اس اهواز 0 - پرسپولیس 2؛ کسب سه امتیاز در قلعه سنگی!

Sina

Administrator
پرسنل مدیریت
2013-05-11
4,716
2,901
113
چابکســـر


به گزارش "ورزش سه"، شاگردان برانکو ایوانکوویچ در روزی که با توجه به برگزاری بازی در استادیوم تختی شرایط ویژه ای بر بازی حکمفرما بود در نهایت با دو گلی که بنگستون به ثمر رساند سه امتیاز را از آن خود کردند و به تهران بازگشتند.
پرسپولیس با دو گلی که جری بنگستون به ثمر رساند و در حالی که طرفداران اهوازی استقبال جالب توجهی از آنها نداشتند با باران سنگ در ابتدای بازی و جریان آن همراه بود و در نهایت نیز در پایان بازی با هجوم به زمین همراه شد بازی را به سود خود تمام کنند و شانس بالاتری برای قهرمانی از آن خود کنند.


استقلال اهواز


احسان مرادیان، مهدی اسلامی، مکی شریفی، علی هلیچی، میلاد ربانی‌فرد، عادل کلاه‌کج، میلاد پاک‌پرور، پدرام اردلانی، طالب ریکانی، حسین بهرامی، حسین ساکی.
سیاوش بختیاری زاده


اخطار:


طالب ریکانی (89) - استقلال اهواز


پرسپولیس


سوشا مکانی، محسن بنگر (39 مایکل اومانیا)، لوکا ماریچ، محمد انصاری، رامین رضاییان، کمال کامیابی نیا، محسن مسلمان، علی علیپور(91 بابک حاتمی)، امید عالیشاه، جری بنگستون و فرشاد احمدزاده(88 احمد نوراللهی).
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ


شرح گل‌ها:


استقلال اهواز 0 پرسپولیس یک: هشتمین پاس گل امید عالیشاه منجر به گل جری بنگستون شد تا این تیم به گل اول بازی دست یابد. سماجت علیپور و رساندن توپ در جناح چپ به عالیشاه با ارسال شماره 2 پرسپولیس و ضربه سر بنگستون این گل را برای سرخپوشان به ارمغان اورد.
استقلال اهواز 0 پرسپولیس 2: (دقیقه 85، جری بنگستون): جری بنگستون که مطمئن ترین پنالتی زن پرسپولیس محسوب می شود موفق شد از روی نقطه پنالتی تیمش را به گل دوم برساند.
شرح بازی:
در روزی که هیچ چیز برای برگزاری کاملا فوتبالی مهیا نبود، صدرنشین جدول شرایط ویژه‌ای را در اهواز برابر قعرنشین تجربه کرد. آنها با استقبال سنگ به زمین رفتند و در ادامه نیز کاپیتان خود را به دلیل مصدومیت از دست دادند تا اوضاع برای برانکو سخت‌تر شود. حساسیت بالای بازی موجب شد پرسپولیسی‌ها در نیمه اول نتوانند علیرغم مالکیت توپ موقعیت خوبی برابر حریف ایجاد کنند و به گل دست یابند. در نیمه دوم اما اوضاع برای پرسپولیسی‌ها متفاوت شد و آنها توانستند در ابتدا روی گلی که جری بنگستون با ارسال فوق‌العاده عالیشاه مهیا کرده بود، گل اول را به ثمر برسانند و در ادامه نیز با کم شدن روحیه شاگردان بختیاری‌زاده گل دوم را روی تیزهوشی علیپور و پنالتی‌ای که او گرفته بود، به ثمر رساندند تا پایان آبی‌های کمرنگ اهوازی را با این دو گل رقم بزنند.


برترین بازیکن: علی علیپور


مهاجم پرتلاش پرسپولیسی‌ها روی گل اول تیمش با سماجت بالا تیمش را در فرصت مناسبی قرار داد و در صحنه دوم نیز پنالتی تیمش را به ارمغان آورد تا مهره تاثیرگذار برانکو در اهواز لقب گیرد. علی علیپور که دونده ترین بازیکن پرسپولیس در فاز تهاجمی محسوب می شود بار دیگر با قدرت پرس بالا و فشار به حریف روز درخشانی از خود به جا گذاشت.
محسن مسلمان و امید عالیشاه نیز دیگر بازیکنان موفق پرسپولیس در اهواز بودند که مطابق همیشه با دوندگی بالای خود در خط هافبک شانس سرخپوشان را برای کسب پیروزی بالا بردند.


اتفاق ویژه


استقلال اهواز به لیگ دسته پایین سقوط کرد؛ در روزی که آنها تصور می کردند با برگزاری بازی در استادیوم تختی می توانند شانس بقا را همچنان برای خود حفظ کنند پیروزی ملوان و سیاه جامگان خیلی زودتر از پایان بازی با پرسپولیس آنها را به لیگ دسته اول فرستاد و تا شکست برابر شاگردان برانکو، نقطه پایان آبی‌های کمرنگ اهواز باشد.
البته در این میان نقطه تاریک بازی را می توان استقبال عجیب و غریب هواداران از این بازی نامید؛ جایی که بازار داغ سنگ پرانی در ابتدای بازی منجر به مصدومیت بنگر و رضاییان و تعلیق بازی شد و این ماجرا تا پایان بازی نیز ادامه یافت و در نهایت پایان تلخ هجوم آنها به داخل زمین بود.
دقایق حساس:


دقیقه 7: پاس بنگستون به علیپور با چرخش و ضربه ناگهانی او با واکنش عالی مرادیان به کرنر رفت.
دقیقه 12: دو بازیکن پرسپولیس پشت سر مدافعان استقلال اهواز صاحب توپ شدند که ضربه ناقص علیپور از کنار محوطه جریمه با عبور از جلوی دروازه این شانس را از سرخپوشان گرفت.
دقیقه 18: ارسال امید عالیشاه بعد از عبور از روی سر علی علیپور به بنگستون رسید و این بازیکن قصد پاس به علیپور را داشت که مرادیان مانع شد و توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه 26: ارسال محمد انصاری از جناح چپ با ضربه سر علی علیپور در اختیار دروازه بان استقلال اهواز قرار گرفت و این شانس از سرخپوشان گرفته شد.
دقیقه 28: ارسال رامین رضاییان از جناح راست با ضربه سر زیبای بنگستون توسط مرادمند مهار شد تا بهترین فرصت سرخپوشان از دست برود.
دقیقه 35: بهرامی با عبور از بازیکن پرسپولیس در موقعیت شوتزنی قرار گرفت که ضربه اش البته با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه 44: روی ضربه کرنر ارسالی از سمت راست دروازه پرسپولیس، عادل کلاه کج بهترین فرصت گلزنی برای پیش انداختن آبی ها را به دست اورد که سوشا مکانی به خوبی آن را مهار کرد.
دقیقه 45: ضربه از پشت محوطه جریمه توسط طالب ریکانی به راحتی در اختیار سوشا مکانی قرار گرفت.
دقیقه 47: لوکا ماریچ در میانه میدان و در برخورد با بازیکن حریف دچار مصدومیت شد تا کادرپزشکی پرسپولیس برای مداوای او در زمین حضور یابد.
دقیقه 50: نفوذ عالی و 50 متری ساکی مدافع چپ استقلال اهواز و ارسال خوب از مقابل سوشا مکانی و مهاجم استقلال عرض زمین را طی کرد.
دقیقه 51: شوت تماشایی عادل کلاه کج از پشت محوطه جریمه با کمترین اختلاف از روی دروازه به اوت رفت.
دقیقه 53: کرنر محسن مسلمان با ضربه سر خطرناک امید عالیشاه به شکلی خطرناک از کنار دروازه استقلال اهواز عبور کرد.
دقیقه 67: ارسال هلیچی در موقعیت ضد حمله بی دقت بود و در اختیار سوشا مکانی قرار گرفت.
دقیقه 70: پاس در عمق فرشاد احمدزاده برای بنگستون این مهاجم را در مصافی تک به تک با مرادیان قرار داد که دروازه بان استقلال اهواز زودتر صاحب توپ شد و در ادامه آن را از محوطه جریمه دور کرد.
دقیقه 73: فرشاد احمدزاده در موقعیتی خوب پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که ضربه اش با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 75: ارسال از جناح راست با خروج مرادیان فرصت را از ضربه زنندگان سرخپوش گرفت و دروازه بان استقلال در دو مرحله توپ را از آن خود کرد.
دقیقه 84: جری بنگستون با ضربه سر علیپور را راهی دروازه کرد که مدافع استقلال اهواز مهاجم پرسپولیس را متوقف کرد تا داور اعلام ضربه پنالتی کند.


در حاشیه:


* در دقیقه 24 این بازی هواداران پرسپولیس هادی نوروزی، کاپیتان فقید این تیم را تشویق کردند و یاد و خاطره او را زنده نگه داشتند.
*هواداران پرسپولیس در دقیقه 33 دیدار با استقلال اهواز در استادیوم تختی یاد و خاطره بازیکن سابق شان را گرامی داشتند و به تشویق مهرداد اولادی پرداختند./ورزش 3
 

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر