ارزیابی سطح خود پس از اتمام دوره ielts

mojtaba_br

همراه نمونه
2015-09-21
406
41
0
ارزیابی سطح خود پس از اتمام دوره ielts: اگر ‌( ) یا ( ) را به پایان رسانده اید حتما برایتان این سوالات پیش می آید که حال در چه سطحی قرار دارید یا به سوالات چگونه نمره می دهند؟ یا نمرات آیلتس به چه معنا هستند؟ یا نمره ی قبولی چند است؟ و... برای یافت پاسخ سوالاتی از این دست می بایست پس از اتمام دوره آیلتس خود یا تان حتما در آزمون آیلتس شرکت کنید و با توجه به نمره کسب شده سطح خود را ارزیابی کنید.

نمره0:
هیچ اطلاعات قابل ارزیابی ای وجود ندارد.

نمره۱:
هیچ توانایی برای استفاده از زبان بیش از چند کلمهٴ مجرد ندارد.

نمره۲:
امکان ارتباط واقعی وجود ندارد مگر برای اطلاعات بسیار ابتدایی با استفاده از واژگان مجرد یا قالب‌های کوتاه در موقعیتهای آشنا و برای برطرف کردن نیازهای ابتدایی و فوری. مشکلات زیادی در فهم انگلیسی گفتاری و نوشتاری دارد.

نمره3:
فقط می‌تواند مفهوم کلی را در موقعیتهای خیلی آشنا درک و منتقل کند. توقف‌های مکرر در هنگام ارتباط مشاهده می‌شود.

نمره4:
قابلیت‌های ابتدایی محدود است به موقعیتهای آشنا. مشکلات مکرر در فهم و بیان منظور دارد. توانایی استفاده از زبان پیچیده را ندارد.

نمره5:
دارای مهارت نسبی زبان با قابلیت درک عمومی معنا در بیشتر موقعیتها می‌باشد، گرچه احتمال اشتباهات بسیار وجود دارد. باید توانایی ایجاد ارتباطات اولیه را در حوزهٴ تخصصی خود داشته باشد.

نمره 6:
علیرغم بعضی بی‌دقتی‌ها، عدم تناسب‌ها، و نافهمی‌ها، در کل دارای مهارت موثر زبانی است. قادر به استفاده و فهم زبان نسبتا پیچیده به ویژه در موقعیتهای آشنا می‌باشد.


نمره 7:
مهارت کاملا کاربردی زبان را دارارست، گرچه با اشتباهات هرازگاهی در دقت، تناسب، و درک زبان همراه‌است. در کل توانایی آن را دارد که از پس زبان پیچیده برآید و استدلال‌های جزیی نگر را درک کند.نمره ۸:
مهارت کاملا کاربردی زبان را دارارست و تنها هرازگاهی اشتباهاتی از نظر دقت و تناسب کاربرد مرتکب می‌شود. ممکن است در موقعیتهای ناآشنا فهم کامل زبان صورت نگیرد. از پس مباحثات پیچیده و مشروح به خوبی برمی‌آید.


نمره 9:
مهارت کاملا کاربردی زبان را داراست: دقیق، صحیح، روان همراه با فهم کامل.

کارنامه ی آزمون IELTS چه زمانی به دستم می رسد؟

فرم گزارش آزمون شما 13 روز بعد از آزمون به دست شما می رسد. این فرم را در جایی امن نگه دارید چرا که فقط یک کپی از آن به شما می دهند. بعضی مراکز به شما پیام کوتاه نیز می فرستند.


چند عدد کپی می توانم از کارنامه ام داشته باشم؟

شما فقط یک کپی از فرم گزارش آزمونتان دریافت می کنید مگر آنکه در حال اقدام به Citizenship and Immigration Canada (CIC) یا United Kingdom Border Agency (UKBA) باشید. فقط در اینصورت می توانید دو عدد کپی دریافت کنید و این درحالیست که شما نامه ی درخواستتان را به مرکز خود ارائه دهید.


اگر مرکزی که در آن امتحان دادم بعد از امتحانم بسته شده باشد، چطور میتوانم درخواست کارنامه جدید بدهم؟


شما باید یک فرم درخواست فرم گزارش مجدد را پر کرده و روی Submit کلیک کنید.

از شما هیچ هزینه ای برای این کار گرفته نمی شود.به چه فاصله ی زمانی می توانم مجدد در آزمون IELTS شرکت کنم؟

هیچ محدودیت برای شرکت مجدد در آزمون وجود ندارد اما بهتر است قبل از شرکت کردن مجدد، کمی بیشتر مطالعه و تمرین کنید.


اگر نمره ام با آنچه انتظار داشتم متفاوت باشد چه می توانم بکنم؟

تا شش هفته بعد از روز آزمون، میتوانید درخواست بررسی مجدد بدهید. هزینه ای از شما گرفته خواهد شد اما اگر نمره ی شما تغییر کند این هزینه به شما بازگردانده خواهد شد. توجه داشته باشید که ممتحن های آزمون آیلتس بسیار سخت گیرانه نمره می دهند و این امتحان بسیار استاندارد و با کیفیت بسیار بالایی برگزار می گردد، پس شانس شما در تغییر نمره تان خیلی کم است.
 

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر