آشنایی با مشخصات گوشی Galaxy Note 4

نگار

همراه نمونه
2014-09-10
289
460
0
.......

آنچه از این اطلاعات به دست می آید، اینکه قرار است سامسونگ گوشی هوشمند محبوب خود از خانواده Note را با مشخصات فنی به بازار بفرستد که رقابت را برای سایر برند ها سخت تر و عرصه را بر آنها تنگ تر کند. البته این اطلاعات چندان کامل نیست و نمی توان با اطمینان گفت که Note 4 تا چه میزان توان رقابت در بازار با نمونه های مشابه و در کلاس خود را خواهد داشت.


به تازگی مشخصات فنی گوشی هوشمند سامسونگ که بسیاری از کاربران از هم اکنون انتظار آن را می کشند، روی وب سایت AnTuTu که وب سایت معروف برای Benchmark اندروید است، افشا شده و آنچه در نگاه اول به نظر می رسد این است که این گوشی هوشمند از مشخصات بسیار خوبی برخوردار است.


تلاش های سامسونگ برای ماندن در بازار گوشی های هوشمند به عنوان یک برند بزرگ، منجر به آن شده که Galaxy Note 4 ا یک نمایشگر قابل توجه Quad-HD (1440p) برخوردار شود. مکمل این صفحه نمایش بسیار عالی دوربین جلو این گوشی است که دقیقا برابر با 3.68 مگاپیکسل است. اگر این میزان تراکم پیکسل را در صفحه نمایش با Aspect Ratio برابر با 16:9 در نظر آوریم، قطع تصاویر دقیقا 1440p خواهد بود.

در نتیجه با هماهنگ بودن دوربین جلو با نمایشگر، به تراکم پیکسلی می رسیم که کامل و دقیق در هماهنگی با وضوح صفحه نمایش است.
اما از دیگر مشخصات فنی این گوشی می توان به RAM 3 گیگابایت و دوربین اصلی 16 مگاپیکسل آن اشاره کرد، ولی نکته اساسی در خصوص دیگر مشخصات این گوشی آن است که گویا سامسونگ قرار است، این گوشی را با مشخصات فنی متفاوتی برای بازارها گوناگون ارائه کند.
برای نمونه، پیش از این گفته می شد، احتمالا در برخی از بازارهای اصلی سامسونگ این گوشی با صفحه نمایش منعطف و خمیده ارائه می شود. در نتیجه پیش ینی آن است که Chipset این گوشی نیز در بازارهای متفاوت، با مشخصات متفاوتی ارائه شود.
در بازارها غربی این گوشی احتمالا با Chipset از نوع Qualcomm ارائه خواهد شد؛ اما در بازار آسیا و دیگر بازارها گویا سامسونگ قرار است Chipset خود یعنی Exynos را مورد استفاده قرار دهد.


اما چیپ Qualcomm به کار گرفته شده در این گوشی، دارای این مشخصات خواهد بود: Quad-Core، Snapdragon 850 با قدرت Clock برابر با 2.5 GHz در هر هسته. همچنین GPU این گوشی از نوع Adreno 420 خواهد بود که 40 درصد نسبت به Adreno 330 کارایی بهتری دارد.

اما در چیپ های Exynos سامسونگ چیپ های هشت هسته ای از مدل Exynos 5433 خواهد بود، ولی در Clock 1.3 GHz در هر هسته؛این آن چیزی است که تا کنون از مشخصات فنی Galaxy Note 4 به بیرون درز کرده که تا حدودی نیز ناقص به نظر می رسد. چیپ های Exynos از فناوری big.LITLLE استفاده می کنند که دو بخش جداگانه برای پردازش در بر دارد که هر بخش می تواند، بسته به میزان فعالیت پردازشگر خاموش یا روشن باشد. تا کنون نیز هیچ Benchmark از چیپ های Qualcomm و Exynos در دست نیست.

آن گونه که گفته می شود، سامسونگ Galaxy Note 4 تا چندی دیگر روانه بازار خواهد شد که با توجه به اطلاعاتی که تا کنون از این گوشی در دست است، می توان گفت یک رقیب جدی برای گوشی های قدرتمند موجود در بازار باشد.


irannaz.com
 
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Sina

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر