گن‌های لاغری در کاهش اضافه وزن موثر نیست

zelzeleh

افتخاری
2013-10-22
446
738
0
تهران
گن‌های لاغری در کاهش اضافه وزن موثر نیست

ایلنا: رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: برآوردهای اولیه نشان می‌دهد ۲۵ میلیون نفر در ایران دچار چاقی و اضافه وزن هستند.
به گزارش خبرنگارایلنا، علی‌اصغر پیوندی امروز در حاشیه چهارمین کنگره پیشگیری و درمان چاقی ایران گفت: از این تعداد هفت تا هشت میلیون نفر، چاق و حدود ۱۷ میلیون نفر اضافه وزن دارند که این آمار در زنان بیشتر است و در کودکان نیز آمار رو به افزایشی دارد.
وی بااشاره به اینکه حدود ۱۵-۱۰ درصد کودکان ایرانی چاق هستند، افزود: رشد سالانه چاقی در ایران حدود یک درصد است. به همین علت لازم است تا اقدامات فرهنگی گسترده‌ای در مورد پیشگیری از چاقی، انجام و اقدامات مداخله‌ای در این باره صورت پذیرد تا شاهد روند رو به کاهش چاقی در کشور باشیم.
پیوندی در ادامه استفاده از گوشواره‌ها، چسب‌ها، گن‌های لاغری و مانند آن را در کاهش اضافه وزن موثر ندانست و گفت: این ابزار بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند و مردم نباید فریب آن را بخورند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: اکنون ۵۰۰ میلیون نفر در دنیا دچار چاقی و اضافه وزن هستند و ۴۰۰ میلیون نفر نیز دیابت دارند.
 

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر