تنظیمات متن در html

Sina

Administrator
پرسنل مدیریت
2013-05-11
4,709
2,901
113
چابکســـر
در این درس می خواهم شما را با تنظیمات مربوط به متن در Html آشنا کنم . یکی از قسمتهای مهم در HTML یادگیری تغییر متون صفحه می باشد .

به طوریکه اگر این قسمت را خوب یاد نگیرید و از تگهایی که برای این قسمت وجود دارد به نحو احسن استفاده نکنید ظاهر قالب شما هر چقدر هم که خوب طراحی شده باشد ولی باز ، از نظر ظاهری خوب به نظر نمی رسد .

متن صفحه (در کدهای Html) دارای تنظیمات زیادی از نظر اندازه ، نوع فونت ، رنگ بندی ، تراز متن و نحوه قرارگیری می باشد که در ادامه به توضیح کامل هر تگ می پردازم .
در این بخش آموزش بیشتر کردن ضخامت متن و زیر خط دارد و مورب کردن متن را به صورت کامل آموزش میدهم و سعی میکنم در درس های بعدی این بخش را کامل کنم . برای بیشتر کردن ضخامت متن از تگ <b><b/> در html استفاده می شود . روش استفاده از این تگ به صورت زیر می باشد .

HTML:
<html><head><title>عنوان صفحه</title></head><body>    <b>بیشتر کردن ضخامت متن</b></body></html>

خروجی کد در مرورگر به شکل زیر نمایش داده می شود :
بیشتر کردن ضخامت متن
جهت مورب کردن متن تایپ شده از تگ <i></i> استفاده می شود

HTML:
<html><head><title>عنوان صفحه</title></head><body>    <i>مورب کردن متن تایپ شده </i></body></html>

مورب کردن متن تایپ شده
جهت زیر خط دار کردن متن تایپ شده از تگ <u></u> استفاده می شود .

HTML:
<html><head><title>عنوان صفحه</title></head><body>     <u>زیر خط دار کردن متن تایپ شده </u></body></html>

زیر خط دار کردن متن تایپ شده
برای اینکه بین متن تایپ شده یک خط به صورت افقی نمایش داده شود از تگ </strike><strike> استفاده می شود

HTML:
<html><head><title>عنوان صفحه</title></head><body>     <strike>کشیدن یک خط به صورت افقی روی متن </strike></body></html>

کشیدن یک خط به صورت افقی روی متن

منبع: learning.asarayan.com

درباره ما

• خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر