آموزش تصویری نصب و تنظیمات مودم D-LINK DSl-2750U/U1 و D-LINK DSL-2730U/U1

Sina

Administrator
پرسنل مدیریت
2013-05-11
4,716
2,901
113
چابکســـر
بررسی محصول:

در این آموزش ما به بررسی دو مدل جدید و مشابه از نظر تنظیمات یعنی مدل D-LINK DSL-2730U/U1 و D-LINK DSL-2750U/U1 می پردازیم. این دو مدل سری جدید از مدل های قدیمی مشکی رنگ خود هستند. پس اگر مودم شما از نوع قدیمی آن هستند میتوانید به منوی آموزش سایت مراجعه و مطالب مرتبط را مطالعه فرمایید. سری های U1 به رنگ سفید تولید میشوند. بدیهی است مشخصات سخت افزاری این دو مدل متفاوت می باشد.

مودم D-LINK DSL-2730U/U1 یک مودم ADSL وایرلس بوده که دارای پهنای باند 150 مگابیتی و 4 عدد پورت LAN صدمگابیتی است. مدل D-LINK DSL-2750U/U1 از سری های N 300Mb با دو آنتن و مسلما پوشش بیشتر و چهار پورت LAN همراه با درگاه USB (برای به اشتراک گذاری مدیا، پرینتر و یا اتصال GSM مودم) می باشد. همچنین DSL-2750U/U1 را میتوان به عنوان یک روتر وایرلس نیز استفاده کرد چون میتوان یکی از پورت های LAN آنرا به صورت WAN تنظیم و استفاده نمود. آنتن در هر دوی این مدل ها ثابت بوده و قابل تعویض با مدل دیگری نمی باشد. این مدل ها در قسمت وایرلس از آخرین استاندارد های امنیت مانند WPA2 بهره می برند. توانایی کار با سیستم عامل های مختلف را دارا بوده و به راحتی تنظیم می شوند و با تمامی سرویس دهندهای اینترنت در ایران سازگار هستند.


بررسی ظاهری مدل DSL-2730U/U1

چراغ های نمایشگر پنل جلویی به شرح زیر است:

1- چراغ Power: نشاندهنده اتصال صحیح آداپتور برق به دستگاه است
2- چراغ LAN: نمایانگر اتصال LAN به یک وسیله دیگر است
3- چرغ Wireless: نمایانگر فعال بودن قسمت وایرلس در مودم است
4- چراغ WPS: مربوط به مد WPS می باشد.
5- چراغ DSL: در صورت ثابت روشن بودن نمایانگر وجود سرویس ADSL روی خط تلفن متصل شده است
6- چراغ Internet: در صورت تنظیم صحیح مودم و اتصال مودم با اینترنت این چراغ به رنگ سبز روشن خواهد شد


پنل پشت دستگاه:1-محل اتصال خط تلفن توسط اسپلیتر
2-پورت های کابلی LAN
3-دکمه WPS
4-دکمه خاموش روشن وایرلس
5-دکمه پاور دستگاه
6-محل اتصال فیش آداپتورتوجه: دقت کنید که دکمه Reset این مدل در زیر دستگاه قرار گرفته است

بررسی ظاهری مدل DSL-2750U/U1

چراغ های نمایشگر پنل جلویی به شرح زیر است:

1-چراغ Power: نشاندهنده اتصال صحیح آداپتور برق به دستگاه است
2-چراغ LAN: نمایانگر اتصال LAN به یک وسیله دیگر است
3-چرغ Wireless: نمایانگر فعال بودن قسمت وایرلس در مودم است
4-چراغ WPS: مربوط به مد WPS بوده که بعدا در یک مقاله بررسی میگردد
5-نشاندهنده اتصال یک دستگاه USB
6-چراغ DSL: در صورت ثابت روشن بودن نمایانگر وجود سرویس ADSL روی خط تلفن متصل شده است
7-چراغ Internet: در صورت تنظیم صحیح مودم و اتصال مودم با اینترنت این چراغ به رنگ سبز روشن خواهد شد
اتصالات پشت دستگاه به شرح زیر است:

1-محل اتصال خط تلفن توسط اسپلیتر
2-پورت های کابلی LAN
3-پورت USB
4-دکمه WPS
5-دکمه خاموش روشن وایرلس
6-دکمه پاور دستگاه
7-محل اتصال فیش آداپتور

آموزش کافینگ در پست بعدی... همراه باشید :) :)

منبع: irsapro.ir
 

Sina

Administrator
پرسنل مدیریت
2013-05-11
4,716
2,901
113
چابکســـر
اتصال مودم:

نیازمندی های سیستمی:

سرویس ADSL فعال از سرویس دهنده گان اینترنت
یک کامپیوتر با کارت شبکه کابلی و کابل شبکه (کابل شبکه در پک مودم موجود است)
فعال بودن پروتکل TCP/IP روی کامپیوتر (بصورت پیش فرض در ویندوز فعال است)
یک مروگر وب مانند فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، کروم، اپرا یا .....نیازمندی های محیط نصب مودم:

این مودم نباید در محلی با رطوبت وگرمای بیش از حد قرار داده شود
مودم را جایی قرار دهید که به همان آسانی که به وسایل دیگر متصل میشود به برق نیز دسترسی داشته باشد
مراقب سیمکشی های آن باشد تا سر راه تردد افراد قرار نگرفته باشد
مودم را می توانید روی میز یا یک قفسه قرار دهید
از قرار دادن آن در مکان هایی با تشعشع زیاد الکترومغناطیس خودداری کنیداتصال به مودم

لطفا قبل از هر کاری از فعال بودن سرویس ADSL خود مطمئن شوید (با اتصال مودم به خط تلفن باید چراغ ADSL پس از حدود 30 ثانیه ثابت روشن شود) سپس مراحل زیر را برای اتصال مودم انجام دهید:

1. قرار دادن مودم در محل مناسب، بهترین محل برای قرار دادن مودم مرکز شبکه وایرلس شماست
2. قرار دادن آنتن در حالت عمودی
3. اتصال کارت شبکه کامپیوتر به یکی از پورت های LAN مودم با کابل شبکه مناسب (برای استفاده از سیستم وایرلس شما می توانید پس از تنظیم مودم اتصال کابلی آنرا جدا کنید اما به یاد داشته باشد که همیشه تنظیم را روی حالت اتصال کابلی انجام دهید نه روی اتصال بیسیم)
4. اتصال خط تلفن از طریق Splitter موجود در پک مودم به مودم
5. اتصال آداپتور برق و سپس روشن کردن مودم

راهنمای تنظیم سریع:

1. آدرس IP پیش فرض این مودم
کد:
192.168.1.1
و Subnet Mask آن
کد:
255.255.255.0
است. این مقادیر قابل تغییر است اما در این راهنما ما از مقادیر پیش فرض جهت تنظیم استفاده می کنیم. تنظمات IP کارت شبکه متصل شده را برای اتصال صحیح تنظیم کنید،

2. تنظیم این مودم توسط یک مرورگر وب انجام میشود و در هر سیستم عاملی امکانپذیر است. آدرس مودم را در مرورگر خود وارد کنید:3. بعد از چند لحظه پنجره جدیدی باز شده که از شما Username و Password مودم را درخواست می نماید این مقادیر بصورت پیش فرض admin و admin (بصورت حروف کوچک) است. آنها را وارد کرده و روی دکمه OK کلیک کنید.توجه:
الف. این Username و Password را با Username و Password ی که ISP به شما داده اشتباه نگیرید.
ب. اگر صفحه درخواست Username و Password ظاهر نشد به به معنی این است که یا شما تنظیمات کارت شبکه مناسبی ندارید که باید آنها را بازبینی کنید و یا روی مروگر شما پ ر و ک س ی تنظیم شده که باید در اینترنت اکسپلورر به منوی Internet Option و سپس به Connection و سپس در قسمت Lan Setting رفته و تیک آیتم Using P r o x y را برداشته و OK کنید.

1. بعد از ورود موفق به صفحه تنظمیات مودم را بصورت زیر مشاهده می کنید:2. روی Setup Wizard کلیک کنید و سپس روی Next کلیک کنید:3. در صفحه بعدی منطقه زمانی تهران را در لیست دوم انتخاب و روی Next کلیک کنید (انتخاب نکردن این آیتم تاثیری بر تنظیم مودم نخواهد داشت)4. . شکل زیر نمایش داده خواهد شد. در قسمت WAN Access Type آیتم DSL را انتخاب کنید (این گزینه تنها برای DSL-2750U/U1 نمایش داده میشود). Protocol را روی PPPoE و Encapsulation Mode را روی LLC تنظیم کنید.مقادیر VPI و VCI را در فیلد های مربوطه وارد کنید، مقادیر VPI و VCI برای هر ISP ممکن است متفاوت باشد مقادیر متداول آن در ایران 0 و 35 برای اکثر سرویس دهنده ها و 0 و 59 برای پارس آنلاین است. اگر از این مقادیر مطمئن نیستید از ISP خود سوال کنید. Username و Password مربوط به سرویس اینترنتی را که خریداری کرده اید در فیلد های Username و Password وارد کنید یادتان باشد در قسمت Confirm Password باید پسورد اشتراک خود را مجددا وارد نمایید. سپس روی Next کلیک کنید.5. سپس نوبت تنظیمات وایرلس شماست. در این صفحه اگر می خواهید وایرلس مودم شما فعال باشد گزینه Enable Your Wireless Network را تیک بزنید و در قسمت SSID نامی را برای شبکه بیسیم خود برگزینید. و در قسمت Security Level از لیست موجود می توانید انواع سیستم های رمز گذاری وایرلس را انتخاب کنید. در این قسمت به صورت پیش فرض رمزگذاری وایرلس مودم غیر فعال است (None انتخاب شده است) آنرا به WPA2-PSK تغییر دهید، سپس در قسمت WPA Pre-Shared Key یک رمز بین 8 تا 63 کارکتری وارد کنید (این رمز را برای مواقعی که با دستگاه های وایرلس مانند نوت بوک به مودم متصل میشوید به خاطر داشته باشد) و پس رو دکمه Next پایین صفحه کلیک کنید.6. در صفحه بعدی می توانید رمز ورود به صفحات تنظبم مودم را عوض کنید. اگر نیازی به این کار ندارید روی Skip کلیک کنید. در غیر اینصورت رمز فعلی (یعنی admin) و رمز جدیدی را که میخواهید وارد کرده و روی Next کلیک کنید.7. اکنون خلاصه ای از تنظیمات به شما نشان داده میشود. میتوانید آنرا بازبینی کرده و سپس روی دکمه Apply کلیک کنید.8. چند لحظه منتظر بمانید تا تنظیمات شما ذخیره شود.تنظیمات مودم به پایان رسیده است. یک بار مودم را خاموش روشن کنید پس از حدود 2 دقیقه چراغ Internet مودم به رنگ سبز روشن میشود که نشاندهنده اتصال صحیح به اینترنت است. در صورت وجود مشکل در اتصال به اینترنت مجددا مراحل بالا را با دقت تکرار کنید.

منبع: irsapro.ir
 

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر