یک نکته ی ظریف برای مادران عزیز !

saharrahin

New member
2015-03-30
32
10
0
وقتی مادری به کودکی که کار بد کرده است ، می گوید : ' صبر کن تا بابات شب بیاد بهش مي گم چی کار کردی ! ' توجه نمی کند که پشت این حرف ، معانی بسیاری وجود دارد .

1- من مادر مقتدر ی نیستم و نمی توانم تو را هدایت و حتی کنترل کنم . ...
2- من حرمت تو را در مقابل دیگران ، از جمله پدرت ، براحتی زیر پا می گذارم .

3 - من راز دار و قابل اعتماد نیستم.

4- زمانی که اشتباه کودک را برای دیگران تعریف می کنید ، در واقع نا خواسته مهر تایید به آن عمل اشتباه می زنید ؛ و کودک شما ، این اشتباه را به عنوان یکی از ویژگیهای شخصیتی خود می شناسد و با خود می گوید : ' من اینجوریم دیگه !' 5 - انسانی که حرمت او زیر پا گذاشته شده است و به زبان عامیانه ، بی آبرو شده است ، دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد ، بنابر این ، کار بد خود را مقابل همگان تکرار می کند.

6- کودک با هوش است و و می فهمهد چه کار بدی حسابی شما می سوزاند ؛ بنابر این ، زمانی که بخواهد از شما انتقام بگیرد، آن کار بد را بطور مرتب تکرار می کند .

7- در صورت ادامه ی این چرخه ، کودک ، گستاخ و لجباز می شود.

درباره ما

• خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر