آب و هواي آنتاليا ترکيه و بهترين زمان سفر به آنتاليا

Areza59

New member
2016-01-02
18
4
0
تنهران

آب و هواي آنتاليا ترکيه و بهترين زمان سفر به آنتاليا

آب و هواي آنتاليا

آب و هواي آنتاليا ترکيه باعث شده تا سالانه، گردشگران بسيار از سر تا سر دنيا به اين شهر سفر کنند. شهر آنتاليا در جنوب شرقي ترکيه بين کوه هاي تاروس و درياي مديترانه واقع شده و يکي از بهترين مقاصد گردشگري براي گردشگران در ترکيه است. محل جغرافيايي آنتاليا، تابستان هاي گرم و طولاني و زمستان هاي معتدل و کوتاه را براي اين شهر توريستي به ارمغان آورده است. اين شهر زيبا در واقع بر روي صخره اي مشرف به دريا واقع شده است و کوه هاي مشرف به شهر از نفوذ بادهاي سرد شمالي به داخل شهر جلوگيري مي کنند.
ساحل شهر آنتاليا يکي از زيباترين و تميز ترين سواحل درياي مديترانه و از بهترين تفريگاه هاي ساحلي در اين دريا است. در بخشي از اين ساحل به نام Turkish Riveria، قلعه اي تاريخي واقع شده و امکانات تفريحي متعددي براي گردشگران آنتاليا فراهم آمده است. در رابطه با مطلوبيت و اعتماد به دماي آب و هواي آنتاليا همين بس که ??? روز کاملا آفتابي در طول سال وجود خواهد داشت و از سويي ديگر ?? درصد روزهاي باراني در فصل زمستان، ?? درصد در فصل پاييز و تنها ? درصد در فصل تابستان مشاهده مي شوند.
آب و هواي آنتاليا

آب و هواي آنتاليا
تابستان آنتاليا

تابستان آنتاليا معمولا هشت تا نه ماه به درازا مي کشد. دما در ماه آوريل حدود ?? درجه سانتي گراد است در جولاي و اگوست تا ?? درجه بالا مي رود، در اکتبر ?? درجه و در نوامبر حدود ?? درجه ثبت شده است. گرم ترين ماه هاي تابستان آنتاليا جولاي و آگوست با دماي حداکثر ?? درجه سانتي گراد در برخي روزها هستند. البته اين دما به هيچ وجه آزار دهنده نخواهد بود، بادهاي معتدل مديترانه اي شرايطي آب و هوايي بسيار دلچسبي حتي در گرمترين روزهاي تابستان برايتان به ارمغان خواهد آورد.
ساحل زيباي آنتاليا

ساحل زيباي آنتاليا
زمستان آنتاليا

زمستان در آنتاليا از دسامبر تا مارچ با ميانگين دماي ?? درجه سانتي گراد ادامه مي يابد. ميانگين رطوبت در طول زمستان ?? درصد است که براي اين فصل از سال نسبتا بالا است. ميانگين دما در دسامبر و مارچ ? درجه سانتيگراد و در ژانويه و فوريه ? درجه سانتيگراد است. پربارش ترين ماه هاي در آنتاليا نيز دسامبر و ژانويه هستند.

با توجه به مجموع آنچه گفنه شد آنتاليا مي تواند مقصدي خارق العاده براي تفريحات ساحلي ترکيه باشد. دماي آب در تمام طول سال بين ?? تا ?? درجه سانتيگراد است. ساحل کم عرض آنتاليا که از دو ناحيه مسطح واقع بين کوه و دريا تشکيل شده، داراي مناظري بسيار بديع و چشم نواز است.
 

درباره ما

  • خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر