» زیارت ائمه ی معصومین (ع) در روزهای هفته

zahra

مدیر ارشد
2013-09-24
3,072
2,573
0

» زیارت ائمه ی معصومین (ع) در روزهای هفته ..

زیارت پیامبر(صلى الله علیه و آله) در روز شنبه

اَشْهَدُ اَنْ لا اِلهَ اِلاَّ اللهُ، وَحْدَهُ لا شَریکَ لَهُ، وَاَشْهَدُ اَنَّکَ رَسُولُهُ، وَاَنَّکَ
گواهى دهم که معبودى جز خداى یکتا نیست که شریکى ندارد و گواهى دهم که تو پیامبر او هستى و تویى

مُحَمَّدُ بْنُ عَبْدِاللهِ، وَاَشْهَدُ اَنَّکَ قَدْ بَلَّغْتَ رِسالاتِ رَبِّکَ، وَنَصَحْتَ
محمّد بن عبدالله و گواهى دهم که تو رسالتهاى پروردگارت را ابلاغ کردى و براى امتت خیرخواهى

لاُِمَّتِکَ، وَجاهَدْتَ فى سَبیلِ اللهِ بِالْحِکْمَةِ وَالْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ، وَاَدَّیْتَ

نمودى و در راه خدا از راه حکمت واندرز نیکو، جهاد (وکوشش) کردى و آنچه را که

الَّذى عَلَیْکَ مِنَ الْحَقِّ، وَاَنَّکَ قَدْ رَؤُفْتَ بِالْمُؤْمِنینَ، وَغَلُظْتَ عَلَى
از حق بر عهده تو بود ادا کردى و براستى تو نسبت به مؤمنان مهربانى کردى و بر کافران

الْکافِرینَ، وَعَبَدْتَ اللهَ مُخْلِصاً حَتّى اَتیکَ الْیَقینُ، فَبَلَغَ اللهُ بِکَ أَشْرَفَ

سخت گرفتى و خدا را با اخلاص پرستش کردى تا یقین (یعنى مرگ) بسراغت آمد پس خداوند تو را به شریف ترین

مَحَلِّ الْمُکَرَّمینَ، اَلْحَمْدُ للهِِ الَّذِى اسْتَنْقَذَنا بِکَ مِنَ الشِّرْکِ وَالضَّلالِ،

مقام گرامیان رسانید ستایش خاص خدایى است که ما را بوسیله تو از شرک و گمراهى نجات داد

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَآلِهِ، وَاجْعَلْ صَلَواتِکَ وَصَلَواتِ مَـلائِـکَتِـکَ،
خدایا درود فرست بر محمّد و آلش و قرار ده درودهاى خود و درودهاى فرشتگانت

وَ اَنْبِیآئِکَ وَالْمُرْسَلینَ، وَ عِبادِکَ الصّالِحینَ، وَ اَهْلِ السَّمواتِ وَالاَْرَضینَ،
و پیمبران و رسولانت و بندگان شایسته ات و اهل آسمانها و زمینها

وَ مَنْ سَبَّحَ لَکَ یا رَبَّ الْعالَمینَ مِنَ الاَْوَّلینَ وَالاْخِرینَ، عَلى مُحَمَّد

و هرکه براى تو تسبیح کند اى پروردگار جهانیان از پیشینیان و پسینیان همه را براى محمّد

عَبْدِکَ وَ رَسُولِکَ، وَ نَبِیِّکَ وَ اَمینِکَ، وَ نَجِیبِکَ وَ حَبیبِکَ، وَ صَفِیِّکَ

بنده ات و فرستاده و پیامبرت و امین وحیت و برگزیده و حبیبت و صفى

وَصَفْوَتِکَ، وَخآصَّتِکَ وَخالِصَتِکَ، وَخِیَرَتِکَ مِنْ خَلْقِکَ، وَاَعْطِهِ الْفَضْلَ
و پاکیزه و خاص درگاه و خالصت و انتخاب شده از خلقت و به او عطا کن برترى

وَ الْفَضیلَةَ، وَالْوَسیلَةَ وَالدَّرَجَةَ الرَّفیعَةَ، وَابْعَثْهُ مَقاماً مَحْمُوداً یَغْبِطُهُ
و فضیلت و وسیله و درجه بلند و برآور او را به مقام پسندیده اى که

بِهِ الاَْوَّلُونَ وَالاْخِرُونَ، اَللّهُمَّ اِنَّکَ قُلْتَ: وَلَوْ اَنَّهُمْ اِذْ ظَلَمُوا اَنْفُسَهُمْ
اوّلین و آخرین به مقامش غبطه خورند خدایا خودت (در قرآن) گفتى «و اگر ایشان در آن دم که بر خویش ستم کردند

جآؤُکَ، فَاسْتَغْفَرُوا اللهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ، لَوَجَدُوا اللهَ تَوّاباً رَحیماً.

پیش تو آمده و از خدا آمرزش خواسته و پیغمبر براى آنها آمرزش خواسته بود حتماً خدا را توبه پذیر و مهربان مى یافتند».

اِلـهى فَقَدْ اَتَیْتُ نَبِیَّکَ مُسْتَغْفِراً تآئِباً مِنْ ذُنُوبى، فَصَلِّ عَلى مُحَمَّد وَآلِهِ،

خدایا من اکنون به نزد پیغمبرت آمده و آمرزش خواه و توبه کننده از گناهانم هستم پس درود فرست بر محمّد وآلش

وَ اغْفِرها لى، یا سَیِّدَنا اَتَوَجَّهُ بِکَ وَبِاَهْلِ بَیْتِکَ اِلَى اللهِ تَعالى رَبِّکَ وَرَبّى

و گناهانم را بیامرز اى آقاى ما (اى رسول خدا) بوسیله تو و اهل بیتت بسوى خداى تعالى پروردگار تو و پروردگار خودم

لِیَغْفِرَ لى
رو مى آورم تا مرا بیامرزد

سپس سه بار بگو:
اِنّا للهِِ وَاِنّا اِلَیْهِ راجِعُونَ
ما از آن خداییم و مسلّماً بسویش باز مى گردیم

سپس بگو:
اُصِبْنا بِکَ یا حَبیبَ قُلُوبِنا، فَما اَعْظَمَ الْمُصیبَةَ بِکَ حَیْثُ انْقَطَعَ عَنَّا الْوَحْىُ، وَ حَیْثُ
محبوب دلهاى ما و ما به واسطه شما مصیبت زده ایم اى راستى چه اندازه بزرگ است مصیبت تو که بدان جهت وحى از ما منقطع گشته ومبتلا

فَقَدْ ناکَ، فَاِنّا للهِِ وَاِنّا اِلَیْهِ راجِعُونَ، یا سَیِّدَنا یا رَسُولَ اللهِ، صَلَواتُ

به فقدان تو شدیم پس ماهم از آن خداییم و مسلّماً بسویش باز مى گردیم اى آقاى ما اى رسول خدا درود

اللهِ عَلَیْکَ وَعَلى آلِ بَیْتِکَ الطّاهِرینَ، هذا یَوْمُ السَّبْتِ وَهُوَ یَوْمُکَ، وَاَنـَا
خدا بر تو و بر خاندان طاهرینت باد امروز روز شنبه است و آن روز توست و من

فیهِ ضَیْفُکَ وَجارُکَ، فَاَضِفْنى وَاَجِرْنى، فَاِنَّکَ کَریمٌ تُحِبُّ الضِّیافَةَ،
در این روز مهمان تو و پناهنده به توام پس مرا پذیرایى کن و پناهم ده که همانا تو بزرگوارى و مهمان نوازى را دوست دارى

وَمَأْمُورٌ بِالاِْجارَةِ، فَاَضِفْنى وَاَحْسِنْ ضِیافَتى، وَاَجِرْنا وَاَحْسِنْ

و مأمور به پناه دادن هستى پس پذیراییم کن و نیکو پذیراییم کن و پناهم ده و نیکو

اِجارَتَنا، بِمَنْزِلَةِ اللهِ عِنْدَکَ وَعِنْدَ آلِ بَیْتِکَ، وَبِمَنْزِلَتِهِمْ عِنْدَهُ، وَبِمَا
پناهم ده به حق مقام و منزلت خدا در نزد تو و نزد خاندانت و به حق مقام و منزلت ایشان در پیش خدا و به حق آن علمى که

اسْتَوْدَعَکُمْ مِنْ عِلْمِهِ، فَاِنَّهُ اَکْرَمُ الاَْکْرَمیـنَ.
خدا به ودیعت در نزد شما نهاده که همانا او کریمترین کریمان است.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Sina

zahra

مدیر ارشد
2013-09-24
3,072
2,573
0

زيارت امير مومنان علي عليه السلام در روز يكشنبه

اَلسَّلامُ عَلَى الشَّجَرَةِ النَّبَوِیَّةِ، وَالدَّوْحَةِ الْهاشِمِیَّةِ الْمُضیئَةِ، اَلْمُثْمِرَةِ

سلام بر درخت طیّبه نبوّت و کهن درخت تنومند هاشمى که درختى است تابان و بارور

بِالنُّبُوَّةِ، اَلْمُونِقَةِ بِالاِْمامَةِ، وَ عَلى ضَجیعَیْکَ آدَمَ وَ نُوح عَلَیْهِمَا السَّلامُ،

به نبوت و سرسبز و خرم به امامت و بر دو آرمیده در کنارت آدم و نوح علیهما السلام

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ وَعَلى اَهْلِ بَیْتِکَ الطَّیِّبینَ الطّاهِرینَ، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ وَ عَلَى
سلام بر تو و بر خاندان پاک و پاکیزه ات سلام بر تو و بر

الْمَلائِکَةِ الْمُحْدِقینَ بِکَ، وَالْحآفّینَ بِقَبْرِکَ، یا مَوْلاىَ یا اَمیرَالْمُوْمِنینَ،
فرشتگانى که تو را در برگرفته و اطراف قبرت را گرفته اند اى مولاى من اى امیرمؤمنان

هذا یَوْمُ الاَْحَدِ وَهُوَ یَوْمُکَ وَبِاسْمِکَ، وَاَ نَا ضَیْفُکَ فیهِ وَجارُکَ، فَاَضِفْنى
امروز روز یکشنبه است و آن روز تو و بنام توست و من در این روز مهمان تو و در پناه توام پس اى

یا مَوْلاىَ وَ اَجِرْنى، فَاِنَّکَ کَریمٌ تُحِبُّ الضِّیافَةَ، وَ مَأْمُورٌ بِالاِْجارَةِ،
مولاى من پذیراییم کن و پناهم ده که براستى تو کریمى و مهمان نوازى را دوست دارى و مأمور به پناه دادنى

فَافْعَلْ ما رَغِبْتُ اِلَیْکَ فیهِ، وَرَجَوْتُهُ مِنْکَ، بِمَنْزِلَتِکَ وَ آلِ بَیْتِکَ عِنْدَاللهِ،

پس انجام ده آنچه را که من میل بدان دارم و از تو امیدوارم به حق مقام و منزلت تو و خاندانت نزد خدا

وَمَنْزِلَتِهِ عِنْدَکُمْ، وَ بِحَقِّ ابْنِ عَمِّکَ رَسُولِ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَآلِهِ وَسَلَّمَ،
و منزلت او در نزد شما و به حق پسر عمویت رسول خدا درود و سلام خدا بر او و آلش

وَعَلَیْهِم اَجْمَعینَ.
و بر همه آنها باد.

• Like

zahra

مدیر ارشد
2013-09-24
3,072
2,573
0

زیارت امام حسین(علیه السلام) در روز دوشنبه

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَا بْنَ رَسُولِ اللهِ، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَا بْنَ اَمیرِ الْمُؤْمِنینَ،
سلام بر تو اى فرزند رسول خدا سلام بر تو اى فرزند امیر مؤمنان

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَا بْنَ سَیِّدَةِ نِسآءِ الْعالَمینَ، اَشْهَدُ اَنـَّکَ اَقَمْتَ الصَّلاةَ،
سلام بر تو اى فرزند بانوى زنان جهانیان گواهى دهم که تو براستى نماز را برپا داشتى

وَآتَیْتَ الزَّکاةَ، وَاَمَرْتَ بِالْمَعْرُوفِ، وَنَهَیْتَ عَنِ الْمُنْکَرِ، وَعَبَدْتَ اللهَ
و زکات دادى و امر به معروف کردى و نهى کردى از منکر (و کارهاى زشت) و خداى را از روى اخلاص

مُخْلِصاً، وَجاهَدْتَ فِى اللهِ حَقَّ جِهادِهِ حَتّى اَتیکَ الْیَقینُ، فَعَلَیْکَ السَّلامُ
پرستش کردى و در راه خدا آن طور که باید و شاید جهاد کردى تا یقین (یعنى مرگ) به سراغت آمد پس بر تو باد سلام

مِنّى ما بَقیتُ وَبَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ، وَعَلى آلِ بَیْتِکَ الطَّیِّبینَ الطّاهِرینَ، اَ نَا
من تا من زنده ام و شب روز بر پاست و بر خاندان پاکیزه و پاکت باد و من

یا مَوْلاىَ مَوْلىً لَکَ وَلاِلِ بَیْتِکَ، سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ، وَحَرْبٌ لِمَنْ
اى مولایم دوستدار تو و خاندانت هستم صلحم با هرکس که با شما در صلح است و در جنگم با هر کس که

حارَبَکُمْ، مُؤْمِنٌ بِسِرِّکُمْ وَجَهْرِکُمْ، وَظاهِرِکُمْ وَباطِنِکُمْ، لَعَنَ اللهُ
با شما در جنگ است ایمان دارم به راز پنهان و به امر آشکار شما و ظاهر و باطن شما خدا لعنت کند

اَعْدآئَکُمْ مِنَ الاَْوَّلینَ وَالاْخِرینَ، وَاَنـَا اَبْرَءُ اِلَى اللهِ تَعالى مِنْهُمْ
دشمنانتان را از اوّلین و آخرین و من بیزارى مى جویم به سوى خداى تعالى از ایشان

آنگاه هر دو بزرگوار(امام حسن و امام حسین()علیهماالسلام) را مخاطب ساخته، بگوید:

یا مَوْلاىَ یا اَبا مُحَمَّد، یا مَوْلاىَ یا اَبا عَبْدِاللهِ،
اى مولاى من اى ابامحمد، اى مولاى من اى ابا عبدالله

هذا یَوْمُ الاِْثْنَیْنِ وَهُوَ یَوْمُکُما وَبِاسْمِکُما، وَاَنـَا فیهِ ضَیْفُکُما
امروز روز دوشنبه است و این روز شماست و به نام شماست و من در این روز مهمان شمایم

فَاَضیفانى، وَاَحْسِنا ضِیافَتى، فَنِعْمَ مَنِ اسْتُضیفَ بِهِ اَنْتُما، وَاَنـَا فیهِ مِنْ
پس مرا بنوازید و نیکو مهمان نوازى کنید که چه خوب مهمان نوازانید شما براى مهمان و من در این روز در

جِوارِکُما فَاَجیرانى، فَاِنَّکُما مَأْمُورانِ بِالضِّیافَةِ وَالاِْجارَةِ، فَصَلَّى اللهُ
پناه شمایم پس مرا پناه دهید که همانا شما به مهمان نوازى و پناه دادن مأمورید درود خدا

عَلَیْکُما وَآلِکُمَا الطَّیِّبینَ.

بر شما و بر خاندان پاکتان باد.

• Like

zahra

مدیر ارشد
2013-09-24
3,072
2,573
0

زيارت امام حسن عليه السلام در روز دوشنبه

السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَابْنَ رَسُولِ رَبِّ الْعَالَمِینَ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَابْنَ أَمِیرِالْمُؤْمِنِینَ‏

سلام بر تو باد اى فرزند رسول پروردگار عالم، سلام بر تو اى فرزند امیرالمؤمنین(علیه السلام)

السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَابْنَ فَاطِمَةَ الزَّهْرَاءِ
سلام بر تو اى فرزند فاطمه زهراء (علیهاالسلام)

السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا حَبِیبَ اللّهِ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا صِفْوَةَ اللّهِ‏
سلام بر تو اى دوست خدا، سلام بر تو اى بنده خاص خدا

السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا أَمِینَ اللّهِ السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا حُجَّةَ اللَّهِ‏
سلام بر تو اى امین سرّ خدا، سلام بر تو اى حجت خدا بر خلق

السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا نُورَ اللَّهِ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا صِرَاطَ اللَّهِ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا بَیَانَ حُكْمِ اللَّهِ‏
سلام بر تو اى نور خدا، سلام بر تو اى راه راست خدا، سلام بر تو اى مبین حكم خدا

السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا نَاصِرَ دِینِ اللَّهِ‏
سلام بر تو اى یارى كننده دین خدا

السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّكِیُّ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الْبَرُّ الْوَفِیُ‏
سلام بر تو اى سید منزه نیكوكار، سلام بر تو اى بزرگوار وفادار

السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الْقَائِمُ الْأَمِینُ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الْعَالِمُ بِالتَّأْوِیلِ‏
سلام بر تو اى استوار و امین در دین خدا، سلام بر تو اى داناى به تأویل قرآن

السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الْهَادِی الْمَهْدِیُ‏
سلام بر تو اى هدایت كننده هدایت یافته

السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الطَّاهِرُ الزَّكِیُ‏
سلام بر تو اى پاك و منزه از هر عیب

السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا التَّقِیُّ النَّقِیُّ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الْحَقُّ الْحَقِیقُ‏
سلام بر تو اى پرهیزكار پاكیزه‌رفتار، سلام بر تو اى مقام حق و حقیقت

السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الشَّهِیدُ الصِّدِّیقُ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا أَبَا مُحَمَّدٍ الْحَسَنَ بْنَ عَلِیٍّ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَكَاتُهُ .‏
سلام بر تو اى شهید با رتبه كامل ایمان، سلام بر تو اى ابامحمد حسن بن على و رحمت و بركات خدا بر تو باد.

• Like

zahra

مدیر ارشد
2013-09-24
3,072
2,573
0
زيارت روز سه شنبه ، امام سجاد ، امام محمد باقر ، امام جعفر صادق عليه السلام

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ
به نام خداوند بخشنده مهربان

اَلْحَمْدُ للهِِ وَ الْحَمْدُ حَقُّهُ، کَما یَسْتَحِقُّهُ حَمْداً کَثیراً، وَ اَعُوذُ بِهِ مِنْ شَرِّ

ستایش خاص خداست و حق اوست آن چنانکه شایسته و لایق اوست بسیار، و پناه برم به خدا از بدى شر

نَفْسى، اِنَّ النَّفْسَ لاََمّارَةٌ بِالسُّوءِ اِلاَّ ما رَحِمَ رَبّى، وَ اَعُوذُ بِهِ مِنْ شَرِّ
نفس خود که همانا نفس وادار کننده به بدى است مگر آن را که پروردگار رحم کند و پناه برم به او از شر

الشَّیْطانِ الَّذى یَزیدُنى ذَنْباً اِلى ذَنْبى، وَ اَحْتَرِزُ بِهِ مِنْ کُلِّ جَبّار فاجِر،
شیطان که (پیوسته) گناهى بر گناهم بیفزاید و بوسیله او پناه گیرم از شر هر گردنکش تبه کار

وَسُلْطان جآئِر، وَ عَدُوٍّ قاهِر، اَللّـهُمَّ اجْعَلْنى مِنْ جُنْدِکَ فَاِنَّ جُنْدَکَ هُمُ
وحکمران ستمکار و دشمن قهّارى خدایا مرا از لشکر خود قرار ده زیرا سپاه تو فقط

الْغالِبُونَ، وَ اجْعَلْنى مِنْ حِزْبِکَ، فَاِنَّ حِزْبَکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ، وَاجْعَلْنى مِنْ
پیروزند و از حزب خویش قرارم ده زیرا حزب تو فقط رستگارند و از اولیاى خود

اَوْلِیآئِکَ، فَاِنَّ اَوْلِیآئَکَ لا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لا هُمْ یَحْزَنُونَ، اَللّهُمَّ اَصْلِحْ لى
قرارم ده زیرا اولیاى تو هستند که خوف و ترسى برایشان نیست و حزن و اندوهى ندارند خدایا دینم را

دینى فَاِنَّهُ عِصْمَةُ اَمْرى، وَ اَصْلِحْ لى اخِرَتى فَاِنَّها دارُ مَقَرّى، وَ اِلَیْها مِنْ

اصلاح کن که دین نگهدار کار من است و آخرتم را اصلاح کن که خانه پایدار من آن جاست و از

مُجاوَرَةِ اللِّئامِ مَفَرّى، وَ اجْعَلِ الْحَیاةَ زِیادَةً لى فى کُلِّ خَیْر، وَ الْوَفاةَ
مجاورت لئیمان گریزگاهم بدانجاست، و زندگى را براى من مایه فزونى در هر کار خیرى قرار ده و مرگ را

راحَةً لى مِنْ کُلِّ شَرٍّ، اَللّـهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد خاتَمِ النَّبِیّینَ، وَ تَمامِ عِدَّةِ
آسودگى از هر شرى برایم مقرّر فرما. خدا درود فرست بر محمّد خاتم پیمبران و کامل کننده شماره

الْمُرْسَلینَ، وَ عَلى آلِهِ الطَّیِّبینَ الطّاهِرینَ، وَاَصْحابِهِ الْمُنْتَجَبینَ، وَ هَبْ
رسولان و بر آل پاک و پاکیزه اش و اصحاب برگزیده اش و در روز

لى فِى الثُّلاثاءِ ثَلاثاً، لا تَدَعْ لى ذَنْباً اِلاَّ غَفَرْتَهُ، وَ لا غَمّاً اِلاَّ اَذْهَبْتَهُ، وَ لا

سه شنبه سه چیز به من عطا کن: هرگناهى را از من بیامرز، و هر اندوهى را ازمن دور کن، و هر

عَدُوّاً اِلاَّ دَفَعْتَهُ، بِبِسْمِ اللهِ خَیْرِ الاَْسْمآءِ، بِسْمِ اللهِ رَبِّ الاَْرْضِ وَ السَّمآءِ،

دشمنى را از من دفع فرما بنام خدا که بهترین نامهاست به نام خدا پروردگار زمین و آسمان

اَسْتَدْفِعُ کُلَّ مَکْرُوه اَوَّلُهُ سَخَطُهُ، وَ اَسْتَجْلِبُ کُلَّ مَحْبُوب اَوَّلُهُ رِضاهُ،
دور کنم از خود هر بدى را که آغازش خشم اوست و مى کشم بسوى خودهر کار محبوبى را که آغازش خشنودى اوست

فَاخْتِمْ لى مِنْکَ بِالْغُفْـرانِ، یا وَلِىَّ الاِْحْسـانِ.
پس از جانب خود کارم را به آمرزش پایان ده اى صاحب احسان.

آخرین ویرایش:

zahra

مدیر ارشد
2013-09-24
3,072
2,573
0

زيارت روز چهارشنبه ، امام موسي كاظم ، امام رضا ، امام جواد ، امام هادي عليه السلام

اَلسَّلامُ عَلَیْکُمْ یا اَوْلِیآءَ اللهِ،اَلسَّلامُ عَلَیْکُمْ یا حُجَجَ اللهِ، اَلسَّلامُ
سلام بر شما اى دوستان خدا سلام بر شما اى حجتهاى خدا سلام

عَلَیْکُمْ یا نُورَ اللهِ فى ظُلُماتِ الاَْرْضِ، اَلسَّلامُ عَلَیْکُمْ، صَلَواتُ اللهِ

بر شما اى نور(هاى) خدا در تاریکیهاى زمین سلام بر شما و درود خدا

عَلَیْکُمْ وَعَلى آلِ بَیْتِکُمُ الطَّیِّبینَ الطّاهِرینَ، بِاَبى اَنْتُمْ وَاُمّى، لَقَدْ عَبَدْتُمُ

بر شما و بر خاندان پاک و پاکیزه تان باد پدرم و و مادرم به فداى شما که براستى شما

اللهَ مُخْلِصینَ، وَجاهَدْتُمْ فِى اللهِ حَقَّ جِهادِهِ حَتّى اَتیکُمُ الْیَقینُ، فَلَعَنَ
خداى را از روى اخلاص پرستش کردید و آن طور که باید و شاید در راه خدا جهاد کردید تا مرگ به سراغ شما آمد پس

اللهُ اَعْدآئَکُمْ مِنَ الْجِنِّ وَالاِْنْسِ اَجْمَعینَ، وَاَنَا اَبْرَءُ اِلَى اللّهِ وَ اِلَیْکُمْ مِنْهُمْ،
خدا لعنت کند همه دشمنانتان را از جن و انس و من به سوى خدا و شما از ایشان بیزارى مى جویم

یا مَوْلاىَ یا اَبا اِبْراهیمَ مُوسَى بْنَ جَعْفَر، یا مَوْلاىَ یا اَبَا الْحَسَنِ عَلِىَّ بْنَ
اى سرور من اى ابا ابراهیم موسى بن جعفر و اى مولاى من اى ابالحسن على بن

مُوسى، یا مَوْلاىَ یا اَبا جَعْفَر مُحَمَّدَ بْنَ عَلِىٍّ، یا مَوْلاىَ یا اَبَا الْحَسَنِ
موسى و اى آقاى من اى ابا جعفر محمّد بن على و اى مولاى من اى اباالحسن

عَلِىَّ بْنَ مُحَمَّد، اَ نَا مَوْلىً لَکُمْ، مُؤْمِنٌ بِسِرِّکُمْ وَجَهْرِکُمْ، مُتَضَیِّفٌ بِکُمْ فى

على بن محمّد من دوست شمایم ایمان به راز نهان و امر آشکار شما دارم و خود را در این روز

یَوْمِکُمْ هذا، وَهُوَ یَوْمُ الاَْرْبَعآءِ، وَمُسْتَجیرٌ بِکُمْ، فَاَضیفُونى وَ اَجیرُونى
که روز چهارشنبه است به مهمانى شما خوانده ام و به شما پناه آورده ام پس از من پذیرایى کنید و پناهم دهید

بِـآلِ بَیْتِکُمُ الطَّیِّبینَ الطّاهِرینَ.

به حق خاندان پاک و پاکیزه تان.

آخرین ویرایش:

zahra

مدیر ارشد
2013-09-24
3,072
2,573
0
زيارت روز پنج شنبه ، امام حسن عسگري عليه السلام

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا وَلِىَّ اللهِ، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا حُجَّةَ اللهِ وَخالِصَتَهُ، اَلسَّلامُ

سلام بر تو اى ولى خدا سلام بر تو اى حجت خدا و بنده خدا و بنده خالص او سلام

عَلَیْکَ یا اِمامَ الْمُؤْمِنینَ، وَوارِثَ الْمُرْسَلینَ، وَحُجَّةَ رَبِّ الْعالَمینَ، صَلَّى

بر تو اى پیشواى مؤمنان و وارث فرستادگان (خدا) و حجت پروردگار جهانیان درود

اللهُ عَلَیْکَ وَعَلى آلِ بَیْتِکَ الطَّیِّبینَ الطّاهِرینَ، یا مَوْلاىَ یا اَبا مُحَمَّد
خدا بر تو و بر خاندان پاک و پاکیزه ات اى سرور من اى ابا محمّد

الْحَسَنَ بْنَ عَلِىٍّ، اَنـَا مَوْلىً لَکَ وَلاِلِ بَیْتِکَ، وَهذا یَوْمُکَ وَهُوَ یَوْم
حسن بن على من دوست شما و خاندانت هستم و امروز که روز پنجشنبه است

الْخَمیسِ، وَاَنـَا ضَیْفُکَ فیهِ، وَمُسْتَجیرٌ بِکَ فیهِ، فَاَحْسِنْ ضِیافَتى
روز شماست و من در این روز میهمان شمایم و پناهنده به شمایم پس نیکو از من پذیرایى کن

وَاِجارَتى، بِحَقِّ آلِ بَیْتِکَ الطَّیِّبینَ الطّاهِرینَ.
و به خوبى پناهم ده به حق خاندان پاک و پاکیزه ات.

zahra

مدیر ارشد
2013-09-24
3,072
2,573
0
زيارت امام زمان عليه السلام در روز جمعه

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا حُجَّةَ اللهِ فى اَرْضِهِ، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا عَیْنَ اللهِ فى خَلْقِهِ،

سلام بر تو اى حجت خدا در روى زمین سلام بر تو اى دیده بان (یا دیده) خدا در میان خلق

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا نُورَ اللهِ الَّذى یَهْتَدى بِهِ الْمُهْتَدُونَ، وَیُفَرَّجُ بِهِ عَنِ
سلام بر تو اى نور خدا که راه جویان بدان راهنمایى شوند و به وسیله او از کار

الْمُؤْمِنینَ، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ اَیُّهَا الْمُهَذَّبُ الْخآئِفُ، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ اَیُّهَا الْوَلِىُّ

مؤمنان گشایش شود سلام بر تو اى پاک پروریده ترسان (از دشمن) سلام بر تو اى سرپرست

النّاصِحُ، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا سَفینَةَ النَّجاةِ، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا عَیْنَ الْحَیاةِ،

خیرخواه سلام بر تو اى کشتى نجات سلام بر تو اى چشمه حیات

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ، صَلَّى اللهُ عَلَیْکَ وَعَلى آلِ بَیْتِکَ الطَّیِّبینَ الطّاهِرینَ،

سلام بر تو باد درود خدا بر تو و بر خاندان پاک و پاکیزه ات باد

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ، عَجَّلَ اللهُ لَکَ ما وَعَدَکَ مِنَ النَّصْرِ وَظُهُورِ الاَْمْرِ،
سلام بر تو خدا شتاب کند در وعده یارى تو و پیروزى کارت

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا مَوْلاىَ، اَنـَا مَوْلاکَ عارِفٌ بِاُولیکَ وَاُخْریکَ، اَتَقَرَّبُ
سلام بر تو اى سرور من، و من دوست تو و بیناى به آغاز و انجام کارت هستم و به سوى

اِلَى اللهِ تَعالى بِکَ وَبِآلِ بَیْتِکَ، وَاَنْتَظِرُ ظُهُورَکَ وَظُهُورَ الْحَقِّ عَلى یَدَیْکَ،

خداى تعالى بوسیله تو و خاندانت تقرّب جویم و منتظر ظهور تو و پیروزى حق بدست تو هستم

وَاَسْئَلُ اللهَ اَنْ یُصَلِّىَ عَلى مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد، وَاَنْ یَجْعَلَنى مِنَ
و از خدا مى خواهم که درود فرستد بر محمّد و آل محمّد و مرا در زمره

الْمُنْتَظِرینَ لَکَ، وَالتّابِعینَ وَالنّاصِرینَ لَکَ عَلى اَعْدآئِکَ، وَالْمُسْتَشْهَدینَ

منتظران و پیروان تو قرار دهد و در زمره یاوران تو در برابر دشمنانت و کسانى که

بَیْنَ یَدَیْکَ فى جُمْلَةِ اَوْلِیآئِکَ، یا مَوْلاىَ یا صاحِبَ الزَّمانِ صَلَواتُ اللهِ

در پیش رویت در میان دوستانت شربت شهادت مى نوشند اى مولاى من اى صاحب الزمان درود خدا

عَلَیْکَ وَعَلى آلِ بَیْتِکَ، هذا یَوْمُ الْجُمُعَةِ، وَهُوَ یَوْمُکَ الْمُتَوَقَّعُ فیهِ

بر تو و بر خاندانت، امروز روز جمعه است و آن روز توست که انتظار ظهور تو در آن

ظُهُورُکَ، وَالْفَرَجُ فیهِ لِلْمُؤْمِنینَ عَلى یَدَیْکَ، وَقَتْلُ الْکافِرینَ بِسَیْفِکَ،
روز و انتظار فرج مؤمنان بدست تو و کشتار کافران بوسیله شمشیر تو در این روز مى رود

وَاَنَا یا مَوْلاىَ فیهِ ضَیْفُکَ وَجارُکَ، وَاَنْتَ یا مَوْلاىَ کَریمٌ مِنْ اَوْلادِ
و من اى آقاى من در این روز میهمان تو و پناهنده ات هستم و تو اى سرور من بزرگوارى از فرزندان

الْکِرامِ، وَمَأْمُورٌ بِالضِّیافَةِ وَالاِْجارَةِ، فَاَضِفْنى وَ اَجِرْنى، صَلَواتُ اللهِ

بزرگواران هستى و به میهمان نوازى و پناه دادن مأمورى پس مرا بنواز و پناهم ده درود خدا

عَلَیْکَ وَعَلى اَهْلِ بَیْتِکَ الطّاهِرینَ.
بر تو و برخاندان طاهرینت باد.

درباره ما

• خوش آمدید ؛ یه حسِ خوب یک انجمن است که شما می توانید در آن عضو شده از امکانات آن استفاده کرده و دوستان جدید پیدا کنید. این مجموعه دارای نظارت 24 ساعته بوده تا محیطی سالم را برای کاربران خود فراهم آورد،از کاربران انتظار می رود که با رعایت قوانین ما را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.
    از طرف مدیر وب سایت:
    "همواره آرزو دارم که هربازدید کننده ای بعد از ورود به انجمن، با یه حسِ خوب اینجارو ترک کنه!"

منوی کاربر