نکاتی برای انتخاب برخی وسایل اشپزخانه شما

nazi75

New member
2016-01-30
33
4
0
Small-kitchen-remodeling-with-modern-dark-brown-and-Caesarstone-countertop.jpg
تجهیزات آشپزخانه: خرید لوازم و تجهیزات آشپزخانه به نوعی سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می شوند و باید در خرید آن ها دقت کافی را داشت، چرا که اشتباه در انتخاب آن ها علاوه بر هزینه اضافی، کارآیی آشپزخانه شما را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. پس اگر می خواهید در انتخاب تجهیزات آشپزخانه تان حرفه ای عمل کنید و برای دکوراسیون داخلی آن وسائل مناسبی تهیه کنید با این مطلب از چیدانه همراه باشید تا به شما بگوییم برای خرید هر کدام از این تجهیزات به چه نکاتی باید توجه کنید. هم چنین با هم نکته هایی در طراحی آشپزخانه که نباید از آنها غافل شد را هم بررسی می کنیم.

قدم اول برای انتخاب تجهیزات آشپزخانه مناسب، شناختن یک شرکت معتبر در این زمینه است، گروه لوازم خانگی کن یکی از معتبرترین و نام آشنا ترین شرکت های تولید لوازم و تجهیزات آشپزخانه است. این گروه، در راستای تامین آرامش، آسایش و ایمنی هم میهنان عزیز و همچنین سایر کشورهای جهان، تامین تمامی تجهیزات آشپزخانه را برای داخل و خارج از کشور هدفگذاری کرده است. گروه لوازم خانگی کن اقدام به تامین محصولاتی مدرن و متفاوت در تجهیزات آشپزخانه نموده است که کار خود را با ارائه ی سینک های آشپزخانه ی گرانیتی و شیر آلات آشپزخانه ای تمام استیل ۳۰۴ آغاز کرده و گارانتی ۵۰ ساله را برای شیرآلات استیل خود در نظر گرفته است تا قلب خانه ی ایرانی را به امن ترین و آسوده ترین محل آن تبدیل کند.
هود

هود آشپزخانه وسیله ایست برای مکش بو ،دود و چربی معلق در هوا حاصل از پخت پز که بالای اجاق گاز کار گذاشته می شود. هود ها انواع مختلفی دارند، مثل هود های زیر کابینتی، هود های شومینه ای و هود های زاویه دار. اولین نکته ای که باید در خردی هود ها مد نظرقرار دهید، میزان مکش بو و صدای تولیدی آن است. عکس بالا یکی از هود های زاویه دار که توسط گروه لوازم خانگی کن طراحی شده است را نشان می دهد.

برای سنجش میزان صدای هود آشپزخانه دور اول ،دور دوم و نهایتا دور سوم می تواند معیاری برای میزان صدای هود باشد ،دور چهارم و دور پنجم که دورهای آخر و مکش با شدت بالاست نمی تواند معیار مناسبی برای سنجش صدای هود باشد زیرا صدای زیادی تولید می شود. گروه لوازم خانگی کن هود هایی را با قدرت مکش عالی با حداقل سر و صدا، در مدل های مختلف تولید کرده است که بسیار برای استفاده در آشپزخانه ها مناسب است.
اجاق گاز

یکی از وسائلی که بی شک در همه خانه ها وجود دارد ، اجاق گاز است.اجاق گاز وسیله ای است که بیشتر از دیگر وسائل منزل و در اکثر ساعات شبانه روز مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده از آن هم مختص خانم های خانه دار نبوده وسایر اعضای خانواده نیز کم و بیش ودر مواقع لزوم از اجاق گاز استفاده می نمایند. امروزه انواع مختلفی از گازها به بازار آمده است که کار را برای طراحان دکوراسیون داخلی راحت تر کرده اند، نسل جدید اجاق گازها که به گازهای تو کار معروف هستند، یکی از بهترین انواع تولید شده هستند، چرا که هم جای کمتری را در اشپزخانه اشغال می کنند و هم مصرف بهینه تری دارند. گروه لوازم خانکی کن اجاق گازهایی را با همین مشخصات تولید کرده است که شما می توانید از خرید آن ها کاملا مطمئن باشید.
سینک : بعد از اجاق گاز به طبع سینک ظرفشویی پرکاربرد ترین عنصر آشپزخانه است. سینک ها از نظر جنس و طرح دارای انواع مختلفی هستند، از نظر جنس سینک ها معمولا به سه دسته تقسیم می شوند، سینک های استیل، سینک های شیشه ای، سینک های گرانیتی. انتخاب جنس سینک ها رابطه مستقیمی با مواد و مصالح استفاده شده در آشپزخانه شما دارد، باید با آشپزخانه شما هماهنگ باشد. در عکس بالا نمونه ای از سینک های تولید شده توسط گروه لوازم خانگی کن را می بینید که تطابق زیادی با آشپزخانه های ایرانی دارند.
اما به طور کلی اگر بخواهیم نقاط قوت و ضعف سینک ها را بررسی کنیم باید بگوییم که بهترن جنس برای سینک، استیل آن هم از نوع ضد خش آن است، چرا که این نوع سینک ها خط و خش کمتری را به نسبت دیگر انواع سینک نشان می دهند و به طبع تمیز کردن آن ها هم کار راحتی است. گروه لوازم خانگی کن با سال ها سابقه درطراحی لوازم و تجهیزات آشپزخانه می تواند گزینه مناسبی باشد برای شما تا بتوانید با خیال راحت لوازم و تجهیزات آشپزخانه تان را تهیه کنید، عکس بالا یکی دیگر از سینک های طراحی شده توسط این گروه را به شما نشان می دهد.
امروزه وسایل كوچك برقی دیگر جزئی از نیازهای خانم های خانه دار در آشپزخانه شده اند: تسترها برای یک نان تست داغ در صبحانه، مخلوط*كن*ها برای پختن یک دسر خوشمزه، غذاسازها برای خرد کردن بدون زحمت اضافی، بخارپزها برای یک غذای سالم تر، قهوه*سازها برای یک قهوه داغ در این روزهای سرد، جاروهای شارژی کوچک به جای جارو های دستی پر گرد و غبار و .... که هر کدام به نوعی زندگی را برای ما ساده تر می کنند.
اما این وسایل را هنگامی كه از آن*ها استفاده*ای نمی*كنیم كجا قرار می*دهیم؟ چگونه می*توان آن*ها را در دسترس قرار داد بدون این*كه فضای زیادی از پیش*خوان*ها را اشغال كنند؟
فضای كابینت*ها در آشپزخانه.
اگر یك كابینت بزرگ یا انباری در آشپزخانه ندارید از قسمتی از یك كابینت مرتفع استفاده كنید. درهایی به این كابینت اضافه كنید كه كاملا از جایشان خارج شوند و این وسایل را در درون یك قفسه كشویی قرار دهید تا به راحتی به آن*ها دسترسی داشته باشید.
می*توانید این وسایل را در گوشه*ای از آشپزخانه و زیر فضای دو كابینت قرار دهید تا هرگاه خواستید آن*ها در دسترس باشند.
كابینت*های مخصوص.
شما هم*چنین می*توانید یك كابینت را به وسایل برقی کوچک آشپزخانه اختصاص دهید. یكی از كاربردهای رایج این كابینت*ها نگهداری از مخلوط*كن است. اگر این وسایل در قفسه*های كشویی قرار بگیرند دسترسی به آن*ها راحت*تر خواهد بود.
از هر سانتی*متر از فضا استفاده كنید. با وجود انواع مختلف كابینت*ها ایجاد فضای نوآورانه و خاص در آشپزخانه كار ساده*ای است.
كمدی كوچك برای وسایل برقی.
یك فضای شبیه یك كمد مكان بسیار خوبی برای نگهداری از تمام وسایل برقی كوچك است. سعی كنید قفسه*های این كمد كشویی باشد تا به سادگی بتوانید از آن*ها استفاده كنید. وقتی كارتان با تستر، مخلوط*كن، و یا غذاساز تمام شد آن*ها را سر جای خود گذاشته و در كمد را ببندید.
قهوه*ساز امروز در بسیاری آشپزخانه*ها وجود دارد. معمولا این دستگاه كوچك فضای زیادی از سطح پیش*خان*های آشپزخانه را به خود اختصاص می*دهد. سعی كنید این دستگاه را در یك كابینت مخصوص و دور از فضای اصلی كار قرار دهید. این كار باعث می*شود كسی كه می*خواهد یك قهوه برای خود درست كند مزاحمتی برای فرد مشغول به كار در آشپزخانه ایجاد نكند.
اگر كابینتی برای قرار دادن قهوه*ساز ندارید سعی كنید آن را در گوشه*ای از آشپزخانه بگذارید.
قفسه*ای در انباری آشپزخانه.
قرار دادن این وسایل در انباری آشپزخانه ایده بسیار خوبی است به ویژه این*كه انباری منظم و سازماندهی شده باشد. یك جفت در كشویی دسترسی را به انباری آسان كرده و آن را تبدیل به امتدادی از آشپزخانه می*كند.
 

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر