گسترش آمد و شد مردان مجرد و مطلقه در دبیرستان های دخترانه تهران

Maryam

افتخاری
2013-06-19
253
275
0
شهر قاصدک ها
گسترش آمد و شد مردان مجرد و مطلقه در دبیرستان های دخترانه تهران

خوشبختانه اما با پیروزی شکومند انقلاب و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی، به تأسی از قوانین شریعت تشیع، حجاب اسلامی در جامعه فراگیر شد و مدارس نیز از شیوه مختلط به حالت مجزا و مختص دختران یا پسران دانش‌آموز درآمدند.
مع‌الأسف با گذشت بیش از سه دهه از عمر گهربار انقلاب، شاهد ارتجاع برخی از دبیرستان‌های دخترانه شهر تهران به شیوه اختلاط مدارس در دوران ستمشاهی هستیم!

بر طبق اخبار واصله، مدیر دبیرستانی دخترانه و دولتی به نام “طـ…” -نام دبیرستان محفوظ است- واقع در منطقه ۱۴ آموزش و پرورش شهر تهران، علیرغم در اختیار داشتن معلمین مجرب خانم در تمامی مقاطع و رشته های تحصیلی، با مازاد اعلام نمودن ایشان، جمعی از مردان مجرد، کم سن و سال و یا حتی مطلقه(!) را بعنوان مشاور و دبیر دانش آموزان دختر بکار گرفته است!

بعنوان مثال، استفاده از دفتری مشترک برای استراحت اساتید زن و مرد در ساعات تفریح؛ بکارگیری پسرکی بیست و چندساله بعنوان مشاور تحصیلی دختران دانش آموز در مقطع چهارم دبیرستان؛ دریافت هزینه‌های اجباری گزاف مابه‌ازای تدریس دروس تقویتی توسط اساتید مرد؛ و بسیاری موارد دیگر که زبان از برشماری آنها شرمسار خواهد بود، از جمله اقدامات نابهنجار در دبیرستان نامبرده بشمار می‌رود!

جالب‎تر آنکه وقتی این اقدام خارج از عرف مدیر مذکور، با اعتراض جمعی از دبیران خانم و اولیاء دانش‌آموزان متدین و صد البته معذب از حضور نامحرم در محیط مدرسه مواجه می شود، در پاسخ به ایشان توبیخ کتبی، انفصال از خدمت و در مواردی حکم اخراج صادر می‌گردد!

این خود تنها مشتی از خروارها دبیرستان دخترانه شهر تهران بود که با بی‌توجهی مسئولین آموزش و پرورش، از حالت مأمنی مَحرم سازی شده برای دختران مردم درآمده و جولانگاه آمد و شد مردان مجرد و بعضاً مطلقه شده‌اند!

در این میان با توجه به روی کار بودن دولت تدبیر و امید، انتظار آن می رود تا با برخورد قاطع و به موقع با این قبیل اعمال هنجارشکنانه که سابقاً در دوران افراط‌گرایان دوم‌خرداد نیز مسبوق بوده است، مانع از به قهقرا رفتن شعار «اعتدال» خویش باشند
.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zahra، mahdi km، pegah و 1 کاربر دیگر

Melika

افتخاری
2013-06-21
747
1,415
0
کل مشکلات مملکت حل شده حالا گیر دادن به معلم های مرد بابا جمع کنن چی میشه مگه معلم های مرد و زن باهم توی یه دفتر بمونن؟؟!! خودشون به خودشون شک دارن مثلا معلم مرد داشته باشیم مگه چیه؟! بستگی به طرفش داره چ ربطی به مجرد و متاهل بودن داره اخه!!! اگه هم خبری نباشه با این خبر ها یه جوری جلوه میدن انگار خبریه!!!! مسخرس و گندشو در اوردن!!!!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Maryam

Maryam

افتخاری
2013-06-19
253
275
0
شهر قاصدک ها
کل مشکلات مملکت حل شده حالا گیر دادن به معلم های مرد بابا جمع کنن چی میشه مگه معلم های مرد و زن باهم توی یه دفتر بمونن؟؟!! خودشون به خودشون شک دارن مثلا معلم مرد داشته باشیم مگه چیه؟! بستگی به طرفش داره چ ربطی به مجرد و متاهل بودن داره اخه!!! اگه هم خبری نباشه با این خبر ها یه جوری جلوه میدن انگار خبریه!!!! مسخرس و گندشو در اوردن!!!!

پری جان
مشکل ما این که معلم زن و مرد توی یه دفتر باشن نیست-هر چند که این هم میتونه خطرناک واقع باشه-
دختری رو میشناسم که معلم مردی اون رو مجبور به برقراری رابطه با خودش به خاطر دادن نمره کرده بود...
خب این جور مسائل توی کشوری مثل ایران همیشه مشکل ساز بوده و ایران هم که میدونی در زمینه ی وقوع اتفاقات عجیب(!)جایگاه ویژه ای داره و بعضی از آقایون هم-نه همشون-از این شرایط نهایت استقاده رو میبرن.
متوجه هستی؟
خانواده ها حق دارن که نگران باشن.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zahra، mahdi km، pegah و 1 کاربر دیگر

Melika

افتخاری
2013-06-21
747
1,415
0
پری جان
مشکل ما این که معلم زن و مرد توی یه دفتر باشن نیست-هر چند که این هم میتونه خطرناک واقع باشه-

در این باره من فکر نکنم خطرناک باشه و به نظر من اشکالی هم نداره دفتر معلم های مرد و زن یه جا باشه توی مدرسه من دفتر معلم های مرد و زن یکی هست و مشکلی هم وجود نداره!

خب این جور مسائل توی کشوری مثل ایران همیشه مشکل ساز بوده و ایران هم که میدونی در زمینه ی وقوع اتفاقات عجیب(!)جایگاه ویژه ای داره و بعضی از آقایون هم-نه همشون-از این شرایط نهایت استقاده رو میبرن.

بله درست میگی ولی ما نباید فقط یه نفر رو نگاه کنیم ادم با ادم فرق داره و حرف من اینه که چرا اینا این طوری خبر میگن؟ انگار جنایتی رخ داده. از کاه کوه میسازن و مشکل اصلی اینا کلا درس دادن مرد ها در مدارس دخترانه هست برای اونا فرق نمیکنه مجرد باشه و یا متاهل کلا با کل این قضیه مشکل دارن. توی مدرسه ی ما بیشتر معلم هامون مرد هستن و خییلی هم مرد های خوبی هستن و من شنیده بودم که دانش اموزی با معلمش توی مدرسه ای دیگه رابطه ای داشته ولی نمیدونم برای نمره بود یا نه ولی مدیر مدرسه هم با قبل قبول کردن یه معلم مرد توی مدرسه ی دخترونه تحقیق بکنه ولی بازم میگم حرف من جلوه دادن غلط یه خبر هست و به یه موضوعی رو بزرگ میکنن مخصوصا در این جور موارد.

دختری رو میشناسم که معلم مردی اون رو مجبور به برقراری رابطه با خودش به خاطر دادن نمره کرده بود...

در این باره هم من واقعا متاسفم برای اون دختره ...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Maryam و pegah

Maryam

افتخاری
2013-06-19
253
275
0
شهر قاصدک ها
پری عزیز
نظرت محترمه و قابل تامل
اما خیلی ها هستن که این طرز فکر رو ندارن
فقط از دیدگاه خودت به این مسئله نگاه نکن-کل جامعه رو در نظر بگیر
اگه هم مشکل فقط در نحوه ی رسانش خبره،خب خودت بگو چطوری باید این رو می گفتن؟
لابد میگی اصلا نباید همچین خبری رو بگن!
لابد باید توی بی خبری بمونیم و توی بیخیالیمون دست و پا بزنیم!
نه...
آدم هر چی بیشتر می فهمه،بیشتر میسوزه

در این باره هم من واقعا متاسفم برای اون دختره ...

باید هم متاسف باشیم،چون آخرش به همین جا ها میکشه،چون خیلی ها مثل این دختر جنبه ندارن...
خود دانی:)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zahra، Melika، pegah و 1 کاربر دیگر

mahdi km

افتخاری
2013-10-30
603
892
0
تهران
منم با مریم خانوم موافقم
البته هرکسی ی اعتقادی داره دیگ

پری خانوم شما خودتم میگی بستگی ب جنبه داره ک پسرای مجرد ما اکثریت جنبه این چیزارو ندارن البته فقط پسر نیسا خوده دختره هم مرض داره
خب اگه خبرو ندن ک پدرمادره بیخیال میشن و نمیدونن تو مدرسه دخترش چ اتفاقی میوفته همین ی نفرم ک مریم خانوم گفتن نیست خیلیا اینجورین و واقعا خیلیا از عمد اینکارارو میکنن خبرشم همچین گنده نکردن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zahra، Maryam، pegah و 1 کاربر دیگر

Melika

افتخاری
2013-06-21
747
1,415
0
من همه اینا رو میدونم و من نمیگم این جور خبر ها رو ندن من کی چنین حرفی زدم؟!!
در کل هم گفتم که مدیر مدرسه باید تحقیق کنه درباره ی معلم ها در کل هر کی نظری داره و نظر تو مریم جان و همین شما مهدی جان برای من محترمه و فقط من نظرم رو گفتم!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mahdi km، Maryam و pegah

mahdi km

افتخاری
2013-10-30
603
892
0
تهران
من همه اینا رو میدونم و من نمیگم این جور خبر ها رو ندن من کی چنین حرفی زدم؟!!
در کل هم گفتم که مدیر مدرسه باید تحقیق کنه درباره ی معلم ها در کل هر کی نظری داره و نظر تو مریم جان و همین شما مهدی جان برای من محترمه و فقط من نظرم رو گفتم!

بلی بلی مرسی نظر شمام واسه ما محترمه و خیلیام دیدم ک نظر شمارو دارن :53:
حالا اینک چیزی نیس یسری چیزاییم دیگ هست ک خیلی خیلی گندش میکنن
ولی در هرصورت مشکلات جامعس دیگ
پدرومادر ماهم وقتی ب ما میگن نرو فلان جا ما فک میکنیم ب ما اعتماد ندارن بلکه ب جامعه اعتماد ندارن ن ما

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Maryam و Melika

درباره ما

• خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر