چه‌ طور با تنهایی کنار بیاییم؟

Sina

Administrator
پرسنل مدیریت
2013-05-11
4,716
2,902
113
چابکســـر


این‌طور که به نظر می‌رسد، تنهایی تبدیل به یک مشکل جدی در این دوران شده است. جهان بیشتر و بیشتر با هم مرتبط می‌شود ولی خیلی از افراد در میان این وضعیت احساس تنهایی می‌کنند. در حقیقت حتی اگر با افراد زیادی تعامل داشته باشید نیز ممکن است احساس تنهایی کنید. شما می‌توانید بدون تنها بودن احساس تنهایی کنید.
ممکن است همین الان این احساس را نداشته باشید، ولی احتمالاً زمان‌هایی وجود دارد که آن را احساس می کنید. پس همه ما باید روش کنار آمدن با تنهایی را یاد بگیریم.
در ادامه با نکته‌هایی در مورد کنار آمدن و مقابله با تنهایی آشنا شوید:

1. در مورد خودتان دیدی مثبت داشته باشید.
اگر همیشه فکر می‌کنید که فردی زشت، بداخلاق، غیر جذاب، ... هستید، ارتباط برقرار کردن با دیگران برای شما مشکل خواهد شد. قبل از اینکه بخواهید دیگران را بپذیرید، نباید خودتان را قبول کرده باشید.
بله، ممکن است شما خصوصیت‌های منفی داشته باشید. ولی قضیه این است که همه افراد دیگر هم همین‌طور هستند. پس به جای آن روی جنبه مثبت خودتان تمرکز کنید. به روشی مثبت به خودتان فکر کنید.
اگر رها شدن از افکار منفی برای شما سخت است، از قدرت "اما" استفاده کنید. به‌طور مثال ممکن است به خودتان بگویید " ممکن است که من زیباترین انسان روی زمین نباشم، اما قلب بزرگی دارم."

2. اهل قدرشناسی باشید.
نعمت‌هایی که به شما داده شده است را بشمارید و به خاطر آن‌ها قدردان باشید. تمرکز کردن بر روی چیزهای منفی در زندگی آسان است، ولی فراموش نکنید که چیزهای مثبت زیادی هم وجود دارد. آن‌ها را به خاطر داشته باشید و به خاطر آن‌ها سپاسگزار باشید.
حالا این چه ربطی به‌تنهایی دارد؟ خوب، اگر شما قدرشناس باشید، خوش‌رو خواهید شد. و این باعث جذب شدن مردم به سمت شما خواهد شد. فقط به این فکر کنید: آیا شما ترجیح می‌دهید که پیش یک آدم غرغرو باشید، یا یک آدم شاد و بشاش؟3. جنبه‌های مثبت دیگران را ببینید.
همان‌طور که شما باید جنبه‌های مثبت خودتان را ببینید، باید به جنبه‌های مثبت دیگران هم توجه داشته باشید. همه افراد عیب‌هایی دارند، ولی همه جنبه‌های مثبتی نیز دارند. پس تصمیم بگیرید که بر روی نکته‌های مثبت تمرکز کنید. این باعث می‌شود که شما از آن‌ها خوشتان بیاید و ارتباط برقرار کردن با آن‌ها را برای شما ساده‌تر می‌کند.

4. کاری برای افراد انجام بدهید.
هر چقدر بیشتر به خودتان فکر کنید، امکان اینکه برای خودتان دلسوزی کنید و احساس تنهایی کنید بیشتر خواهد بود. به‌طور مثال ممکن است فکر کنید که هیچ‌کس شما را دوست ندارد و یا به شما اهمیت نمی‌دهد. پس مهم است که توجه خودتان را از خودتان دور کنید.
می‌توانید این کار را با انجام کاری برای دیگران انجام دهید. این کار می‌تواند به‌سادگی لبخند زدن به همسایه‌ها و همکاران باشد. یا اینکه می‌توانید برای آن‌ها دعا کنید. اسم آن‌ها را بیاورید و دعا کنید که به خواسته‌هایشان برسند. این کار ساده‌ای است اما می‌تواند برای شما و دیگران خیلی مفید باشد.5. به یک انجمن بپیوندید.
مهم است که شما عضوی از یک انجمن که افراد آن به یکدیگر اهمیت می‌دهند ‌شوید. پیوستن به یک انجمن آنلاین کافی نیست، باید عضو یک انجمن واقعی باشید. این می‌تواند یک انجمن مربوط به سرگرمی، یک سازمان اجتماعی، و یا هر چیزی که با سلیقه شما سازگار است باشد. اگر شما دوستی دارید که از قبل عضو یک انجمن بوده است، از او بخواهید که شما را معرفی کند. اگر این کار را نکنید، باید از خودتان کمی شجاعت نشان دهید، به آنجا بروید و خودتان را معرفی کنید. دید مثبتی نسبت به خودتان و دیگران داشته باشید تا بتوانید موفق شوید.

6. همیشه ابتکار عمل را به دست بگیرید.
زمانی که به یک گردهمایی اجتماعی می‌روید، منتظر دیگران نباشید که به شما توجه کنند. در عوض، ابتکار عمل را به دست بگیرید و به آن‌ها توجه کنید. از آن‌ها سلام و احوالپرسی کنید. از صمیم قلب نسبت به زندگی آن‌ها علاقه‌مند باشید. این شبیه پخش کردن دانه‌های مهربانی در اطرافیان می‌باشد. شما خواهید توانست که محصول آن را برداشت کنید.

اگر احساس تنهایی نمی‌کنید ...
ممکن است شما این را بخوانید و بگویید: "من احساس تنهایی نمی‌کنم. پس این مقاله برای من نیست."
چقدر عالی، این خوب است. در این صورت مسئولیتی خواهید داشت، و آن این است که با افرادی که تنها هستند دوست شوید. به آن‌ها توجه کنید. تنهایی آن‌ها را کم کنید. کاری که شما انجام می‌دهید ممکن است برای شما ساده باشد، اما هیچ‌گاه نمی‌دانید که چه تأثیر بزرگی می‌تواند بر زندگی دیگران داشته باشد.
 
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zohreh، pegah و asalak

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر