آموزش تصویری صاف کردن تصاویری که کج گرفته شده اند

Sina

Administrator
پرسنل مدیریت
2013-05-11
4,709
2,901
113
چابکســـر
خیلی از اوقات پیش می‌آید که وقتی با دوربین دیجیتال عکسی می‌گیرد و یا عکسی را اسکن می‌کنید، عکس کجی حاصل می‌شود!

مثلاً من وقتی داشتم عکسی از یک کتاب را اسکن می‌کردم، کمی کج شد. دقت کنید:

برای صاف کردن این عکس، راه‌های مختلفی وجود دارد. از جمله اینکه از منوی image و زیرمنوی Image rotation گزینه Arbitrary را انتخاب کنید و بگویید مثلاً 3 درجه در جهت عقربه‌های ساعت بچرخد.

و یا اینکه لایه را از حالت قفل خارج کنید و با زدن کلیدهای Ctrl+T آن‌را کمی بچرخانید.

اما شاید یکی از بهترین راه‌ها، استفاده از ابزار خط‌کش (Ruler) در فتوشاپ باشد:

این ابزار را انتخاب کنید و سعی کنید مثل شکل زیر، در نقطه شماره 1 کلیک کرده و تا نقطه شماره 2 دستتان را بکشید:

خوب، کار تمام است، حالا فقط کافی‌ست در نوار Options (بالای فتوشاپ) روی دکمه Straighten کلیک کنید تا عکس شما طوری تغییر کند که خطی که کشیدید صاف شود و در نتیجه عکس نیز صاف شود!

پس دقت کنید که باید همیشه با خط‌کش، خط را طوری بکشید که در نهایت قرار است صاف شود.

منبع : aftab.cc

درباره ما

• خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر