نادر در چشم دیگران...

GULF 4 PERSIAN

سرپرست تالار
2014-03-13
701
653
0
34
سوزیانا-اندیمشک
از کتاب "نادرشاه:بازتاب حماسه و فاجعه ملی"
اثر پناهی سمنانی
=========
...مردی را میبینم که آغاز کار و تولدش چندان تاریک بود که بدشواری می شد تعییننمود. این مرد، در پی مقصودی از روی عزم و ثبات... سازنده طالع آینده خود گشت. نقشه های خود را با تطبیقی خستگی ناپذیر به اجرا گذاشت تا اینکه... آسیارا به وحشت انداخت. و حکمران مشرق زمین گشت...
هانوی(معاصر نادرشاه)
... ایران، با سرحدات کنونی هم باقی نمیماند، اگر نادرشاهی نمی بود...
ولادیمیر مینورسکی
... در همان آغاز کار نشان داد که نه تنها مرد کارزار، بلکه یک حکمران سیاستمدار هم هست.
پاول هورن(مولف تاریخ ایران دوره اسلامی)
... هرگاه می خواست می توانست دل ملت خود را به دست آورد، لیکن ذهن او بجای آنکه متوجه زمامداری باشد، بیشتر گرفتار رویاهای کشورگشایی بود...
لکهارت
... پادشاه بدبخت که در خون خود شناور بود، کوشید که برخیزد، ولی قوت به جای نبود. پس گفت: چرا مرا میکشید؟ حیات مرا به من باز گزارید، هر آنچه دارم از آن شما... بناگاه(صلاح خان) که شمشیر بدست داشت، بدو تاخت و سر وی را برید و بدست سربازی داد که آن را نزد (علی قلیخان)...ببرد.
پادری بازن_طبیب نادرشاه

درباره ما

• خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر