسب شود .

با تمامی مواردی که بیان شد دانستن این موضوع برای صاحبان فروشگاه ها الزامی است که شرکت های حفاظتی امنیتی از نظر اخلاقی و شرعی حق ندارند با نصب یک دستگاه جدید ، کارکرد دستگاه‌های قبلی همسایه‌ها را دچار اختلال کنند و به حقوق و حریم آنان تجاوز نمایند. این قانون نانوشته را حتی شرکت‌هایی که رقابت سختی باهم دارند، به دقت رعایت می‌کنند. چرا که برای خودشان نیز ممکن است زمانی چنین مشکلی پیش آید .


  • آموزش نگهداری و فاصله تگ از آنتن‌ها در گیت فروشگاهی به عهده کارشناس فنی می باشد

سیستم های دزدگیر فروشگاهی موظف به تشخیص تگ‌هایی هستند که به آنتن‌ها نزدیک می‌شوند . با توجه به این اصل فروشگاه داران عزیز باید توجه داشته باشند که در نزدیکی پایه آنتن های دزدگیر پوشاک خود هیچ تگی قرار نگیرد و یا کالایی که به آن تگ وصل شده است را در نزدیکی آنتن قرار ندهند تا دستگاه دچار اختلال نگردد . شایان ذکر است که کمترین فاصله بین آنتن و تگ، با توجه به نوع دستگاه و تعداد آنتن‌ها از یک متر تا یک متر و نیم متغیر میباشد .
ایجاد بوق کاذب بر روی دستگاه ، اغلب در فروشگاههای کوچک اتفاق می افتد و دلیل آن این است که در فروشگاههای کوچک به علت کمبود جا صاحب فروشگاه سعی میکند از تمامی فضای ممکن حتی فضاهای نزدیک دستگاه هم استفاده کند که نتیجه این کار ، ایجاد خطا بر روی گیت فروشگاهی میشود . بیان این موضوع نیز بر عهده کارشناس فنی نصب دزدگیر فروشگاهی می باشد.
 
آخرین ویرایش:

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر