خوردن شیر = عضلات بیشتر

بچه کرد

مدیر تالار ورزشی
2013-10-22
1,156
1,206
0
خوردن شیر = عضلات بیشتر

1072.jpg


قسمتی از مطالعات انجام شده در رابطه با خوردن شیر پس از تمرینات سنگین با وزنه نشان می دهد که شیر باعث می شود تمرین کنندگان چربی بیشتری از دست بدهند (بسوزانند).
محققان ، ۵۵ جوان بین ۱۸ تا ۳۰ سال را در ۳ گروه قرار دادند و آنها را به مدت ۱۲ هفته و در هر هفته ۵ روز تحت تمرینات سخت با وزنه قرار دادند و تمریناتشان را مطابق برنامه دنبال کردند. در حین تمرین شرکت کنندگان گروه اول از ۲ فنجان شیر رقیق شده و بسیار کم چربی ، گروه دوم از جوشانده سبوس با همان مقدار پروتئین و انرژی و گروه سوم از نوشیدنی های کربوهیدراتی با همان مقدار پروتئین استفاده می کردند که تقریبا معادل ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلی لیتر از نوشابه های نمونه مشابه ورزشی است.
بقیه در ادامه مطلب…

به محض پایان یافتن مطالعات ، محققان دریافتند گروهی که در حین تمرین شیر می خورند ۲ برابر بیشتر چربی از دست داده اند (حدود ۲پوند). این در حالی بود که گروه مصرف کننده نوشیدنی های کربوهیدراتی یک پوند از چربی شان کم شده و گروه مصرف کننده جوشانده سبوس هیچ چربی از دست نداده بودند.همچنین گروه مصرف کننده شیر نسبت به ۲ گروه دیگر در همان مدت بیشتر عضلانی شده بودند.پروفسور فیلیپس می گوید: از دست دادن چربی بیش از چیزی بود که ما فکر می کردیم.
من فکر می کنم مفاهیم سودمند این تحقیق کاملا روشن و آشکار است.اگر می خواهید بدنی عضلانی داشته باشید و چربی هایتان را از بین ببرید، هنگام ورزش و تمرین شیر کم چربی بنوشید.نکته دیگری که در این تحقیق روشن شد این بود که براساس حجم عضله ، مصرف کنندگان شیر در صدر این فهرست قرار داشتند و حجم عضلاتشان حدود ۴۰ درصد (۲٫۵ پوند) نسبت به مصرف کنندگان نوشیدنی های کربوهیدراتی و ۶۳ درصد (۳٫۳ پوند) نسبت به گروه مصرف کنندگان جوشانده سبوس بیشتر بود.شاید شیر به خاطر کلسیم و نقشی که در حمایت از سلامت استخوان ها ایفا می کند، شناخته شود، اما محققان قویا قدرت شیر را برای کمک به رشد عضلات و افزایش میزان دفع چربی از بدن یادآوری می کنند.به طور کلی شیر یک نوشیدنی مطلوب و ایده آل برای کسانی است که تمرینات ورزشی منظمی را دنبال می کنند.


از سوی دیگر تحقیقات جدید در کانادا نشان می دهد شیر ممکن است بهترین راه برای ساخت عضله نیز باشد ،در این تحقیق سه گروه از خانم ها مورد مطالعه قرار گرفتند که پس از 16 هفته گروهی که مصرف بیشتری شیر داشتند نسبت به گروه های مصرف متوسط و مصرف کم تری شیر در روز داشتند 1.5 پوند عضله سازی بیشتری بود.دانشمندان اعلام کردند مسلما این عضله سازی در مردان بیشتر خواهد بود .
کلید این واقعیت دو پروتئین موجود در شیر به نام های کازئین و آب پنیر (پروتئین های محلول در آب) است. کازئین نسبت به آب پنیر دیرتر هضم می شود .
"آندریا جوسه دکترای دانشگاه مک مستر کاندا می گوید کازئین دارای سرعت کم و پروتئین آب پنیر دارای سرعت هضم بالاتری است که هر دوی اینها در عضله سازی نقش مهم دارند . شما همچنین می توانید برای دریافت کازئین از گوشت و تخم مرغ نیز استفاده کنید چرا که انها نیز ساختاری شبیه ککازئین دارند . همچنین مصرف فرارده های لبنی بهترین راه برای ساخت عضلات می باشد .
توصیه پایانی
اگر شما در حال تلاش برای از دست دادن چربی و افزایش عضله سازی هستید نوشیدن 1 تا 2 لیوان شیر پس از ورزش ( یک ساعت بعد از پایان تمرینات ) را همیشه در دستور کار برنامه غذایی خود قرار دهید .
 

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر