راهنماي دريافت اقامت امارات متحده عربي

Areza59

New member
2016-01-02
18
4
0
تنهران
راهنماي دريافت اقامت امارات متحده عربيبه گزارشمهاجريست،امارات متحده عربى کشورى بسيار زيبا و پيشرفته و داراى امکانات تجارى و تفريحى و توريستى براى توريست ها و تجار مى‌باشد. سالانه افراد زيادى ازاين کشور ديدن مى‌کنند.

دبى يکى از شلوغترين و پر رفت و آمدترين شهرها در امارات متحده عربى است. از بنادر آزاد دبى هر ساله براى فهاليتهاى تجارى تجار به ايران و ديگر کشورها استفاده مى‌شود.

توصيه هاي اقامت در دبي

قبل از هرگونه تصميمي براي کار و زندگي در دوبي ، بررسي لازم در خصوص نوع کار و فعاليت را انجام دهيد و در نظر داشته باشيد که تنها افرادي در دبي موفقند که در هر زمينه و شغلي قصد انجام فعاليت دارند، تخصصي لازم و کافي و نيز سرمايه مناسب و ايده‌هاي نو داشته باشند.

حتي اگر براي گذران دوران بازنشستگي قصد اقامت داريد بررسي همه جانبه انجام دهيد و واقع‌بينانه تصميم بگيريد در هر حال از بررسي‌هاي سطحي بگذريد و واقعاً عمقي وارد شويد.

اگر پنجاه درصد مصمم به کار و اقامت شده‌ايد، ويزاي دوماهه بگيريد و در خصوص اين موارد دقت نظر به عمل آوريد.

بافت انساني محيط را به لحاظ زندگي و سازگاري با اخلاق و روحيات خود، همسر و فرزندان ارزيابي کنيد. – هزينه‌هاي کار و زندگي اعم از اجاره دفتر و منزل، خوراک و پوشاک، آب و برق، تلفن، خريد ماشين، بنزين، مدرسه يا دانشگاه را به دقت برآورد کنيد و با پيش‌بيني ميزان بازدهي شرکت تطابق دهيد.

لازم به ذکر است هزينه اجاره معمولاً در چهار مرحله و هر سه ماه يکبار به صورت پيش‌پرداخت اخذ مي‌شود.

ضمناً اين نکته را به خاطر داشته باشيد که با حسابهاي ريالي ما هزينه‌ها بسيار بالاست ولي اگر شغل و کسب و کرا مناسبي داشته باشيد درآمد شما نيز قابل توجه خواهد بود. – رقباي خود را در نوع فعاليتي که مي‌خواهيد انجام دهيد در نظر بگيريد.

تحت عنوان مشاوره يا مشتري وارد شويد و اطلاعات بيشتري کسب کنيد. – براي انجام امور اقامت اگر مستقيم از طريق کفيلي آشنا اقدام کنيد از نظر هزينه مناسب‌تر و با اطمينان بيشتري انجام مي‌شود وگرنه در انتخاب شرکتي که در نظر داريد مراحل قانوني و اقامت و مجوز کار شما را انجام دهد دقت نظر کافي به عمل آوريد. کل هزينه و زمان طي مراحل اداري را به صورت کتبي از او بخواهيد و سپس حق‌الزحمه خود را نيز جداگانه حساب کند.

براي هر پرداختي رسيد بگيريد.

راجع به کفيلي که به شما معرفي مي‌کنند، تحقيقاتي انجام دهيد:

ميزان سواد کفيل، موقعيت اجتماعي و وضعيت مالي او مي‌تواند اعتبار بيشتري براي آينده شما داشته باشد.

باز هم تاکيد مي‌کنيم در انتخاب کفيل دقت نظر خاصي داشته باشيد. – در نظر داشته باشيد که گرفتن لايسنس فقط با اجاره محل تجاري مقدور مي‌باشد.

هر ايراني فقط به عنوان شريک لايسنس مي‌تواند اقامت گرفته و فعاليت خود را شروع کند و به غير از شريک نمي‌تواند در دبي فعاليت نمايد، بسياري از افراد بدون تحقيق و با ويزاي دوماهه (که ويزاي زيارت است و نه اقامت) براي کار به دبي مراجعه مي‌کنند و پس از متحمل شدن هزينه، بدون نتيجه قبل از موعد مجبور به بازگشت مي‌شوند.

در خريد آپارتمان نيز تحقيق لازم را به عمل آوريد. از جمله مکان پروژه، مبلغ شارژ ماهيانه، وضعيت اقامت فرزندان و وضعيت مالکيت قطعي. – در آخر پس از گرفتن تصميم قطعي تمام پلهاي پشت سر خود را خراب نکنيد.

از عکس گرفتن از زنان عرب بدون اجازه ايشان جداً پرهيز کنيد.

براي خريد پارچه و لباس اگر فرصت کافي داريد حتماً محله‌هاي فهيدي و الکرامه را به دقت بگرديد.

اخذ ويزاي اقامت ويزاي چهارده روزه‌ي گروهي معمولاً توسط آژانس‌هايي که مجوز لازم را دارند اخذ مي‌گردد.

ويزاي دو يا سه ماهه نيازمند به يک کفيل يا خارجي مقيم دبي دارد که با شرايطي مي‌توانند نسبت به اخذ ويزا اقدام کنند.

طرق مختلف اقدام، براى دريافت اقامت امارات متحده عربى از طريق تجارى:

تجارت خاص

تجار براى دريافت جواز کسب از طريق تجارت خاص بايد شرکت وطنى داشته باشند. بدين منظور يک نفر موطن امارات متحده عربى بايد ??% در جواز کسب شريک باشد و در بعضى موارد شرکاى وطنى اجازه کل فعاليت و تصميم‌گيرى را به تجار داده و نقش اساسى در فعاليتهاى شرکت و واحدهاى تجارى ندارند.

براى ايجاد واحد تجارى يا شرکت از طريق تجارت خاص تاجر بايد مبلغ ?????? درهم گارانتى از طريق بانک ارائه دهد. اين نوع جواز براى فعاليتهايى نظير ايجاد واحد تجارى براى فروش پوشاک، کامپيوتر، الکترونيک و مواد غذايى و غيره مى‌باشد

تجارت عامه

تجارى که علاقمند به ايجاد شرکت تجارى براى واردات و صادرات کالا هستند مى‌توانند از جواز کسب (تجارت عامه) استفاده کنند. بدين منظور بايد??????? ميليوندرهم از طريق بانک به عنوان گارانتى نشان دهند. اين افراد همچنين بايد براى ايجاد شرکت، کفيل وطنى داشته باشند. جواز براى امور خدماتى: مشاورين و افرادى که سرويس خدماتى نظير امور حسابدارى، مشاوره در کليه امور و هر گونه خدمات ديگر را مى‌توانند ارائه کنند، مى‌توانند از طريق دريافت جواز کسب براى امور خدمات استفاده کنند.

بدين منظور شخص مى‌تواند با ارائه گارانتى مبلغ ?????? درهم موفق به دريافت جواز کسب شوند. قابل به ذکر است که براى دريافت اقامت امارات متحده عربى بدون داشتن کفيل وطنى، تجار مى‌توانند از طريق مناطق آزاد جبل على (ايجاد شرکتهاى تجارى و خدماتى)، فرودگاه دبى و يا اينترنت سيتى (افراد علاقمند به ايجاد شرکتهاى کامپيوترى و امور مرتبط) و ياMedia City(براى ايجاد ايستگاه‌هاى راديو، تلويزيون و کليه رسانه‌هاى گروهى) اقدام نمايند. لازم به ذکر است براى دريافت اقامت نيازى به ارائه گارانتى بانک دراين رابطه ني

منطقه آزاد دبي– يکي از شش شيخ نشين امارات متحده عربي – شريط را به گونه اي براي سرمايه گذاري و تحصيل راحت کرده استکه بسياري از يرانيان ترجيح دادند سرمايه هاي مادي و فکري خود را روانه ين شهر کنند تا جيي که طبق آمار منابع خبري درحال حاضر يک چهارم جمعيت اين شهر را ايرانيان تشکيل مي دهند چنانچه ? هزار و ??? شرکت ايراني سرمايه گذار که ?? درصد از نرخ تشکيل سرمايه ثابت دبي است و نزديک به ? هزار دانشجوي ايراني در دبي نشان دهندهمهاجرتبي رويه ايرانيان به ا ين شهر است در دبي به ا يراني‌ها ويزاي کارگري نمي‌دهند وا يراني‌ها صرفا مي توانند پس از ثبت شرکت در دبي اقامت بگيرند براي ثبت شرکت لازم سات شما يک شريک تبعه امارات داشته باشيد که البته اين شريک صوري است و شريک شما تنها مبلغي حدود ? تا ?? هزار درهم در سال از شما بابت ثبت اسمش در اساسنامه شرکت شما مي‌گيرد و ديگر کاري به کار شما نداردي در اساسنامه شرکت شما حداقل بيد سرميه ???/??? درهم را اعلام و آنرا در بانک سپرده بگذاريد که البته افرادي هستند که در قبال دريافت مبلغي از شما اين سپرده را براي شما در بانک مي‌گذارند در مقابل هر ???/?? درهم سرمايه شرکت يک نفر مي‌تواند از طرف شرکت به عنوان شريک شرکت اقامت بگيردي اگر شما حداقل سپرده که همان ???/??? درهم است را ثبت کنيد با توجه به آنکه ??% سهام شرکت متعلق به شريک بومي شما است ???/??? درهم سهم شما است که با آن ? نفر مي توانند اقامت بگيرندي ين اقامت‌ها ? ساله و قابل تمديد است خانواده افراد سهيم در شرکت شامل همسر، فرزندان و پدر و مادر نيز مي توانند اقامت بگيرند که البته بري پدر و مادر ? ساله و قابل تمديد است

اخـذ اقـامت به عنوان شـريک تجاري يک شرکت

شرکتي که شـما را به عنوان سـهامدار مي پذيرد (‌شريک‌) ابتدا در دادگاه دبي يک وکالت نامه تام‌الاختيار از شما دريافت مي‌نمايد تا شما ادعايي براي مالکيت سهام اين شرکت نداشته باشيد به هر حال چنانچه اين شرکت در آينده دچار هر نوع مشکلي گردد. شما نيز دچار مشکلات متعددي خواهيد شد.

در اين روش شما مي‌بايست هر ? سال مبلغي را به مديرعامل شرکت پرداخت کنيد. البته معمولاً مديرعامل شرکت بخشي از هزينه‌هاي اجاره آب و برق و تلفن را به صورت نامحسوس از شما دريافت مي‌کند.

کليه امور شما در اين روش توسط کفيل شما مديريت مي‌شود. توجه داشته باشيد چنانچه بعداً بخواهيد تغيير اقامت دهيد بايد يک رضايت نامه از کفيل خود داشته باشيد (No objection letter).

اخذ اقامت توسط ثبت يک شرکت

در اين روش شما مي‌توانيد به عنوان مديرعامل و سرمايه‌گذار، شرکتي را ثبت نموده و براي خود و خانواده ويزاي اقامت اخذ نماييد. در صورتي که به روش حرفه‌اي و صحيح و با رعايت اصول حقوقي اين امر صورت نگيرد، هر سال هزينه‌هاي زيادي به شما تحميل خواهد شد.

دارائي، شهرداري، جوازات و… مبالغي را ساليانه از شما دريافت مي‌کنند.

اخذ اقامت با خريد منازل مسکوني

با اين نوع اقامت اجازه کار در دبي را نخواهيد داشت.

هشدار چنانچه تصميم به اخذ اقامت داريد، احتمال بروز بعضي مشکلات وجود دارد، لذا به نکات زير توجه کنيد:

مجموعه‌هاي بدون مجوز اغلب در طول مدت اخذ اقامت (? ماهه اول‌) به روش‌هاي مختلف،شما را شارژ مي‌کنند.

مدرک تحصيلي شما بايد به تأييد سفارت دبي در ايران برسد

مدارک خود را کامل کنيد، زيرا چندين دفعه رفت و آمد هزينه‌هاي زيادي (‌بليط و هتل‌) را به شما تحميل خواهد نمود.

اگر در صحت مدارک خود شک داريد با ويزاي ? ماهه وارد امارات شويد تا مجبور به بازگشت براي تکميل مدارک نشويد.

اصل گذرنامه خود را به هيچ مجموعه‌اي تحويل ندهيد.

مدارک قانوني مجموعه اي را که اقدام به اخذ اقامت براي شما مي نمايند را جهت روئيت بخواهيد.

به اين نکته توجه دشته باشيد کساني که با هزينه پايين به شما پشنهاد اخذ اقامت مي‌کنند، اغلب اقدام به تأسيس شرکتهاي سوري و کوتاه مدت مي‌کنند (? ماهه) و شما را به عنوان کارمند و يا شريک اين شرکت وارد امارات مي‌کنند.

تأسيس اين نوع شرکتها به علت کوتاه بودن مدت عقدالاجار (اجاره نامه) و نداشتن محل قانوني خطرات خيلي زيادي را متوجه شما خواهد نمود زيرا شما نمي دانيد شريک چه کساني خواهيد بود و اگر هم بدانيد از سلامت کامل آنها نمي توانيد آگاه شويد.
 

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر