طرز تهیه کوبیده مرغ

Aida

New member
2021-09-26
3
2
0
تهران
یکی از لذیذ ترین و آسون ترین کباب های دنیا کوبیده مرغه درصد خطاش صفره صفر تضمین میکنم

خیلی شیک و مجلسی و خوش مزه و راحته برای مهمونی ها عااالیه (البته مهمونی های بعد کرونا ایشالا)
واسه پخت کوبیده مرغ هم از گاز کباب پز میتونید استفاده کنید هم از زغال البته رو زغال قشنگ تر و یکدست تر پخته میشن .
.
سینه مرغ فیله شده ۵۰۰ گرم
دنبه ۸۰ الی ۱۰۰ گرم (برای به تعادل رسوندن چربی کباب)
پیاز متوسط ۲ عدد
زعفران آب شده غلیظ ۲ ق سوپ خوری
فلفل سیاه ½ ق چ
پاپریکا ½ ق چ
نمک ب میزان لازم
.
سینه مرغ رو به همراه دنبه دوبار چرخ کنید با شبکه ی متوسط . (یا یک بار چرخ بشه با شبکه ی ریز )
پیاز هارو با رنده ریز رنده کنید و آب اضافیشو دور بریزید .
پیاز و مرغ چرخ شده و نمک و فلفل و پاپریکا و زعفرون رو با هم مخلوط کنید . هیچ نیازی به ورز زیاد نداره فقط مواد به خوبی مخلوط بشن
.
میتونید موادو تو این مرحله بزارید یخچال و چند دقیقه قبل از وقت ناهار یا شام به سیخ بکشید . میتونید همون لحظه هم به سیخ بکشید .
یا اینکه اگه یخچال جا داره کبابارو به سیخ بکشید و بزارید یخچال .
من سیخامو بزرگگگ گرفتم از این مواد ۴ سیخ کوبیده داشتم . وزن و حجم سیخ ها به خودتون بستگی داره نرمالش صد گرمیه . کوچیک بخوای بگیری هشتاد بگیر یا شصت . منم که صدو بیست گرمی بودن سیخام بعدش روی کباب پز یا ذغال با حرارت متوسط کباب کنید تا خوشرنگ و طلایی بشه زمان پختش تقریبا ده دقیقس .زیاد نمونه رو حرارت که خشک نشه . بعد سیخارو به نوبت بزارید لای نون و با یه حرکت سیخو از تو کباب بیرون بکشید .
میتونید موقع سرو کباب ترکیب کره و زعفرون روی کباب هاتون بمالید. (من میزنم معمولا)
کوبیده مرغ������
اول لایک کنید دوستان������❤
ایده های استوری رو از دست ندید������
.
یکی از لذیذ ترین و آسون ترین کباب های دنیا کوبیده مرغه ������ درصد خطاش صفره صفر تضمین میکنم ������

خیلی شیک و مجلسی و خوش مزه و راحته برای مهمونی ها عااالیه (البته مهمونی های بعد کرونا ایشالا������)
واسه پخت کوبیده مرغ هم از گاز کباب پز میتونید استفاده کنید هم از زغال البته رو زغال قشنگ تر و یکدست تر پخته میشن .
.
سینه مرغ فیله شده ۵۰۰ گرم
دنبه ۸۰ الی ۱۰۰ گرم (برای به تعادل رسوندن چربی کباب)
پیاز متوسط ۲ عدد
زعفران آب شده غلیظ ۲ ق سوپ خوری
فلفل سیاه ½ ق چ
پاپریکا ½ ق چ
نمک ب میزان لازم
.
سینه مرغ رو به همراه دنبه دوبار چرخ کنید با شبکه ی متوسط . (یا یک بار چرخ بشه با شبکه ی ریز )
پیاز هارو با رنده ریز رنده کنید و آب اضافیشو دور بریزید .
پیاز و مرغ چرخ شده و نمک و فلفل و پاپریکا و زعفرون رو با هم مخلوط کنید . هیچ نیازی به ورز زیاد نداره فقط مواد به خوبی مخلوط بشن ������
.
میتونید موادو تو این مرحله بزارید یخچال و چند دقیقه قبل از وقت ناهار یا شام به سیخ بکشید . میتونید همون لحظه هم به سیخ بکشید .
یا اینکه اگه یخچال جا داره کبابارو به سیخ بکشید و بزارید یخچال .
من سیخامو بزرگگگ گرفتم از این مواد ۴ سیخ کوبیده داشتم . وزن و حجم سیخ ها به خودتون بستگی داره نرمالش صد گرمیه . کوچیک بخوای بگیری هشتاد بگیر یا شصت . منم که صدو بیست گرمی بودن سیخام������ بعدش روی کباب پز یا ذغال با حرارت متوسط کباب کنید تا خوشرنگ و طلایی بشه زمان پختش تقریبا ده دقیقس .زیاد نمونه رو حرارت که خشک نشه . بعد سیخارو به نوبت بزارید لای نون و با یه حرکت سیخو از تو کباب بیرون بکشید .
میتونید موقع سرو کباب ترکیب کره و زعفرون روی کباب هاتون بمالید. (من میزنم معمولا)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Sina

درباره ما

• خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر