❖ منـاجـات نـامـه ❖

zahra

مدیر ارشد
2013-09-24
3,072
2,573
0

❖ منـاجـات نـامـه ❖

1071_2_0.jpg

الهی ضعیفان را پناهی ؛ قاصدان را بر سر راهی ؛ مومنان را گواهی ؛ چه عزیز است آنکس که تو خواهی!

الهی هر که ترا شناسد ؛ کار او باریک و هر که ترا نشناسد ؛ راه او تاریک .

الهی توانائی ده که در راه نیفتیم و بینائی ده که در چاه نیفتیم .

الهی بر عجز خود آگاهم و بر بیچارگی خود گواهم ؛ خواست خواست توست ؛ من چه خواهم .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mohadlove

zahra

مدیر ارشد
2013-09-24
3,072
2,573
0
نیایش حضرت علی (ع)

بار خدایا! به تو پناه می برم

از این که با وجود توانگری تو، من تهیدست باشم

یا با وجود هدایتگری، در گمراهی به سر برم

یا با آن که قدرت و پادشاهی از آن توست، به من ستم شود

یا با آن که زمام اختیار امور در دست توست، من مقهور و خوار گردم ...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mohadlove

zahra

مدیر ارشد
2013-09-24
3,072
2,573
0
بارخدایا!

از عشق امروزمان برای فرداهایمان چیزی باقی بگذار

برای روزی که فراموش می کنیم عاشق بوده ایم.

اندازه یک مشت...
یک لبخند...
یک خاطره...
یک نگاه...

تا دوباره بشکفد
تا دوباره ببارد
و
سیراب گرداند همۀ قلب و روح و جانمان را...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mohadlove و mahdi km

zahra

مدیر ارشد
2013-09-24
3,072
2,573
0

خدایا!

به علمای ما مسئولیت، و به عوام ما علم، و به مومنان ما روشنایی، و به روشنفکران ما ایمان، و به متعصبین ما فهم، و به فهمیدگان ما تعصب،

و به زنان ما شعور، و به مردان ما شرف، و به پیران ما آگاهی، و به جوانان ما اصالت، و به اساتید ما عقیده و به دانشجویان ما نیز عقیده،

و به خفتگان ما بیداری و به بیداران ما اراده، و به دینداران ما دین، و به نویسندگان ما تعهد، و به هنرمندان ما درد، و به شاعران ما شعور،

و به محققان ما هدف، و به نومیدان ما امید، و به ضعیفان ما نیرو، و به محافظه کاران ما گستاخی، و به نشستگان ما قیام، و به راکدان ما تکان،

و به مردگان ما حیات، و به کوران ما نگاه، و به خاموشان ما فریاد، و به مسلمانان ما قرآن و به شیعیان ما علی(ع)، و به فرقه های ما وحدت،

و به حسودان ما شفا، و به خودبینان ما انصاف، و به فحاشان ما ادب، و به مجاهدان ما صبر، و به مردم ما خودآگاهی، و به همه ملت ما همت تصمیم و استعداد فداکاری و شایستگیِ نجات و عزت ببخش!...

« استاد شهید، دکتر علی شریعتی »

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mohadlove و mahdi km

mahdi km

افتخاری
2013-10-30
603
892
0
تهران
ای خداوند من ! ای کارساز مردم بی کس و ناتوان و ای سنگر حوادث سهمناک ...چون ما را تنها گذاری که تواند یاریمان کند و چون تو ما را ناتوان خواهی کیست که ما را نیرومند گرداند ؟رشته همه اینها در دست توست و گریزگاه همه ما سوی تو .ما به ناتوانی خود اقرار می کنیم ... پس به آنچه وعده داده ای عطا فرما و آنچه را عطا کرده ای کامل کن .که تو بر هر چیز توانایی و این ها بر تو آسان است ...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mohadlove و zahra

mahdi km

افتخاری
2013-10-30
603
892
0
تهران
پروردگارا... مرا بازدار از اینکه انسان بینوا را فرومایه پندارم ، یا گمان کنم که انسان توانگر ، فضل و برتری دارد .. در مقابل ، مرا بازدار از اینکه انسان توانگر را متکبر و بخیل پندارم و یا گمان کنم که بینوایان همواره فضل و برتری دارند ... چیزی که از تو می خواهم تعادل است ... که بدانم شریف کسی است که فرمانبرداری تو او را شرافت بخشیده باشد و عزیز کسی است که از بندگی تو عزت یافته باشد ...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mohadlove و zahra

Mohadlove

مدیر بخش آرایش و زیبایی
2014-02-16
1,290
1,063
0
خدایا تو می دانی ما را چه می شود و ما خود نمی دانیم که ما را چه می شود ... پس تو نجاتمان بده ای آنکه بی آنکه بگویم شنیده ای ...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zahra

Mohadlove

مدیر بخش آرایش و زیبایی
2014-02-16
1,290
1,063
0
خدای مهربانم ... کمکم کن که تو همه چیزم باشی ...همه آن چیزی که از بودن در این دنیا می خواهم ... کمکم کن آنچه را از تو می خواهم بفهمم ..​
خدایا .حقیقت آنچه که می خواهم را به من بنما ...خدایا اگر اراده تو بر آن است که آنچه را که می خواهم از من بستانی تا چیزی بهتر از آن را نصیبم کنی من تسلیم خواست تو می گردم .. در این راه از تو می خواهم تا آرمش و صبر به من عطا کنی تا آرام بگیرم و آنچه را در راه رضایت تو کنار می گذارم با قلبی سالم و درونی بی تنش رها کنم و جای آن محبتی به من عطا کن که هرگز با چیزی جایگزینش نکنم ... خدایا بهترین طلب را بر زبانم جاری کن و آن را وسیله ساز برای نزدیکی بیشترم به تو که تویی مهربان ترین مهربانان​

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zahra

zahra

مدیر ارشد
2013-09-24
3,072
2,573
0
الهی! خواندی تأخیر کردم. فرمودی تقصیر کردم.

الهی! عمر خود بر باد کردم و بر تن خود بیداد کردم.

الهی! اگر کار به گفتار است بر سر همه تاجم و اگر به کردار است به پشه و مور محتاجم.

الهی! بیزارم از طاعتی که مرا به عجب آرد. مبارک معصیتی که مرا به عذر آرد.

الهی! اگر بر دار کنی رواست، مهجور مکن و اگر به دوزخ فرستی رضاست، از خود دور مکن.

الهی! گناه در جنب کرم تو زبون است، زیرا که کرم تو قدیم و گناه اکنون است.

الهی! اگر عبدالله را بخواهی سوخت، دوزخی دیگر باید آلایش او را و اگر بخواهی نواخت، بهشتی دیگر باید آسایش او را

الهی! اگر یکبار گویی بنده من، از عرش بگذرد خنده من.

الهی! همه از تو ترسند و عبدالله از خود زیرا که از تو همه نیک آید و از عبدالله بد.

الهی! گفتی کریمم امید برآن تمام است. چون کرم تو در میان است نا امیدی حرام است.

الهی! اگر امانت را نه امینم، آن روز که امانت می نهادی می دانستی که چنینم.

الهی! همچو بید می لرزم که مبادا به هیچ نیرزم. فریاد از معرفت رسمی و عبارت عاریتی و عبادت عادتی و حکمت تجربتی و حقیقت حکایتی.

الهی! اقرار کردم به مفلسی و هیچکسی. ای یگانه ای که از همه چیز مقدسی. چه شود اگر مفلسی را به فریاد رسی.

الهی! اگر با تو نمی گویم افکار می شوم. چون با تو می گویم سبکبار می شوم.

الهی! ترسانم از بدی خود بیامرز مرا به خوبی خود.

الهی! بر تارک ما خاک خجالت نثار مکن و ما را به بلای خود گرفتار مکن. پادشاها گریخته بودیم تو خواندی، ترسان بودیم بر خوان "لاتقنطوا ..." تو نشاندی.

الهی! بر سر از خجالت گرد داریم و رخ از شرم گناه زرد داریم.

الهی! اگر دوستی نکردیم، دشمنی هم نکردیم. اگر چه بر گناه مصریم بر یگانگی حضرت تو مقریم.

الهی! در سر خمار تو داریم و در دل اسرار تو داریم و به زبان استغفار تو داریم.

الهی! اگر گوییم ثنای تو گوییم و اگر جوییم رضای تو جوییم.

الهی! بنیاد توحید ما خراب مکن و باغ امید ما را بی آب مکن و به گناه روی ما را سیاه مکن.

الهی! تقوایی ده که از دنیا ببریم، روحی ده که از عقبی برخوریم. یقینی ده که در آز بر ما باز نشود و قناعتی ده تا صعوه حرص ما باز نشود.

الهی! دانایی ده که از راه نیفتیم و بینایی ده تا در چاه نیفتیم. دست گیر که دستاویزی نداریم، بپذیر که پای گریزی نداریم.

الهی! درگذر که بد کرده ایم و آزرم دار که آزرده ایم.

الهی! مگوی که چه کرده ایم که دردا شویم و مگوی که چه آورده یی که رسوا شویم.

الهی! توفیق ده تا در دین استوار شویم. عقبی ده تا از دنیا بیزار شویم. بر راه دار تا سرگردان نشویم.

الهی! بیاموز تا سر دین بدانیم. برفروز تا در تاریکی نمانیم. تلقین کن تا آداب شرع بدانیم. توفیق ده تا خنگ طمع نرانیم. تو نواز که دیگران ندانند، تو ساز که دیگران نتوانند. همه را از خودپرستی رهایی ده. مه را به خود آشنایی ده. همه را از مکر شیطان نگاهدار. همه را از کید نفس آگاه دار.

الهی! فرمایی که بجوی و می ترسانی که بگریز. می نمایی که بخواه و می گویی که بپرهیز.

الهی! گریخته بودم تو خواندی. ترسیده بودم بر خوان تو نشاندی. ابتدا می ترسیدم که مرا بگیری به بلای خویش، اکنون می ترسم که مرا بفریبی به عطای خویش.

الهی! عمر بر باد کردم و بر تن خود بیداد کردم. گفتی و فرمان نکردم. درماندم و درمان نکردم.

الهی! تو ساز که ازین معلولان شفا نیاید، تو گشای که از این ملولان کاری نگشاید.

الهی! به صلاح آر که نیک بی سامانیم جمع دار که بد پریشانیم.

الهی! ظاهری داریم شوریده. باطنی داریم در خواب. سینه ای داریم پر آتش. دیده ای داریم پر آب. گاه در آتش سینه می سوزیم و گاه از آب چشم غرقاب.

الهی! اگر نه با دوستان تو در رهم، آخر نه چون سگ اصحاب کهف بر درگهم. انتظار را طاقت باید و ما را نیست. صبر را فراغت باید و ما را نیست.
الهی! مکش این چراغ افروخته را و مسوز این دل سوخته را و مران این بنده آموخته را ...

مناجات نامه خواجه عبدالله انصاری

zahra

مدیر ارشد
2013-09-24
3,072
2,573
0

ای خدایی که به من نزدیکی خبر از دلهره هایم داری ؟!

خبر از لرزشِ آرام صدایم داری؟!

ای خدایی که پر از احساسی

''چینی روح مرا بند بزن''

تو که در عرش بلند، تکیه بر تخت حکومت داری

تو که دنیا همه از پشت نگاهت پیداست

تو که ذوق و هنرت را بر سرم می باری

و مرا با همه رنجشِ جان می خواهی

" چینی روح مرا بند بزن "

zahra

مدیر ارشد
2013-09-24
3,072
2,573
0

خدایا
مگذار دعا کنم
که مرل از دشواری ها و خطرهای زندگی
مصون داری
بلکه دعا کنم تا در رویارویی با آنها
بی باک و شجاع باشم
مگذار از تو بخواهم
درد مرا تسکین دهی
بلکه توان چیرگی بر آن رابه من ببخشی

zahra

مدیر ارشد
2013-09-24
3,072
2,573
0

اگر دعا كردم اجابت كردي
و اگر از تو خواستم عطايم كردي
اگر فرمانبرداري كردم قدر داني نمودي
و اگر شكرت كردم افزودي
همه اينها را
اي مهربان ترین مهربانان
و اي معبود من
شكرگزار كدام يک از از نعمت هايت باشم
كه نه شمار آن را توانم و نه زبان بيان آن را
اي معبود ، من را به سبب گناهانم
رسوا مكن
و نعمتت را از من سلب مكن
خدا من را به چه كسي وا مي گذاري؟
به خويشاوندي كه قطع نظر از من كند
يا بيگانه اي كه با من ترشرويي كند
يا كساني كه خوارم شمردند
نه تو پروردگار و صاحب اختيار مني
به تو شكايت مي برم از غربت غريبانه خود
پس به حقيقت نتوانم بشمارم نعمت ها
و منت ها و بخشش هاي گرامي ات را
اي تويي كه عطايم نمودي ، بي نيازم كردي
ياورم شدي
عزيز داشتي ، عافيتم دادي ، پابرجايم كردي
و اما اينک منم معترف به گناهان خود

آري من هستم كه بد كردم خطا و ناداني نمودم
منم كه فراموشكارم و خلف وعده مي كنم
پیمان می شکنم الهی ........
تو اجابت كني بيچارگان را
و شفادهي بيماران را
ترحم کنی خردسالان را
و یاوری کنی سالخوردگان را ......

درباره ما

• خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر