الکترو پمپ های مخزنی

mojtaba_br

همراه نمونه
2015-09-21
406
41
0

تفاوت عمده بین طرح مخزنی و شناور چاه عمیق مربوط به ابعاد الکتروموتور است. الکتروموتورهای شناور چاه عمیق، باریک و بلند است ولی الکتروموتورهای شناور مخزنی، قطر بیشتر و طول کمتری دارد. به همین دلیل در برخی منابع این محصول، پمپ شناور چاه دهن گشاد نامیده میشود.(open well submersible pumps) .بالا بودن دمای سیال، عامل دیگری است که مانع استفاده از الکتروموتورهای شناور(با سیم پیچی سیم شناور)می شود، زیرا در دمای بالاتر از 50 درجه سانتیگراد عایق این سیم ها صدمه می بیند. در این موارد لازم است که از موتور شناور خشک استفاده شود. با توجه به بزرگ بودن قطر موتور می توان از پمپ هایی با ابعاد قطری بزرگتر، برای کوپله با این موتورها، استفاده نمود که این مسأله باعث کاهش تعداد طبقات، در مقایسه با یک پمپ شناور چاه عمیق، در آبدهی و ارتفاع مشابه می شود. از نظر آرایش قطعات، این محصول شباهت زیادی با الکتروپمپ های کف کش دارد ولی از نظر نصب برعکس آن قرار میگیرد یعنی الکتروموتور در پایین و پمپ در بالا قرار دارد. این ترکیب برای کاهش دمای موتور که همواره در داخل سیال خواهد بود، مناسب تر است و مزیت آن در مواردی است که دمای محیط نصب الکتروموتور نیز بالا باشد.


موارد کاربرد
این پمپ ها برای پمپاژ آب از چاهک مناسب است. چاهک ها معمولا برای جمع آوری آب های سطحی ناشی از سیلاب ویا نشتی سیال از دیواره های معادن و حفاری عمیق و یا جمع آوری فاضلاب می باشد.

مشخصات

قطر خروجی: 32 تا 80 میلیمتر
ظرفیت آبدهی: تا 180 متر مکعب در ساعت
ارتفاع: تا 180 متر
درجه حرارت سیال در آب بندی:
با نوار گرافیت از 10- تا 110 درجه سانتیگراد
با آب بند مکانیکی از 10- تا 140 درجه سانتیگراد
فشار تست: 30 بار
 

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر