نمای نزدیک از حشرات / عکس

Atash

افتخاری
2013-07-17
1,568
3,723
0

عکس های زیبا و دیدنی نزدیک ترین نما از حشرات رنگارنگ
تصاویر حیرت انگیز از زندگی مخفیانه حشرات می تواند جزئیات باورنکردنی از ظاهر این موجودات رنگارنگ را به نمایش بگذارد. این تصاویر رنگارنگ بیشتر شبیه تصاویر انیمیشن هستند تا موجودات کوچک و واقعی، چرا که این تصاویر به گونه ای گرفته شده که گویی این حشرات در مقابل دوربین ژست گرفته تا عکاس نمای بسیار نزدیکی از صورت آنها بگیرد.

IMG12181261.jpg

IMG12181156.jpg

این حشرات خجالتی نیستند، چرا که آنها بی حرکت ایستاده و به عکاس اجازه داده اند که عکس آنها را با جزئیات بی نظیر بگیرد.
این تصاویر نمای نزدیک رنگهای زنده ای را که در حشرات افراد ما وجود دارد را نشان می دهد. دونالد یوسا عکاس این تصاویر از شیوه عکاسی ماکرو برای گرفتن این تصاویر استفاده کرده است. حشرات برای عکاس ژست گرفته و بی حرکت مانده اند تا تصویرشان ثبت شود.
IMG12181186.jpg

IMG12181236.jpg

یوسا عکاس حرفه ای نیست و این عکسها را در وقت اضافه خود گرفته است، چرا که وی به عنوان یک زمین شناسی در یک شرکت معدنکاری زغال اندونزی کار می کند. دونالد یوسا از بانگدونگ اندونزی از شیوه عکاسی ماکرو برای گرفتن این تصاویر بی نظیر و منحصر به فرد استفاده کرده است.
این عکاس 32 ساله اظهار داشت: من از تکنیک هاپرفوکس استفاده کردم تا بتوانم جزئیات و عمق تمرکزی را که می خواستم نشان دهم. این حشرات باید کاملا بی حرکت می بودند تا این تصاویر موفقیت آمیز باشند.
IMG12181133.jpg

IMG12181287.jpg

یونسا اظهار داشت که پیش از آغاز به کار درباره عکاسی از حشرات در اینترنت تحقیق کرده است. سطح خارق العاده ای از جزئیات نشان می دهد که این حشرات نور و رنگهای متنوعی روی پوست خود دارند. عکاس این تصاویر اظهار داشت که برای گرفتن این تصاویر تنها سه سانتیمتر با حشرات فاصله داشته است.
وی افزود: همه این تصاویر ماکرو در استودیو کوچکی نزدیک محل کارم گرفته شده است. خوش شانس بودم که توانستم این تعداد حشره متنوع را در جنگلی که کار می کنم، پیدا کنم. پیش از اقدام به عکاسی ماکرو تنها چند حشره بیشتر نمی شناختم.
IMG12181211.jpg

IMG12181389.jpg

یوسا زمین شناسی است که در یک شرکت معدنکاری زغال در اندونزی کار می کند و این حشرات را نزدیک محل کار خود مشاهده کرده است. هرکدام از تصاویر از فاصله 3 سانتیمتری گرفته شده است و نشان دهنده پیچیدگیهای آناتومی این حشرات است.
این حشرات رنگارنگ بیشتر شبیه مدلهای کارتونی هستند تا حشرات کوچک واقعی که مقابل دوربین ژست گرفته اند. دونالد یوسا از بوندانگ، اندونزی این حشرات را نزدیک محل کارش مشاهده کرده است. وی از تکینک هایپرفوکس استفاده کرده تا تصاویر را با این سطح از جزئیات ارائه کند.
IMG12181108.jpg

IMG12181314.jpg

عکاسی ماکرو یا تصویر برداری ماکرو نوعی عکاسی از نمای نزدیک، بطور معمول از سوژه‌های کوچک است. بطور کلاسیک سوژه موجود در یک تصویرماکرو بزرگتر از اندازه آن در طبیعت بر روی نگاتیو بوده است. به هر شکل امروزه تصویر برداری ماکرو، تهیه تصویر از سوژه در ابعاد بزرگتر و واضح‌ تر از آن چیزی است که در حیات دیده می‌ شود.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: روشنک m

Atash

افتخاری
2013-07-17
1,568
3,723
0
عکس های شگفت انگیز ماکرو از چشم های مگس و مورچه

29 مرداد 1393
حشرات ممکن است کوچک باشند اما برخی از آن ها دارای اجزای بسیار پیچیده ای در قلمرو حیوانات هستند.
در حال حاضر یک عکاس حیات وحش عکس های شگفت انگیز ماکرو از نمای نزدیک چشم مرکب مگس، وضعیت تهاجمی مورچه ها و حتی یک قطره ی آب چسبیده بر روی چهره ی مودار یک حشره گرفته است.
این عکس های قابل توجه توسط یادی ساو 33 ساله در اندونزی گرفته شده اند. مدل های او شامل یک مگس سرباز، مورچه قرمز و سوسک شاخ دراز هستند.
bulging-eyes-1-e1408552060453.jpg
چشم مرکب مگس

bulging-eyes-2-e1408552187279.jpg
مگس

bulging-eyes-6-e1408552277882.jpg
چشم مرکب حشرات

bulging-eyes-4-e1408552336599.jpg
شته

bulging-eyes-3-e1408552410921.jpg
سوسک شاخ دراز

bulging-eyes-5-e1408552488826.jpg
تخم مورچه قرمز

bulging-eyes-7-e1408552550179.jpg
چشم مرکب مگس

bulging-eyes-8-e1408552615682.jpg
مورچه سیاه

bulging-eyes-9-e1408552703545.jpg
مگس سرباز

bulging-eyes-10-e1408552785567.jpg
سوسک تیتان

• Like

Atash

افتخاری
2013-07-17
1,568
3,723
0
تصاویر شگفت انگیز ماکرو از حشرات

تصاویر زیبای دیوید چمبون از حشرات به روش ماکرو یا نمای نزدیک​
Amazing_Insects_Makro_Photos_by_David_Chambon-1.jpg

Amazing_Insects_Makro_Photos_by_David_Chambon-2.jpg

Amazing_Insects_Makro_Photos_by_David_Chambon-3.jpg

Amazing_Insects_Makro_Photos_by_David_Chambon-4.jpg

Amazing_Insects_Makro_Photos_by_David_Chambon-5.jpg

Amazing_Insects_Makro_Photos_by_David_Chambon-6.jpg

Amazing_Insects_Makro_Photos_by_David_Chambon-7.jpg

Amazing_Insects_Makro_Photos_by_David_Chambon-8.jpg

• Like

Atash

افتخاری
2013-07-17
1,568
3,723
0
عکس های ماکرو از زندگی زنبورهای بی عسل

شاید زنبورهایی که عسل تولید نمی‌کنند به علت ترس از نیش زدن جزء حشرات منفور باشند اما این تصاویر خارق العاده می‌تواند نشان دهد که اگر نور درست هنگام عکاسی وجود داشته باشد، زندگی این زنبورها نیز زیبا به نظر می رسد.
zanbor_macro.jpg

این تصاویر چشمگیر، زندگی این حشرات را از چشم اندازی متفاوت نشان می دهند و بعد آرامش و زیبایی زنبورهای متواضع را در دوربین قاب گرفته است. ایرینا کوزورگ عکاس این تصاویر پس از نصب تجهیزات عکاسی ماکروی خود در حیات خانه اش با استفاده از غذای شیرین چون تمشک این زنبورها را به سمت خود کشیده است. /

عکاسی ماکرو از دنیای حشرات

در اینجا مجموعه ای از عکس های لی پی لینگ را می بینید که زندگی حشرات را در باغ خانه اش در مالزی به تصویر کشیده است.
لینگ، اهل مالزی، این عکس های واضح و رنگارنگ را در باغ پشتی خانه اش گرفت. وی از آب، گل ها، و علف ها بعنوان لوازم و نیز نور طبیعی و رنگ های محیط برای خلق عکس های زیبا در جهان ماکرو استفاده می کند.
او در این مورد گفت: “من از یک ایده الهام گرفتم و سپس شروع به محیاسازی لوازم کار در باغم کردم. من نور محیط را تست کردم و ساعت ها منتظر حضور یک حشره ماندم. سخته که بگم این کار چقدر طول کشید. با اطمینان می توان گفت که اغلب اوقات آنها با آدم همکاری نمی کنند. مخصوصا مورچه ها، آنها از همه بدترند. ”
لی 38 ساله، از زمانی می گوید که شغلش را بعنوان طراح کنار گذاشت و به عکاسی روی آورد: “من عکاسی را از سه سال پیش بطور جدی دنبال کردم. قبل از اون مثل اغلب مردم با دوربین دیجیتالم فقط برای سرگرمی عکس می گرفتم. اما از وقتی شغلم را ترک کردم در زندگی ام احساس پوچی کردم و نیاز داشتم وقتم را با چیزی که به آن علاقه دارم و من را سر ذوق می آورد پر کنم. من بیشتر سعی خودم را روی عکاسی گذاشتم و پی بردم که واقعا از عکاسی ماکرو لذت می برم. ”
این شیوه عکسبرداری الهام گرفته از تصورات ذهنی خودم بود./ دیلی میل
Macro-photography-1.jpg

Macro-photography-2.jpg

Macro-photography-3.jpg

Macro-photography-4.jpg

Macro-photography-5.jpg

Macro-photography-6.jpg

Macro-photography-7.jpg

Macro-photography-8.jpg

Macro-photography-9.jpg

Macro-photography-10.jpg

• Like

Atash

افتخاری
2013-07-17
1,568
3,723
0

قطرا کوچک آب بر روی بدن سنجاقک ها
تکنیک عکاسی ماکروگرافی جزئیات دقیق و خیره کننده ای از سنجاقکها و حشرات ارائه داده که با شبنم صبحگاهی کریستالی و یخ زده به نظر می رسند.
قطرات کوچک آب زیبایی سنجاقک را دو برابر کرده و جزئیات رنگهای قرمز، نارنجی، سبز و آبی این حشرات پرنده را به چشم می رساند.
858076_orig.jpg

این تصاویر انیمیشنهای پیکسار را به ذهن متبادر می کند، چرا که مشاهده سنجاقکهای رنگارنگی که هزاران قطره آب به بدنش چسبیده با روند عادی زندگی روزمره فاصله بسیاری دارد. /

نمونه زیبا و شگفت انگیز از عکاسی به روش ماکرو یا نمای نزدیک از حشرات
100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-1.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-2.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-3.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-4.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-5.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-6.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-7.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-8.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-9.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-10.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-11.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-12.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-13.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-14.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-15.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-16.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-17.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-18.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-19.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-20.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-21.jpg

100-Extremely-Detailed-Macro-Insect-Photos-22.jpg

• Like

درباره ما

• خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر